• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان در حال تلاش برای جایگزینی صفحه نمایش های هوشمند با لنزهای تماسی هوشمند هستند

دانشمندان در حال تلاش برای جایگزینی صفحه نمایش های هوشمند با لنزهای تماسی هوشمند هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان در حال تلاش برای جایگزینی صفحه نمایش های هوشمند با لنزهای تماسی هوشمند هستند

اگر نوعی لنز تماسی هوشمند بسازید، می توان از آن به عنوان صفحه نمایش برای نمایش اطلاعات به کاربر استفاده کرد. این لنز گزینه های پزشکی دیگری مانند اندازه گیری گلوکز برای بیماران دیابتی خواهد داشت.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، لنز تماسی هوشمند یک لنز اسکرول خواهد بود که به دلیل وجود لنز بزرگ در امتداد سفیدی چشم قرار می گیرد و همچنین می تواند دید کاربران را بهبود بخشد. یک صفحه نمایش کوچک میکرو ال ای دی و همچنین حسگرهای هوشمند و باتری های حالت جامد نیز در این گوشی گنجانده شده است. لنزهای تماسی هوشمند می توانند ویژگی های بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار دهند. استیو سینکلر از موجو یکی از شرکت هایی است که سعی می کند لنزهای تماسی خود را هوشمندانه طراحی و به بازار عرضه کند. سینکلر می گوید که این شرکت در حال حاضر در حال بهینه سازی عملکرد لنز است و سعی خواهد کرد آن را طوری طراحی کند که فرد بتواند در تمام طول روز از آن استفاده کند.

از سوی دیگر، ساخت لنزهایی با آشکارسازهای نشانگرهای زیستی برای اندازه‌گیری مولکول‌های مرتبط با سرطان یا میزان گلوکز در اشک مورد توجه قرار گرفته است. البته موفقیت چنین فناوری هایی با چالش هایی روبرو خواهد بود. برای مثال، این لنزهای تماسی هوشمند باید انرژی خود را از یک منبع تامین کنند. باتری مورد استفاده نیز در صورت لزوم باید بسیار کوچک باشد. البته موجو قصد دارد بدون نیاز به شارژ مجدد لنزهای خود را بسازد. تا بتوان در تمام روز از آن استفاده کرد.

دانیل لوفر، تحلیلگر ارشد سیاسی گفت: «محرمانه بودن باید به عنوان چالش بعدی ذکر شود. بنابراین لنزهای هوشمند به کاربر این امکان را می دهند که به راحتی از هر محیطی عکس بگیرد. امنیت داده های ثبت شده نیز می تواند به یکی دیگر از مسائل مهم تبدیل شود. همچنین حفظ سلامت چشم هنگام استفاده از این لنزها بسیار مهم خواهد بود تا برای کاربر خطرناک نباشد.