• خانه
  • اخبار
  • دانش‌آموزان دبیرستانی در سیاتل به جامعه آموزش می‌دهند که چگونه اطلاعات نادرست را شناسایی و با آن مبارزه کنند

دانش‌آموزان دبیرستانی در سیاتل به جامعه آموزش می‌دهند که چگونه اطلاعات نادرست را شناسایی و با آن مبارزه کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانش‌آموزان دبیرستانی در سیاتل به جامعه آموزش می‌دهند که چگونه اطلاعات نادرست را شناسایی و با آن مبارزه کنند

دانش‌آموزان دبیرستانی در سیاتل به جامعه آموزش می‌دهند که چگونه اطلاعات نادرست را شناسایی و با آن مبارزه کنند
دانش آموزان پروژه های خود را در MisinfoDay در دبیرستان بالارد ارائه می دهند. (عکس از مایک کالفیلد)

جهان غرق در داده ها و ادعاهای متناقض است. دانش آموزان دبیرستان سیاتل می خواهند کمک کنند.

ماه گذشته، دبیرستان بالارد میزبان MisinfoNight بود، رویدادی با الهام از MisinfoDay، رویدادی سالانه در دانشگاه واشنگتن که در سال 2019 آغاز شد و از دانش‌آموزان دبیرستانی دعوت می‌کند به محوطه دانشگاه بیایند تا از اساتید، دانش‌آموزان و کتابداران یاد بگیرند که چگونه شناسایی و شناسایی کنند. مبارزه با اطلاعات نادرست

MisinfoNight جدول را تغییر می دهد و به دانش آموزان دبیرستانی و معلمان این فرصت را می دهد که نه تنها در مورد محیط اطلاعاتی امروزی اطلاعات بیشتری کسب کنند، بلکه دانش را با والدین خود و سایرین در جامعه خود به اشتراک بگذارند.

کندی جنسن، دانشجوی سال دوم ورودی در بالارد High، گفت: «MisinfoNight من را نسبت به تحقیقاتی که آنلاین می بینم آگاه تر کرد. «این باعث می‌شود برگردم و بفهمم، آیا این درست است؟ آیا این قابل اعتماد است؟ مهم است که جوانان در این مورد بیاموزند زیرا ما آینده هستیم.»

در این مراسم پوسترها و اسلایدهایی که توسط دانش آموزان ایجاد شده بود به نمایش گذاشته شد. بسیاری از ارائه ها شامل یک روش بررسی واقعیت به نام SIFT: Stop بود. تحقیق و بررسی؛ پوشش بهتری پیدا کنید؛ اظهارات، نقل قول ها و رسانه ها را به متن اصلی خود ردیابی کنید.

این روش توسط مایک کالفیلد، محقق مرکز UW برای عموم آگاه و کارشناس سواد دیجیتال که سخنرانی اصلی را در MisinfoNight ارائه کرد، توسعه داده شد.

کالفیلد تحت تأثیر پروژه های دانش آموزان قرار گرفت. برخی روند افشای یک شایعه اینترنتی را نشان دادند. دیگران بر توضیح الگوریتم ها، سوگیری تایید و غیره تمرکز کردند.

کالفیلد به brooztechnology گفت: “دانش آموزان در جامعه خود متخصص هستند – آنها می دانند که چه چیزی در جامعه، همسالان، والدین آنها طنین انداز خواهد شد.” آنها می‌دانند که چگونه این ایده‌ها را بپذیرند و آنها را به تجربیات معناداری برای آن جامعه خاص تبدیل کنند.»

شاون لی، معلم مطالعات اجتماعی در دبیرستان بالارد، پس از شرکت در MisinfoDay در UW به سازماندهی این رویداد کمک کرد.

«ما در یک محیط اطلاعاتی زندگی می کنیم که در تاریخ بشر بی نظیر است. و ما به خود یا دانش‌آموزان نحوه کار با آن را آموزش نداده‌ایم.» لی گفت. او این رویداد را یک خدمت عمومی خواند زیرا انتشار اطلاعات نادرست از جامعه را از بین می برد.

لی با لیز کراوس، هماهنگ کننده برنامه در مرکز UW برای عموم آگاه، همکاری کرد تا آموزش سواد اطلاعاتی را خارج از رویدادهای MisinfoNight در دسترس قرار دهد. آنها یک برنامه درسی سه هفته ای ایجاد کردند که به دانش آموزان در مورد مصرف رسانه های اجتماعی، سوگیری تایید، الگوریتم های رسانه های اجتماعی و بررسی واقعیت آموزش می داد. آنها همچنین در طول سه سال گذشته چندین کارگاه آموزشی برای معلمان برگزار کرده اند.

امید است که MisinfoNight به سایر مدارس راهنمایی و دبیرستان در سراسر کشور گسترش یابد. آنها قبلاً نمونه‌های موفقی را از طریق سازمانی به نام معلمان برای عموم آگاه که با همکاری آنها تأسیس کردند، دیده‌اند که شامل مربیان و کتابداران برای کمک به ارائه برنامه درسی سواد رسانه‌ای به مدارس و جوامع بیشتر است.