• خانه
  • اخبار
  • خودروسازان روسی به دلیل کمبود تراشه متوقف شده اند

خودروسازان روسی به دلیل کمبود تراشه متوقف شده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خودروسازان روسی به دلیل کمبود تراشه متوقف شده اند

بحران روسیه و اوکراین پس از اعمال شدیدترین و شدیدترین تحریم ها علیه این کشور، هم اکنون وارد دوره ظهور و پیامدهای خود شده است. همانطور که انتظار می رفت صنعت تولید کشور برای مدت کوتاهی با مشکل مواجه شد و اکنون کارخانه های خودروسازی روسیه به دلیل کمبود چیپس در حال تعطیل شدن هستند. اس ترنجی با من باش.

کارخانه های خودروسازی روسیه در آستانه تعطیلی هستند

کارلوس تاوارس، مدیر عامل Stellantis گفت یکی از کارخانه های پیکاپ این شرکت در روسیه به دلیل تمام شدن قطعات بسته خواهد شد. به گزارش رویترز، Stellantis از تعلیق عرضه به روسیه پس از درگیری روسیه و اوکراین خبر داد. تاوارس گفت که Stavlantis انتظار دارد بتواند تراشه های کامپیوتری را در سه تا چهار سال از اروپا و ایالات متحده ارسال کند. او همچنین گفت که فناوری حمایت از انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی هنوز در حال تغییر است. این امر کار خودروسازان را برای برنامه ریزی و تضمین آینده مواد اولیه دشوار می کند.

کارخانه های خودروسازی روسیه

او گفت: “ما در حال حرکت به سمت پایین زنجیره تامین هستیم، به عنوان مثال، ما توافق نامه ای برای محافظت از لیتیوم داریم، اما هنوز باید کارهای بیشتری انجام دهیم.” مشخص نیست که نقطه پایانی شیمی باتری چیست. تاوارس توضیح داد: «زمانی که فناوری نسبتاً ایمن باشد، می‌توانیم عرضه مواد خام را از طریق سرمایه‌گذاری، معاملات، ادغام و تملک بسته کنیم.

غول تقاضای روسیه نیز در تامین قطعات با بحران مواجه است

تحریم‌های روسیه می‌تواند منجر به تخلیه قطعات و تراشه‌های حیاتی موتورهای جستجوی Yandex برای سرورهای اصلی شود. غول اینترنتی روسی Yandex، یکی از پرکاربردترین شرکت‌های اینترنتی در روسیه و یکی از ده شرکت برتر موتورهای جستجو در جهان، اعلام کرد که طی 12 تا 18 ماه Yandex NV تراشه‌های سروری را که کسب‌وکار Yandex را به دلیل محدودیت‌های وارداتی عرضه می‌کنند، عرضه خواهد کرد. پایانش بده علاوه بر این، اهداف تحریم‌ها عمدتاً فناوری‌های دو منظوره هستند که بیشتر تحت تأثیر بخش خودرویی یاندکس قرار دارند.

فرصت پذیرش بیت کوین از روسیه به عنوان قیمت نفت و گاز

Yandex از زمان آغاز درگیری بین روسیه و اوکراین در 24 فوریه در وضعیت بحرانی قرار دارد. این به دلیل افزایش سانسور اینترنت توسط دولت روسیه و رد بازارهای خارجی است (ترنجی صحت این موضوع را رد یا تایید نمی کند). به دنبال تحریم های اتحادیه اروپا، تیگران هوداوردیان، مدیرعامل یاندکس مجبور به کناره گیری شد.

کارخانه های خودروسازی روسیه

همچنین با توجه به GizChinaدو نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت نیز استعفا دادند و روابط یاندکس با شرکای بین المللی به تدریج بدتر شد. ارزش بازار Yandex به پایین ترین سطح خود از آغاز درگیری روسیه و اوکراین رسیده است. از رکورد 31 میلیارد دلاری در نوامبر 2021 به 6.8 میلیارد دلار کاهش یافت. در مناقشه روسیه و اوکراین، قانون روسیه می گوید که جنگ یک «عملیات نظامی ویژه» است.

از یک سو یاندکس به دلیل عدم رعایت این قوانین توسط دولت روسیه مجازات شد و از سوی دیگر رسانه های غربی از یاندکس به دلیل سانسور اخبار مستقل انتقاد کردند.

روسیه به دلیل عدم ایجاد دفاتر رسمی در این کشور، اپل و گوگل را تحریم می کند

از قضا، رسانه های غربی نیز اخبار مستقل روسیه را سانسور می کنند. اگر روسیه را به خاطر جنگ محکوم نکنند، سانسور خواهند شد. دولت روسیه پیش از این خدمات فیسبوک و اینستاگرام را در این کشور به دلیل نقض قانون ممنوع کرده است. گوگل همچنین برنامه هایی را برای تعطیل کردن سرویس های خود در روسیه و جابجایی کارکنان از روسیه آغاز کرده است. نظر شما در مورد این چیست؟!