• خانه
  • اخبار
  • داده های اپل واچ در الگوریتم جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده می شود

داده های اپل واچ در الگوریتم جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
داده های اپل واچ در الگوریتم جدیدی برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده می شود

محققان موسسه Myoclinic از داده های جمع آوری شده توسط اپل واچ در الگوریتم جدید خود برای تشخیص بیماران مبتلا به نارسایی قلبی استفاده کردند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، از سال 2018 قابلیت اندازه گیری ECG به ساعت های هوشمند اپل اضافه شده است. اگرچه این فناوری قادر به ارائه گزارش های مختلفی از سلامت انسان است، اما همچنان به عنوان کمکی برای تشخیص پزشک در نظر گرفته می شود. این ساعت اکنون قادر به تشخیص نوعی آریتمی قلبی به نام فیبریلاسیون دهلیزی است.

در روش های قبلی از 12 الکترود برای آماده شدن برای تست ECG در قسمت های مختلف بدن استفاده می شد، در حالی که اپل واچ داده ها را تنها از یک نقطه از مچ دست کاربر جمع آوری می کند و بنابراین نمی توان از داده های او با 12 الکترود استفاده کرد. قسمت های مختلف بدن به همین دلیل است که محققان سعی کرده اند از الگوریتم های هوش مصنوعی برای استفاده از داده های ECG اپل واچ استفاده کنند که تنها سیگنال های کوچکی را در داده ها تشخیص می دهد.

این الگوریتم توسط محققان میوکلینیک در سال های اخیر توسعه یافته است و می تواند برای تشخیص بیماری قلبی به نام اختلال عملکرد بطن چپ با استفاده از داده های سنتی ECG استفاده شود. این عارضه، مانند پمپاژ ضعیف قلب، معمولاً بدون علامت است و احتمالاً حدود 7٪ از افراد در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

پل فریدمن، محقق و محقق در myoclinic در این مطالعه گفت: اختلال عملکرد بطن چپ بر دو یا سه درصد از جمعیت جهان تأثیر می گذارد و می تواند در افراد بالای 60 سال به 9 درصد برسد. اگرچه هیچ علامتی وجود ندارد، اما تنها با تنگی نفس، تورم و تپش قلب قابل تشخیص است.