• خانه
  • اخبار
  • خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست نسل بعدی وای فای ماهواره ای را در هواپیماهای منطقه ای از سال 2024 راه اندازی می کنند.

خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست نسل بعدی وای فای ماهواره ای را در هواپیماهای منطقه ای از سال 2024 راه اندازی می کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست نسل بعدی وای فای ماهواره ای را در هواپیماهای منطقه ای از سال 2024 راه اندازی می کنند.

خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست نسل بعدی وای فای ماهواره ای را در هواپیماهای منطقه ای از سال 2024 راه اندازی می کنند.
یک آنتن کنترل شده الکترونیکی، ساختار مسطح بالای بدنه هواپیما در این عکس، به ماهواره های زمین ثابت و مدار پایین زمین متصل می شود تا سرویس اینترنت پرسرعت را در هواپیماهای منطقه آلاسکا/هورایزن فعال کند. نمای جانبی را در زیر ببینید. (عکس اینتلست)

هواپیمایی آلاسکا 25 میلیون دلار برای ارتقاء هواپیماهای منطقه ای خود با سیستم WiFi جدید اینتلست سرمایه گذاری خواهد کرد که قادر به پشتیبانی از سرعت دانلود در صدها مگابیت بر ثانیه با استفاده از ماهواره های سنتی زمین ثابت و جدید مدار پایین زمین است.

انتظار می رود این سیستم در سال 2024 در شرکت هواپیمایی هورایزن ایر تابعه آلاسکا راه اندازی شود. سیستم ماهواره ای جایگزین سیستم موجود می شود که برای سرویس WiFi در هواپیماهای منطقه ای به آنتن های زمینی متکی است.

خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست می گویند که حرکت به سمت ماهواره ها، خدمات وای فای حین پرواز را در مناطق دورافتاده مانند ایالت آلاسکا فعال می کند، علاوه بر آن تأخیر و توان عملیاتی اینترنت را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

آنها می گویند که این به مسافران امکان می دهد ویدئو و سایر برنامه هایی را که به اینترنت پرسرعت نیاز دارند، با قابلیت استفاده از این سرویس بلافاصله پس از سوار شدن، به جای منتظر ماندن برای بسته شدن دروازه های سوار شدن، پخش کنند.

دیوید اسکاتلند، مدیر تولید و تجربه خطوط هوایی آلاسکا، در مصاحبه‌ای گفت: «این تجربه یک جت منطقه‌ای را در حال حاضر، که از خط اصلی پایین‌تر است، می‌گیرد و آن را به سطح خط اصلی و سپس مقداری می‌رساند».

این شرکت ها می گویند که این سرویس جدید اولین کاربرد تجاری هواپیمایی از یک آنتن کنترل شده الکترونیکی است که بر روی جت های Embraer 175 مورد استفاده در ناوگان منطقه ای آلاسکا نصب شده است. آلاسکا در حال انتقال به این ناوگان تمام جت در مسیرهای منطقه ای خود است. آخرین پروازهای توربوپراپ بمباردیر Q400 این هفته است.

اینتلست جانشین اینترنت حین پرواز Gogo پس از تصاحب Gogo Commercial Aviation در دسامبر 2020 است. به گفته اسکاتلند، وای فای ارتقا یافته در آلاسکا با سرویس فعلی، حدود 8 دلار در هر پرواز، قیمت خواهد داشت.

خطوط هوایی آلاسکا و اینتل ست نسل بعدی وای فای ماهواره ای را در هواپیماهای منطقه ای از سال 2024 راه اندازی می کنند.
آنتن بر روی بدنه بالای “T” در Intelsat این هواپیمای آزمایشی قابل مشاهده است. (عکس اینتلست)

آنتن الکترونیکی کنترل شده از فناوری Ball Aerospace استفاده می کند. آنتن به دو ماهواره geostationary (GEO) متصل می شود که در فاصله 22000 مایلی از زمین قرار دارند. و ماهواره ها در مدار پایین زمین (LEO)، در حدود 300 مایلی از زمین. سیستم اینتلست از شبکه ماهواره ای OneWeb LEO برای اتصال استفاده می کند.

دیو بیجور، معاون ارشد هوانوردی تجاری اینتلست، در مصاحبه ای در این هفته گفت که یک عامل کلیدی وزن نسبتا سبک آنتن، حدود 90 پوند، و مشخصات کم آن است که به داخل کابین بیرون نمی زند.

اینتلست در حال آزمایش آنتن GEO/LEO و سرویس اینترنت در هواپیمای خود است.

این همان چیزی است که ما بیشتر سال 2023 را صرف انجام آن خواهیم کرد — آماده کردن آن برای رفتن به هواپیمای آزمایشی، بنابراین وقتی به هواپیمای آلاسکا می رسیم، بالغ شده است، اگر بخواهید زمان زیادی در زین دارد، و ما بیجور گفت: «آماده حضور در زمان پربیننده هستیم.

آلاسکا از نسخه های مختلف بوئینگ 737 برای خدمات خط اصلی خود استفاده می کند. در حال حاضر، این هواپیماهای خط اصلی آلاسکا به استفاده از آنتن مکانیکی 2KU اینتلست برای اتصال به اینترنت ماهواره ای GEO برای مسافران ادامه خواهند داد.

اسکاتلند گفت، با این حال، با گذشت زمان، از آنجایی که سیستم ترکیبی GEO/LEO در هواپیماهای منطقه ای اصلاح می شود، می توان آن را برای مقاوم سازی هواپیمای شاخص آلاسکا با یک آنتن هدایت شونده الکترونیکی نیز در نظر گرفت.

قرارداد اینتلست با آلاسکا غیر انحصاری است، به این معنی که سایر خطوط هوایی نیز می توانند سرویس جدید را بپذیرند، اما انتظار می رود آلاسکا اولین کسی باشد که آن را معرفی می کند.