• خانه
  • اخبار
  • دارایی های رمزنگاری شده = اوراق بهادار؟ شکایت SEC علیه یکی از کارمندان سابق Coinbase در سیاتل سروصدا به پا کرده است

دارایی های رمزنگاری شده = اوراق بهادار؟ شکایت SEC علیه یکی از کارمندان سابق Coinbase در سیاتل سروصدا به پا کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دارایی های رمزنگاری شده = اوراق بهادار؟ شکایت SEC علیه یکی از کارمندان سابق Coinbase در سیاتل سروصدا به پا کرده است

دارایی های رمزنگاری شده = اوراق بهادار؟ شکایت SEC علیه یکی از کارمندان سابق Coinbase در سیاتل سروصدا به پا کرده است
عکس توسط ایوان رادیچ، از طریق فلیکر، Creative Commons 2.0.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه اتهاماتی را علیه یک کارمند سابق کوین بیس مستقر در سیاتل، برادر و دوستش فاش کرد و مدعی شد که آنها از دانش درونی وی در مورد لیست های صرافی ارزهای دیجیتال آتی برای به دست آوردن 1.5 میلیون دلار سود و معاملات پنهان استفاده کرده اند.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، کیفرخواست علیه ایشان واهی، مدیر سابق محصول کوین بیس، برادرش نیکیل وحی و دوستش سامیر رامانی را به عنوان “اولین پرونده معاملات داخلی مربوط به بازارهای ارزهای دیجیتال” توصیف کرد.

اما هیجان بزرگ‌تر در دنیای ارزهای دیجیتال ناشی از شکایت مرتبط علیه این سه نفر است که روز پنجشنبه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل ارائه شد.

شکایت SEC ادعا می‌کند که حداقل ۹ مورد از دارایی‌های رمزنگاری‌شده درگیر در معاملات داخلی ادعایی به‌عنوان «اوراق دارایی‌های دیجیتال» واجد شرایط هستند. با قرار دادن برچسب اوراق بهادار بر روی توکن هایی که بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال استدلال می کنند کالا هستند، SEC تلاش می کند تا دارایی های رمزنگاری شده را در سطح جدیدی از مقررات و کنترل فدرال قرار دهد.

کارولین دی فام، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا، در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، نوشت: شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، «نمونه‌ای بارز از «تنظیمات از طریق اجرا» است.

فام افزود: «ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ممکن است پیامدهای گسترده ای فراتر از این مورد داشته باشد، و تاکید می کند که چقدر ضروری و ضروری است که تنظیم کننده ها با یکدیگر همکاری کنند. «مسائل عمده به بهترین وجه از طریق یک فرآیند شفاف حل می‌شوند که مردم را درگیر ایجاد خط مشی مناسب با نظرات متخصص می‌کند – از طریق قوانین اعلامیه و اظهارنظر تحت قانون رویه اداری. وضوح مقررات از بیرون بودن در فضای باز و نه در تاریکی ناشی می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دعوی خود از تعریف «امنیت» چنین استدلال کرد: «یک توکن دیجیتال یا دارایی رمزنگاری شده در صورتی یک اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده است که با تعریف اوراق بهاداری که قانون اوراق بهادار به عنوان «قرارداد سرمایه‌گذاری» تعریف می‌کند، مطابقت داشته باشد. . اگر نشان دهنده سرمایه گذاری پول در یک شرکت مشترک با انتظار معقول سود ناشی از تلاش دیگران باشد.

بخش دیگری از شکایت این استدلال را بیشتر توسعه می دهد:

[E]هر یک از 9 شرکتی که این اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده را ارائه کرده‌اند و مروجین آن‌ها، از جمله بر تلاش‌های خود برای فهرست کردن اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده خود در پلت‌فرم‌های تجاری ثانویه و نقش مهمی که مدیران و سایرین در شرکت در آن نقش داشتند، تأکید کردند. در موفقیت شرکت و در نتیجه افزایش ارزش امنیتی دارایی های رمزنگاری شده. به عبارت دیگر، هر یک از این 9 شرکت، افراد را به سرمایه گذاری دعوت کردند تا در آینده تلاش کنند تا ارزش سرمایه گذاری خود را بهبود بخشند.

این ویژگی‌های بارز تعریف یک اوراق بهادار همچنان در مورد 9 اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری شده که موضوع معامله در این شکایت هستند صادق است، از جمله اظهارات ادامه‌دار ناشران و تیم‌های مدیریتی آنها در مورد ارزش سرمایه‌گذاری توکن‌ها، تلاش‌های مدیریتی که به ارزش توکن ها و در دسترس بودن بازارهای ثانویه برای معاملات توکن کمک می کند. بنابراین، در هر زمان مرتبط با رفتار ادعا شده در این شکایت، یک سرمایه‌گذار معقول در 9 اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده همچنان انتظار تلاش‌های ناشر و مروجین آن، از جمله تلاش‌های آتی آنها برای افزایش ارزش سرمایه‌گذاری خود را دارد.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس، در پستی با عنوان «کوین‌بیس اوراق بهادار را فهرست نمی‌کند. پایان داستان.”

او نوشت: «ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر روی یک موضوع مهم تمرکز می کند: ایالات متحده فاقد یک چارچوب نظارتی روشن یا قابل اجرا برای دارایی های دیجیتال است. اوراق بهادار. و به جای ایجاد قوانین سفارشی به روشی فراگیر و شفاف، SEC به این نوع اقدامات اجرایی یکباره تکیه می کند تا تمام دارایی های دیجیتال را تحت صلاحیت خود قرار دهد، حتی دارایی هایی که نه اوراق بهادار.”

Coinbase به طور جداگانه از SEC درخواست کرد تا قوانین را شفاف کند و در بخشی نوشت:

دارایی‌های دیجیتالی که امروزه معامله می‌شوند، عمدتاً دارای ویژگی‌های کالا هستند. Coinbase، مانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، عمداً و آگاهانه از اوراق بهادار دوری کرده است تا اطمینان حاصل کند که ما می‌توانیم مطابق با قوانین و مقررات قابل اجرا عمل کنیم. با این حال، قوانین جدیدی که استفاده از اوراق بهادار دارایی دیجیتال را تسهیل می‌کند، امکان تخصیص کارآمدتر و مؤثر سرمایه در بازارهای مالی را فراهم می‌کند و فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

دادستان ها می گویند که کوین بیس با تحقیقات اف بی آی در مورد کارمند سابقش، ایشان وحی، 32 ساله، و دو همدستش، همکاری کرده است. وحی به دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم و دو فقره کلاهبرداری با سیم متهم شده است. هر اتهام حداکثر 20 سال زندان دارد.

در اینجا متن کامل پرونده SEC است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در برابر وحی (2:22-cv-01009) توسط تاد بیشاپ در Scribd