دانشجویان سیاتل U روی پروژه های کامپیوتری و مهندسی واقعی برای آمازون، F5 و دیگران کار می کنند

دانشجویان سیاتل U روی پروژه های کامپیوتری و مهندسی واقعی برای آمازون، F5 و دیگران کار می کنند

تیمی از دانشجویان دانشگاه سیاتل که با مشکلی با شرکت کامیون کن‌ورث برخورد کردند، رفتند: متیو میرامون، جکسون کریستین، جیمز فینستاد، مشاور تدریس دکتر یان-لین خان، کایلا اسمیت، پائولا فیولک و دانیل لی. (عکس از brooztechnology / لیزا استیفلر)

فناوری به قدری سریع در حال حرکت است که آموزش جدیدترین دانش‌آموزان علوم کامپیوتر و مهندسی در رشته‌هایشان دشوار است. بنابراین دانشگاه سیاتل در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که فارغ التحصیلانش «یادگیری می‌کنند».

روز جمعه، دانش‌آموزان پروژه‌های سالانه‌ای را با مشارکت سازمان‌های شمال غربی، از شرکت‌هایی مانند آمازون، مایکروسافت و شبکه‌های F5 گرفته تا گروه‌های اجتماعی، ادارات دولتی و مشاغل کوچک مانند Seattle City Light، یک سازمان غیرانتفاعی به نام Mari’s Place for the Arts و Redmond Dudes Baseball – برای کمک به حل مشکلات کامپیوتری و مهندسی آنها.

اکنون در سی و پنجمین سال خود، مرکز پروژه یو سیاتل، حدود 180 دانش آموز و استاد را در 40 تیم مأمور کرده است تا روی این پروژه ها کار کنند.

راشل براون، مدیر مرکز پروژه، گفت: دانش‌آموزان با یک چالش تکنولوژیکی روبرو هستند که پاسخ آن را نمی‌دانند.

Senior Mason Adsero در یکی از سه تیمی بود که با Kenworth Truck Co.، یکی از شرکت‌های تابعه Bellevue، PACCAR مستقر در واشنگتن، شریک بودند. پروژه آنها از یادگیری ماشین برای توسعه یک فرآیند مدیریت سفارشی سازی کامیون کارآمدتر برای رفع نیازهای مشتری استفاده می کند. آنها مدل خود را در پایگاه داده مهندسی Kenworth آموزش دادند و از نرم افزار Tableau برای تجسم نتایج استفاده کردند. آنها تقریباً هر هفته از طریق Zoom با ارتباطاتی از Kenworth ملاقات می کردند.

این یک تلاش فناورانه برای دانش آموزان بود.

Adsero گفت: “در ابتدا بسیار شگفت انگیز بود.” ما همه در آب های عمیق بودیم.

اما اعضای تیم گفتند که توانستند یک مدل کاری ایجاد کنند که آن را به Kenworth منتقل کنند.

دومین تیم از دانشجویان دانشگاه سیاتل که روی چالش شرکت کامیون کنورث کار می کنند، سمت چپ: زاکری هالی، میسون ادسرو و جاشوا پالیکا (عکس brooztechnology / لیزا استیفلر)

علاوه بر کاوش در چالش‌های فن‌آوری جدید، دانشجویان گفتند که پروژه‌ها فرصتی برای کار گروهی هستند. برقراری ارتباط و دریافت بازخورد از سازمان های شریک که به عنوان مشتری عمل می کنند. انجام مدیریت پروژه؛ تعیین برنامه و اهداف؛ و ارائه ارائه را تمرین کنید.

براون گفت: “این به آنها تجربه ای می دهد که آنها را حتی قبل از فارغ التحصیلی از کالج، حرفه ای های بهتری می کند.”

شرکت کنندگان شامل دانشجویانی از دانشکده های علوم کامپیوتر، مهندسی عمران و محیط زیست، اکولوژی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر بودند.

“این به آنها تجربه ای می دهد که آنها را حتی قبل از فارغ التحصیلی از کالج، حرفه ای های بهتری می کند.”

هر تیم حداقل یک رابط از سازمان شریک یا “حامی” به اضافه یک مشاور آموزشی داشت.

سازمان‌های حامی بزرگ‌تر هزینه مشارکت پرداخت می‌کنند، در حالی که شرکت‌های کوچکتر یا سازمان‌های غیرانتفاعی به صورت رایگان یا مبلغ کمتری پرداخت می‌کنند. حامیان مالی ممکن است نرم افزار، دستگاه ها و سایر دارایی های معنوی ایجاد شده توسط این تلاش را حفظ کنند.

آمازون از سال 2001 با دانشجویان سیاتل یو کار می کند.

درو هردنر، معاون ارتباطات جهانی آمازون، از طریق ایمیل گفت: شرکت در روز پروژه سیاتل U به آمازون این فرصت را می دهد تا با دانش آموزان هوشمند و جاه طلب علوم و مهندسی که به زودی به دنبال کار خواهند بود، تعامل داشته باشد.

امسال این شرکت از شش تیم حمایت می کند. این شامل تعدادی پروژه ابری است، یکی برای طبقه بندی داده ها از شبکه شریک AWS و دیگری برای ایجاد یک ابزار مدیریت گردش کار برای توسعه دهندگان، و همچنین ایجاد فناوری برای نظارت بر سرورهای مرکز داده.

بنابراین آیا این شرکت واقعاً از محصولات تولید شده توسط دانش آموزان استفاده می کند؟

هردنر گفت: «به طور کلی، اغلب پروژه‌های دانشجویی اثبات این مفهوم هستند و به ما کمک می‌کنند تا تعیین کنیم آیا یک برنامه وعده‌ای دارد و چگونه می‌توان به آن عمل کرد.

