• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان سن بخش هایی از کهکشان راه شیری را بیش از آنچه قبلا تصور می شد تخمین می زنند

دانشمندان سن بخش هایی از کهکشان راه شیری را بیش از آنچه قبلا تصور می شد تخمین می زنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان سن بخش هایی از کهکشان راه شیری را بیش از آنچه قبلا تصور می شد تخمین می زنند

در مطالعات اخیر، دانشمندان بخش‌هایی از کهکشان راه شیری را شناسایی کرده‌اند که قدیمی‌تر از محاسبه‌های قبلی هستند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، جدیدترین تحقیقات دانشمندان بر اساس نوع جدیدی از ستاره است که قدمت کهکشان راه شیری را در برخی نقاط نشان می دهد. اندازه قرص ضخیم کهکشان در این زمان نشان می دهد که این کهکشان حداقل 2 میلیارد سال از آنچه قبلا تصور می شد قدیمی تر بوده است و احتمالاً به 800 میلیون سال پس از انفجار بزرگ باز می گردد.

کهکشان راه شیری در حال حاضر به دو قسمت تقسیم می شود. قسمتی که متعلق به منظومه شمسی و قرص نازک‌تر است و معمولاً به کهکشان راه شیری معروف است و قسمت ضخیم‌تر که پراکنده‌تر و قدیمی‌تر است و تا حدودی ناشناخته است.

در یک مطالعه اخیر، دانشمندان مؤسسه علوم ماکس پلانک مطالعه ستارگان کهکشان راه شیری به نام Subgiant را آغاز کردند. این ستارگان برای مدت کوتاهی بین عمر خود و گسترش پوشش اصلی خود به نام غول سرخ شکار شدند. قبل از اینکه این ستارگان به ستاره های غول پیکر تبدیل شوند، همجوشی آنها متوقف شد، اما هنوز به غول های قرمز تبدیل نشده اند. در این میان که چندین میلیون سال طول می کشد، می توان سن این ستارگان را با استفاده از ترکیب شیمیایی و مدل های کامپیوتری آنها محاسبه کرد.

تحقیقات انسانی نشان می دهد که تشکیل ستاره در کهکشان ما در دو زمان مختلف اتفاق افتاده است. تشکیل قرص ضخیم حدود 800 میلیون سال پس از بیگ بنگ است و دو میلیارد سال بعد، هنگامی که راه شیری با کهکشان Gaia-Root-Enceladus برخورد کرد، تشکیل قرص نازک نیز سرعت گرفت.