• خانه
  • اخبار
  • داستان پشت این بیلبوردهای “بی خانمان” در سیاتل – طراحی شده برای “به حرف زدن مردم”

داستان پشت این بیلبوردهای “بی خانمان” در سیاتل – طراحی شده برای “به حرف زدن مردم”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
داستان پشت این بیلبوردهای "بی خانمان" در سیاتل - طراحی شده برای "به حرف زدن مردم"

داستان پشت این بیلبوردهای "بی خانمان" در سیاتل - طراحی شده برای "به حرف زدن مردم"
بیلبورد “بی خانمان” در کنار پل بالارد در شمال مرکز شهر سیاتل بخشی از کمپین تبلیغاتی اتحادیه مسکن قطب نما است. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

بحران پیرامون بی خانمانی در سیاتل – و در شهرهای سراسر کشور – چیزی جز یک منبع گفتگوی روزانه بین کسانی است که آن را تجربه می کنند، شاهد آن هستند یا برای مبارزه با آن تلاش می کنند.

به دلیل رونق فناوری که منطقه را در سال‌های اخیر متحول کرده است، مقرون به صرفه بودن مسکن یک مسئله حیاتی برای رهبران شهر، ساکنان و شرکت‌هایی است که به غول‌های فناوری تبدیل شده‌اند. از آنجایی که مایکروسافت و آمازون میلیاردها دلار را برای ساخت مسکن مقرون به صرفه در منطقه متعهد شده‌اند، استارت‌آپ‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی نیز درگیر آن هستند.

بیلبوردهای جدید نارنجی و سفید در سیاتل اخیراً به نظر می رسد که بحران را در زندگی واقعی با حروف بزرگ نشان می دهد تا رانندگان هنگام عبور از پل بالارد یا نشستن در یک تقاطع شلوغ در محله گرین وود فکر کنند.

اما در روزهای اخیر، “بی خانمانی” شروع به ناپدید شدن و انتقال به “خانه” در هر دو نشانه شده است.

Compass Housing Alliance مستقر در سیاتل، یک سازمان غیرانتفاعی که مسکن و خدمات مقرون به صرفه را به مردم ساکن در خیابان های سیاتل ارائه می دهد، فقط می تواند آرزو کند که مشکل به همین سادگی باشد. اما بیلبوردها بخشی از کمپین تبلیغاتی گسترده‌تر او هستند که حداقل باعث تحریک عمل می‌شوند.

مری استیل، مدیر اجرایی Compass به brooztechnology گفت: «در اصل، ما می‌خواستیم مردم را به صحبت بفرستیم. بی خانمانی هفت سال است که وضعیت اضطراری در سیاتل بوده است. این بحران آنقدر ادامه دارد که مردم نسبت به آن بی حس شده اند.

داستان پشت این بیلبوردهای "بی خانمان" در سیاتل - طراحی شده برای "به حرف زدن مردم"
بیلبوردی در تقاطع خیابان 105 شمالی در سیاتل و خیابان گرین‌وود شمالی از HOMELESS به خانه تبدیل شده است. (عکس از brooztechnology/Kurt SAchlosser)

این کمپین تبلیغاتی به تابلوهای اتوبوس ها و داخل واگن های قطار سبک و همچنین نقاط رادیویی گسترش می یابد. استیل این کمپین را شجاع خواند و گفت که Compass امیدوار است مردم را تشویق کند تا اقدام کنند.

استیل گفت: “این حول محور اعتقاد ما است که همه سزاوار یک خانه هستند – مکانی امن و مقرون به صرفه برای زندگی و شکوفایی.” «عناصر کمپین چهره و داستان افراد واقعی را نشان می دهد که با کمک خدمات و برنامه های ما زندگی خود را تغییر داده اند. مردم می توانند تغییر کنند. مردم در صورت داشتن پشتیبانی و منابع مورد نیاز می توانند به اهداف خود برسند.»

قبل از اینکه کلمه بی خانمانی به یک نام آشنا تبدیل شود، بیلبوردها برای برخی از افرادی که رویکرد «از اینکه به چیزهای بدیهی اشاره کردید متشکرم!» منظره عجیبی بود در مکان هایی مانند Reddit. کاربران در آنجا از کمپین و آنچه که قرار است انجام دهد سوال کردند.

استیل گفت: «ما قطعاً می‌خواستیم مردم در ابتدا کمی با این بیلبوردها گیج شوند. «آنها قرار بود در نهایت شعار ما «همه سزاوار یک خانه هستند» و لوگوی ما را آشکار کنند. ما خوشحالیم که مردم بحث و گمانه زنی کردند!»

داستان پشت این بیلبوردهای "بی خانمان" در سیاتل - طراحی شده برای "به حرف زدن مردم"
تبلیغ دیگری در کمپین Compass Housing Alliance علیه بی خانمانی. (تصویر توسط Compass Housing Alliance)

Compass در سال گذشته 21.6 میلیون دلار پشتیبانی و درآمد داشته است، بر اساس گزارش تاثیر سال 2021. هیئت مدیره سازمان توسط جاناتان پرینو، مدیر ارشد کسب و کار در مایکروسافت، اداره می شود و Compass قبلا در پروژه هایی با جامعه فناوری مشارکت داشته است. .

در سال 2016، Compass یک میلیون دلار کمک مالی از بنیانگذار فقید مایکروسافت، پل آلن دریافت کرد تا یک پارکینگ 6000 فوت مربعی در محله کلمبیا سیتی سیاتل را به یک پناهگاه بی خانمان تبدیل کند.

در سال 2018، Compass با استارت‌آپ Blokable سیاتل تحت حمایت آلن بر روی واحدهای مسکونی مجتمع در حال ساخت در ادموندز، واشنگتن کار کرد.

کار ما هر سال زندگی هزاران نفر را تحت تأثیر قرار می دهد. اما ما باید جلوتر برویم.» بی خانمانی یک بحران اجتماعی است، اما مشکلی حل نشدنی نیست.»