مشخصات تمام پروژه ها را می توانید در اینجا پیدا کنید. به خواندن توضیحات سه تیم دیگر ادامه دهید:

سدهای Beaver و ماهی قزل آلا علوم پایه

تیمی از دانشگاه سیاتل مطالعه ای روی سدهای بیش از حد و ماهی قزل آلا انجام دادند، سمت چپ: لیلان وی، مشاور آموزشی دکتر سه یون لی، و روبی رانیوآ. (عکس از brooztechnology / لیزا استیفلر)

بیسورها در برخی مکان‌های نامناسب سد می‌سازند و باعث آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی، خانه‌ها و جاده‌ها می‌شوند. تیمی متشکل از سه دانش‌آموز تأثیر دستگاه‌هایی به نام دریاچه‌های تسطیح را بر تنظیم میزان آب ذخیره شده در پشت سد و توانایی ماهی قزل آلا برای حرکت در سدها در سطوح مختلف آب مورد مطالعه قرار دادند.

این تیم هر 15 دقیقه دستگاه های خود را برای نظارت از راه دور سطح آب ساخته و آنها را روی چهار سد مستقر می کند. در حالی که دانش‌آموزان با موفقیت داده‌ها را جمع‌آوری کردند، هنوز سؤالات بی‌پاسخ در مورد پروژه وجود داشت، بنابراین سیاتل یو درخواست داد و کمک هزینه‌ای برای ادامه کار در تابستان دریافت کرد.

Ruby Ranioa و Lilan Ui از اعضای ارشد این پروژه می گویند که این پروژه دشوار اما مفید بود.

وو گفت: “وقتی برای کار میدانی برنامه ریزی می کنید، فکر می کنید که به خوبی پیش خواهد رفت.” اما هر چه اشتباه پیش بیاید، اتفاق می افتد. او افزود: “وقتی به آنجا می روید، باید بسیاری از مشکلات را حل کنید.”

  • اعضای تیم: جاسمین پاتون، روبی رانیوآ، لیلان اوی
  • حامی: حوضه آبریز دره اسنوکوالمی
  • مشاور دانشکده: دکتر سه یون لی

بهبود آب و هوا در کلیسای جامع سنت جیمز

کلیسای جامع سنت جیمز سیاتل. (عکس از اندرو ویلنوو از طریق اینستاگرام)

مقامات کلیسای جامع سنت جیمز سیاتل مشتاق بودند تا با دانش آموزان برای توسعه طرح هایی برای کاهش مصرف انرژی و کار برای بی طرفی کربن کار کنند. کلیسای کاتولیک یک دهه پیش در برنامه Seattle U شرکت کرد تا گام های اولیه را در جهت بهره وری انرژی بردارد.

پاتریک باردو، مدیر رسانه های اجتماعی و حمایت از سنت جیمز، می گوید: “محرک واقعی برای امسال این بود که متوجه شویم بحران آب و هوا در حال تشدید است و چگونه ما به عنوان یک کلیسای جامع می توانیم از منابع و زمین خود مراقبت بهتری داشته باشیم.”

مسئولان کلیسای جامع 115 ساله به طور منظم جلسات زوم با دانش آموزان داشتند. تیم بارها از سایت بازدید می کند، قبوض آب و برق را انتقال می دهد، تجهیزات موجود را تجزیه و تحلیل می کند و فضاهای داخلی را اندازه گیری می کند.

دانش آموزان گزارش نهایی را به سنت جیمز ارائه خواهند کرد و مقامات گفتند که اولین قدم آنها نصب یک سیستم مدیریتی جدید برای بهینه سازی گرمایش تسهیلات خواهد بود. برنامه های آینده ممکن است شامل تغییر پمپ های حرارتی الکتریکی و لوازم آشپزخانه و احتمالاً نصب نقاط شارژ برای وسایل نقلیه خورشیدی و الکتریکی باشد.

باردو گفت، امید این است که کلیسای جامع الگویی برای سایر کلیساها باشد.

  • اعضای تیم: جاشوا کارباهال، دانیل هنریکسن، هوی نگوین، رابرت والدریج، برانت یاماموتو
  • حامی: کلیسای جامع سنت جیمز
  • مشاور دانشکده: دکتر شن رن 

نظارت بر باتری کامیون کنورث

تیم شش نفره دانیل لی تصمیم گرفتند تا سخت افزار، نرم افزار و یک پلتفرم تست برای Kenworth توسعه دهند تا کارایی باتری های کامیون های الکتریکی را اندازه گیری کنند.

لی گفت، این تجربه فرصت های آموزشی بسیاری را فراهم کرد، از جمله “مدیریت پروژه و برنامه ریزی، زیرا همه ما برنامه های شلوغی داریم و به بخش های زیادی نیاز داریم تا همزمان گرد هم بیایند.”

اما این همه ی ماجرا نیست. او گفت که بزرگسالان همچنین یاد گرفتند که “مشکلاتی را که به وجود آمدند، زیرا چندین آتش سوزی و انفجار وسایل الکترونیکی داشتیم، به سرعت حل کنند.” این تیم با چالش ها مقابله کرد و نمونه اولیه ای را ایجاد کرد که می تواند الگویی برای استفاده با وسایل نقلیه مختلف باشد.

لی گفت: «واقعاً خوب بود که بتوانیم همه چیزهایی را که در چهار سال آموخته‌ایم در یک محصول واقعی قرار دهیم که در نهایت تفاوت ایجاد می‌کند.»

  • اعضای تیم: جکسون کریستین، پائولا فیجولک، جیمز فینستاد، دنیل لی، متیو میرامون و کایلا اسمیت
  • حامی: شرکت کامیون کنورث
  • مشاور دانشکده: دکتر ین لین هان