• خانه
  • اخبار
  • خطوط هوایی آلاسکا برای صرفه جویی در زمان (و کاغذ) در فرودگاه، برچسب های الکترونیکی کیف را راه اندازی می کند

خطوط هوایی آلاسکا برای صرفه جویی در زمان (و کاغذ) در فرودگاه، برچسب های الکترونیکی کیف را راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خطوط هوایی آلاسکا برای صرفه جویی در زمان (و کاغذ) در فرودگاه، برچسب های الکترونیکی کیف را راه اندازی می کند

خطوط هوایی آلاسکا برای صرفه جویی در زمان (و کاغذ) در فرودگاه، برچسب های الکترونیکی کیف را راه اندازی می کند
برچسب بار الکترونیکی که خطوط هوایی آلاسکا به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی در پاییز امسال عرضه می کند. (عکس خطوط هوایی آلاسکا)

مسافران باهوش انواع و اقسام نکات و ترفندها را برای صرفه جویی در وقت و تلاش در فرودگاه دارند. باهوش ترین ها ممکن است هرگز هنگام پرواز چمدان خود را چک نکنند، اما اگر از خطوط هوایی آلاسکا استفاده کنند، فناوری هوشمند می تواند این وضعیت را تغییر دهد.

این شرکت هواپیمایی قصد دارد در پاییز امسال برچسب های الکترونیکی چمدان را در یک برنامه آزمایشی با هدف سرعت بخشیدن به مشتریان از طریق فرآیند بررسی چمدان عرضه کند. آلاسکا روز سه‌شنبه گفت که برچسب‌های با فناوری پیشرفته می‌توانند زمان لازم برای چک کردن چمدان‌ها را تا 40 درصد کاهش دهند و حذف کاغذ همچنین باعث صرفه‌جویی در تعداد دسته‌هایی از برچسب‌های معمولی چاپ‌شده و نواری می‌شود.

برچسب‌ها از گم شدن کیف جلوگیری نمی‌کنند یا به بازیابی سریع‌تر آن کمک نمی‌کنند، اما در طول فرآیند چک‌این چند دقیقه صرفه‌جویی می‌کنند، جایی که خروج از لابی فرودگاه و عبور از خطوط امنیتی کلیدی است.

چارو جین، معاون ارشد تجارت و نوآوری آلاسکا گفت: تمرکز ما واقعاً این است که چگونه تجربه مهمان را در فرودگاه بهبود دهیم؟

برچسب های الکترونیکی در مرحله اول پاییز امسال در اختیار 2500 مشتری آلاسکا قرار می گیرد. اعضای Airline Mileage Plan می‌توانند این برچسب‌ها را در اوایل سال 2023 خریداری کنند و جین گفت که قیمت آن حدود 70 دلار خواهد بود.

جین گفت آلاسکا برای اولین بار برچسب های الکترونیکی را در سال 2017 امتحان کرد، اما راه حل و فناوری از آن زمان به بعد تکامل یافته است. آلاسکا اکنون برچسب ها را از تامین کننده ای به نام Bagtag خریداری می کند که در حال حاضر با تعدادی از حامل های اروپایی و بین المللی شریک است. نحوه پیکربندی و استفاده از برچسب هنگام سفر با آلاسکا توسط تیم فنی خطوط هوایی مستقر در سیاتل مدیریت می شود.

برچسب ها قابل توجه هستند زیرا باتری ندارند و نیازی به شارژ ندارند – اولین مورد برای یک شرکت هواپیمایی ایالات متحده است. آنها از فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) در تلفن هوشمند استفاده می کنند، که به مسافر اجازه می دهد به سادگی یک دستگاه را روی برچسب لمس کند تا اطلاعات مربوط به رزرو پرواز آن مسافر را به روز کند. همه چیز از طریق برنامه آلاسکا از خانه، در راه به فرودگاه یا هر جای دیگری کار می کند.

این فناوری را در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

گاس ناتون، مهندس نرم‌افزار ارشد در آلاسکا، می‌گوید: «به نظر من این جالب‌ترین بخش دستگاه است، این واقعیت که باتری وجود ندارد، این واقعیت که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد». او گفت گوریلا گلس روی برچسب ها به آنها کمک می کند تا در برابر آنچه که یک چمدان می تواند در فرودگاه تجربه کند، مقاومت کنند.

ناتون گفت: “ما این چیز را بیرون آورده‌ایم و با یدک‌کش‌های چمدان، با چرخ دستی‌های غذا و هرچیزی که باشد روی آن سوار شده‌ایم. و دستگاه هنوز کار می‌کند.”

این برچسب ها همچنین مجهز به آنتن های RFID برای فرودگاه ها، عمدتا در اروپا و آسیا هستند که دارای سیستم مرتب سازی چمدان RFID هستند.

ناتون گفت: “برای سفرهای بین المللی، این امر ارزش زیادی برای اطمینان از رسیدن کیف شما به مقصد مورد نظر خود می افزاید.”

خطوط هوایی آلاسکا برای صرفه جویی در زمان (و کاغذ) در فرودگاه، برچسب های الکترونیکی کیف را راه اندازی می کند
چمدان در یک پرواز هواپیمایی آلاسکا بارگیری شد. (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

به گفته جین، 50 درصد از مشتریان آلاسکا هنگام پرواز با ایرلاین چمدان خود را چک می کنند. از طریق یک نمایندگی فروش بلیط یا در یک کیوسک سلف سرویس، فرآیند انتظار در صف، چاپ برچسب ها و چسباندن آنها به کیف می تواند زمان ارزشمندی را به خود اختصاص دهد.

در فرودگاه بین‌المللی مینتا در سن خوزه، کالیفرنیا، آلاسکا برای کاربران برچسب‌ها، چمدان سلف‌سرویس را کاهش می‌دهد و زمان را حتی بیشتر کاهش می‌دهد. جین گفت که برنامه این است که در نهایت این ویژگی را در تمام مراکز آن و به طور بالقوه در برخی از شهرهای متمرکز داشته باشیم.

ناتون گفت این برچسب ها همچنین ویژگی های امنیتی بهبود یافته و تجزیه و تحلیل بیشتری نسبت به هر برچسب کاغذی ارائه می دهند.

به عنوان مثال، وقتی برچسب ها روی نام و آدرس ایمیل مسافر قفل شده باشند، نمی توان در پرواز “بازنویسی” کرد. هر زمان که یک برچسب به روز می شود، مشتری ایمیلی با اطلاعات مسیریابی جدید دریافت می کند. آلاسکا همچنین ممکن است داده‌های مرتبط با هر به‌روزرسانی برچسب کیف را ردیابی کند.