• خانه
  • اخبار
  • خرید توییتر از ایلان ماسک با اولین چالش روبرو شد

خرید توییتر از ایلان ماسک با اولین چالش روبرو شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خرید توییتر از ایلان ماسک با اولین چالش روبرو شد

طبق بیانیه صندوق بازنشستگی فلوریدا، ایلان ماسک تا سه سال دیگر نمی‌تواند با توئیتر معامله 44 میلیارد دلاری انجام دهد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مدیرعامل تسلا به دلیل داشتن سهام بزرگ در این پلتفرم، تا سال 2025 نمی تواند این معامله را نهایی کند. طبق گفته هیئت مدیره، جک دورسی و پاراگ آگراوال نیز شکایت کرده اند.

طبق یک دادخواست گروهی که توسط صندوق بازنشستگی پلیس اورلاندو در دادگاه جنایی ایالات متحده ارائه شده است، معامله بین توییتر و ایلان ماسک اکنون لغو شده است. طبق قانونی به نام تبصره 203، اگر شخصی بیش از 15 درصد سهام شرکت را داشته باشد، بدون رضایت دو سوم دیگر سهامداران، نمی تواند آن شرکت را خریداری کند. اگر این تاییدیه دریافت نشود، خرید توییتر سه سال پیش انجام نخواهد شد. به گفته وکلای صندوق بازنشستگی، ماسک حدود 10 درصد از سهام توییتر را در اختیار داشت و پس از آن او به همراه مورگان استنلی و جک دورسی، 15 درصد از سهام خریدار را به دست آوردند.

در صورت موافقت دادگاه با انگیزه این صندوق بازنشستگی، این معامله تنها با رضایت دو سوم سهامداران این شرکت انجام خواهد شد. در غیر این صورت، باید تا سال 2025 به تعویق بیفتد. با توجه به قول ایلان ماسک به سرمایه گذاران برای بازدهی 5-10 برابری، هنوز مشخص نیست که سایر تنظیم کننده ها در مورد این معامله چه فکری خواهند کرد.