• خانه
  • اخبار
  • دادگاه استیناف سیاتل مالیات حقوق و دستمزد سیاتل بر کارگران پردرآمد را تایید کرد

دادگاه استیناف سیاتل مالیات حقوق و دستمزد سیاتل بر کارگران پردرآمد را تایید کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دادگاه استیناف سیاتل مالیات حقوق و دستمزد سیاتل بر کارگران پردرآمد را تایید کرد

دادگاه استیناف سیاتل مالیات حقوق و دستمزد سیاتل بر کارگران پردرآمد را تایید کرد
معترضان مدت هاست آمازون و دیگر غول های فناوری را در سیاتل هدف قرار داده اند. (عکس فایل brooztechnology / Monica Nickelsburg)

مالیات حقوق و دستمزد Big JumpStart سیاتل پس از تایید حکم قبلی دادگاه تجدیدنظر در ایالت واشنگتن در روز سه شنبه که این مالیات را قانونی اعلام کرد، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

شورای شهر سیاتل در تلاش برای تامین بودجه بیشتر برای پروژه های مسکن و سایر خدمات شهری، JumpStart سیاتل را در سال 2020 تصویب کرد. این اقدام بر حقوق بیش از 150000 دلار در سال در شرکت هایی با هزینه حقوق سالانه 7 میلیون دلار یا بیشتر مالیات می دهد و 248.1 میلیون دلار درآمد در سال 2021 ایجاد می کند که 48.1 میلیون دلار بیشتر از پیش بینی شده است.

اندکی پس از تصویب آن، اتاق بازرگانی متروپولیتن سیاتل شکایتی را برای تعلیق مالیاتی به دادگاه عالی پادشاه ارائه کرد. این دادخواست ادعا می‌کند که شهر به‌طور غیرقانونی مالیاتی بر «حق کسب درآمد» با استناد به سابقه کری در مقابل بلینگهام که در آن دادگاه عالی ایالت واشنگتن حکم داد که این شهر نمی تواند از توانایی کسب درآمد مالیات بگیرد.

در اوایل این ماه، دادگاه شهرستان کینگ این شکایت را رد کرد و دادگاه استیناف ایالت واشنگتن نیز این حکم را تایید کرد.

«مالیات حقوق و دستمزد شهر به راحتی از مالیات اعمال شده بر کاری متمایز می شود. در کری، مالیات بر درآمد از کارمند اخذ می شود، در حالی که مالیات حقوق و دستمزد در اینجا از خود کسب و کار اخذ می شود، دادگاه استیناف رای داد. ما به این نتیجه رسیدیم که مالیات بر حقوق شهر یک مالیات غیر مستقیم بر تجارت است که تحت اختیاراتی که توسط قانونگذار ایالتی و قانون اساسی ایالتی به شهر اعطا شده است.

اتاق سیاتل در حال بررسی این تصمیم است و طبق بیانیه ای از مدیرعامل ریچل اسمیت، “گام بعدی ما را با مشورت با اعضا و وکلای خود تعیین خواهد کرد.” او خاطرنشان کرد که اکثریت رای دهندگان سیاتل بر این باورند که مالیات های شهری بسیار زیاد است، طبق یک نظرسنجی اخیر که توسط این اتاق انجام شده است.

همین نظرسنجی همچنین نشان داد که درصد مشابهی از پاسخ دهندگان، حدود 60 درصد، معتقدند که شهر برای مقابله با بی خانمانی به پول بیشتری نیاز دارد.

بیشتر 200 میلیون دلار برنامه ریزی شده سیاتل برای پروژه های مسکن ارزان قیمت در شهر تامین می شود. حدود 20 درصد از این مالیات برای پروژه های توسعه زیست محیطی و اقتصادی از جمله آموزش نیروی کار و مراقبت از کودکان در نظر گرفته شده است.

نرخ مالیات متفاوت است و بزرگترین شرکت ها بیشترین پرداخت را دارند. طبق برآوردهای منتشر شده در ماه مارس، انتظار می رود JumpStart تا سال 2022 بیش از 277 میلیون دلار درآمد داشته باشد که 43.6 میلیون دلار بیشتر از حد انتظار است.

متن کامل این تصمیم در زیر آمده است.

(تابع () {var scribd = document.createElement (“script”)؛ scribd.type = “text / javascript”؛ scribd.async = true؛ scribd.src = “https://www.scribd.com/javascripts/ embed_code / inject.js “; var s = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)[0]; s.parentNode.insertBefore (scribd, s); }) ()