• خانه
  • اخبار
  • دادستان ها می گویند که فیلم “فضای اداری” به مهندس زولیلی نقشه ای برای کلاهبرداری مالی داد.

دادستان ها می گویند که فیلم “فضای اداری” به مهندس زولیلی نقشه ای برای کلاهبرداری مالی داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دادستان ها می گویند که فیلم "فضای اداری" به مهندس زولیلی نقشه ای برای کلاهبرداری مالی داد.

دادستان ها می گویند که فیلم "فضای اداری" به مهندس زولیلی نقشه ای برای کلاهبرداری مالی داد.
دفتر مرکزی زولیلی در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Taylor Soper)

بر اساس اسناد اتهامی جدیدی که توسط دادستان ثبت شده است، یک مهندس نرم افزار سابق Zulily ظاهراً بیش از 300000 دلار از این شرکت از طریق چندین طرح سرقت کرده است، از جمله طرحی که الهام گرفته از فیلم “فضای اداری” در سال 1999 است.

خیر، کلاهبرداری ادعایی شامل یک منگنه قرمز یا خرد کردن چاپگرها در یک زمین نمی شود. در عوض، دادستان ها ادعا می کنند که ارمنیلدو “ارنی” والدز کاسترو از تاکوما، واشینگتن، کد شرکت تجارت الکترونیک مستقر در سیاتل را تغییر داده است تا هزینه های حمل و نقل را از خرید مشتریان Zulily به حساب Stripe که او کنترل می کرد، تغییر دهد.

شواهد علیه والدز شامل یادداشت هایی بود که در آن او این طرح را به عنوان «پروژه OfficeSpace» در اشاره ای آشکار به طرحی از فیلم کلاسیک فرقه ای که در آن یک کارگر فناوری اطلاعات کسری از سنت از معاملات فردی را اختلاس می کند، نام برد.

نیکلاس کارتز، کارآگاه پلیس سیاتل، در یک سوگندنامه احتمالی، گفت که کاسترو، پس از چشم پوشی از حقوق میراندا، در مصاحبه ای تایید کرد که “این طرح خود را برای سرقت پول از زولیلی پس از فیلم نامگذاری کرده است.”

کاسترو، که در سال 2018 به زولیلی پیوست، همچنین گفته می‌شود که با استفاده از کدی پول را به سرقت برده است که برخی از مشتریان Zulily را برای حمل و نقل دو برابر می‌کند.

به طور جداگانه، کاسترو همچنین قیمت اقلام فروخته شده توسط Zulily را دستکاری کرد و آنها را با توجه به اتهامات وارده به دلار خریداری کرد.

کاسترو در صحبت با کارآگاهان پلیس ادعا کرد که زولیلی از عناصر مختلف این برنامه‌ها آگاه بوده و گفت که این برنامه‌ها بخشی از آزمایش‌های نقش او برای شرکت بوده است، حتی اگر وجوه به حساب شخصی استرایپ او وارد می‌شود.

گواهی علت احتمالی اضافه کرد: «وقتی از او پرسیدند اکنون پول کجاست، او گفت که از بین رفته است. وی تصریح کرد که از این پول برای سرمایه گذاری در اختیار خرید سهام، به ویژه گزینه های سهام گیم استاپ استفاده کرده است و مجدداً تاکید کرد که اکنون تمام پول از بین رفته است. او خرید دارایی های فیزیکی با آن پول را انکار کرد.

بر اساس اسناد دادگاه، زولیلی در 9 ژوئن سال جاری پس از بررسی طرح تثبیت قیمت وی ​​توسط شرکت، کاسترو را اخراج کرد. شرکت سپس شواهدی مبنی بر سرقت ادعایی هزینه حمل و نقل در لپ تاپ او پیدا کرد.

بر اساس سوابق دادگاه، کاسترو در 21 ژوئن دستگیر شد. او هفته گذشته به دو فقره سرقت درجه یک و سرقت هویت درجه یک متهم شد. او قرار است در ۲۶ ژانویه در دادگاه محاکمه شود.

Zulily که در سال 2009 تأسیس شد، در سال 2013 عمومی شد و دو سال بعد به مبلغ 2.4 میلیارد دلار توسط گروه خرده فروشی Qurate، غول رسانه ای West Chester، مستقر در پنسیلوانیا که شامل برندهایی مانند QVC، HSN و غیره است، خریداری شد.

Qurate در اوایل این ماه گزارش داد که درآمد Zulily در سه ماهه سوم 39 درصد کاهش یافت و به 200 میلیون دلار رسید. به گفته LinkedIn، این شرکت بیش از 800 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند.

اسناد صورتحساب را در زیر بخوانید.

مهندس سابق Zulily در طرح سرقت ادعایی الهام گرفته از فضای اداری توسط brooztechnology Scribd متهم شد