• خانه
  • اخبار
  • خطا در آپدیت ویندوز 11 باعث بروز مشکلاتی برای کاربران شد

خطا در آپدیت ویندوز 11 باعث بروز مشکلاتی برای کاربران شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خطا در آپدیت ویندوز 11 باعث بروز مشکلاتی برای کاربران شد

مایکروسافت ویندوز 10 آغاز به روز رسانی ماهانه و فصلی بود. این روند مثبت در ویندوز 11 ادامه یافت اما این بار به نظر می رسد خطا در آپدیت ویندوز 11 کاربران را با مشکل مواجه کرده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

دلیل ارور آپدیت ویندوز 11 چیست؟!

بر اساس گزارش های جدید، مصرف کنندگان ویندوز 11 برخی از اشکالات هنگام تلاش برای نصب به روز رسانی سیستم عامل گزارش شده است. ظاهرا به دلیل مشکلات فنی نصب نکردن آپدیت با یک خطای نسبتا ناشناخته مواجه شده اند. اگرچه این مشکلی است که مایکروسافت از نزدیک بر آن نظارت دارد، اما Windows Latest گزارش می دهد که برخی از کاربران هنگام تلاش برای به روز رسانی و بازگشت به نسخه قبلی بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد علت مشکل، کد خطای 0xc1900101 را تولید می کنند. داره برمیگرده

ظاهراً این مورد بیشتر در مورد تیغه های پیش نمایش ویندوز 11 است و کدهای خطای دیگری نیز مشاهده شده است. اما کدهای فوق بیشترین مشاهده و گزارش در مرکز بازخورد مایکروسافت هستند. یکی از کاربران در مرکز گفت که تمام دستگاه های فیزیکی من به خوبی به روز شده اند، اما در یک ماشین مجازی که Hyper-V، VMWare یا VirtualBox را اجرا می کند، فرآیند به روز رسانی تقریباً کامل شده و سپس به نسخه قبلی برمی گردد. بدتر این است که در VMWare و VirtualBox، نرم افزار ماشین مجازی در پایان به روز رسانی از کار می افتد.

خطا در آپدیت ویندوز 11

کاربر دیگری گفت که سیستم من هم همین مشکل را دارد. اولین باری که کامپیوترم را به آخرین نسخه ویندوز 11 آپدیت کردم، در درایور گرافیکم خطایی نشان داد و به نسخه قبلی برگشت. من شک داشتم که به روز رسانی ویندوز ممکن است درایور گرافیک من را خراب کرده باشد. چون بعد از برگشتن به نسخه قبلی الان کارت گرافیکم کار نمیکنه و فقط بعد از نصب مجدد درایور فعال میشه. بعدا آپدیت رو دوباره نصب کردم و با موفقیت انجام شد. مایکروسافت این موضوع را تایید کرده و خطای جدید را یک خطای رایج توصیف کرده است. به گفته این شرکت، تیم های متخصص آنها به دقت مشکل را رصد کرده و در حال بررسی و رفع مشکل هستند.

مایکروسافت به یکی از کاربران آسیب دیده اعلام کرد که کد خطا 0xc1900101 یک خطای رایج است و زمانی که آپدیت ناموفق باشد نمایش داده می شود و بنا به دلایلی به نسخه قبلی باز می گردد. این مشکلی است که ما به دقت آن را بررسی می کنیم و بسته به اینکه می خواهید سیستم خود را به کدام کامپایل ارتقا دهید، مشکل نصب به روز رسانی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.

بنابراین هیچ توصیه قطعی در مورد چگونگی حل این مشکل وجود ندارد. اما مایکروسافت می گوید کاربران باید سعی کنند سیستم عامل خود را به آخرین نسخه پیش نمایش (اگر می خواهند به نسخه قبلی ارتقا دهند) به روز کنند.

برخی از راه حل ها ممکن است، اما انتظار ممکن است بهترین باشد

فرضیه های مختلفی در مورد علت این خطا و موارد مشابه وجود دارد، از جمله پیشنهاداتی برای سازگاری برنامه یا مشکلات درایور (همانطور که در بالا مشاهده شد) یا حتی مقدار کمی فضای هارد دیسک. اما همانطور که مایکروسافت اشاره می کند، این یک اشتباه رایج است و می تواند دلایل زیادی داشته باشد.

خطا در آپدیت ویندوز 11

مطابق با TechRadarاگر این مشکل را دارید، علاوه بر اطمینان از اینکه در حال تلاش برای نصب آخرین نسخه هستید، می توانید چند چیز را امتحان کنید. اول از همه، مطمئن شوید که فضای دیسک شما کم نیست و آزاد کردن مقداری فضای دیسک اصلا بد نیست (البته بهتر است این کار را به صورت دوره ای انجام دهید). ما همچنین گزارش کاربر دیگری را دیدیم که با غیرفعال کردن برنامه آنتی ویروس آنها خطای هنگام نصب پیش نمایش را تصحیح کرد. پیشنهادهای دیگری برای اقدام از سوی انجمن فناوری مایکروسافت وجود دارد.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که چنین خطایی در گذشته مشکل ساز بوده است، به عنوان مثال در نسخه پیش از انتشار 22504 ویندوز 11 (نوامبر 2021). در آن زمان، توصیه مایکروسافت به کاربران این بود که تا زمانی که مشکلی را برطرف نکنیم، به‌روزرسانی را متوقف کنند. در گذشته، مایکروسافت همچنین گفته بود کسانی که با این کد خطا در ویندوز 10 مواجه می‌شوند، سعی کنند پس از بوت شدن کامل سیستم، به‌روزرسانی را دوباره نصب کنند.

جالب توجه است، همانطور که در بالا ذکر شد، یکی دیگر از راه های ممکن برای رفع این مشکل، غیرفعال کردن موقت برنامه آنتی ویروس است. به طور خلاصه، یکی از این راه حل ها ممکن است بهترین گزینه برای حل این مشکل باشد. اما شما همچنین می توانید صبر کنید تا این مشکل برطرف شود، اگر به آپدیت فوری نیاز ندارید این بهترین راه است.