منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • خروج نوکیا از رقابت با پرچمداران دیگر شرکت ها در دستور کار قرار گرفته است

خروج نوکیا از رقابت با پرچمداران دیگر شرکت ها در دستور کار قرار گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خروج نوکیا از رقابت با پرچمداران دیگر شرکت ها در دستور کار قرار گرفته است

نام نوکیا یادآور روزهای خوش گذشته و روزهای قبل از ظهور گوشی های هوشمند با صفحه نمایش لمسی است. اما شاید این نام چندان یادآور آن عظمت گذشته امروز نباشد. اگرچه این شرکت تلاش زیادی کرد، اما محصولات معمولی را عرضه کرد. حال طبق آخرین اخبار، خروج نوکیا از رقابت با پرچمداران سایر شرکت ها در دستور کار قرار گرفته است. اس ترنجی با من باش.

نوکیا از رقابت با پرچمداران کناره گیری کرد. هدف و برنامه این شرکت چیست؟

HMD Global که در سال 2016 مجوز برند نوکیا را دریافت کرد، عرضه گوشی های پرچمدار را برای آینده پیش بینی می کند. این شرکت آخرین بار در سال 2019 یک گوشی هوشمند رده بالای واقعی به نام نوکیا را مشاهده کرد 9 PureView با چندین دوربین راه اندازی شد. این تاریخ انتشار با تاخیر همراه بود و اواخر سال گذشته این شرکت حتی از قول خود مبنی بر ارائه آپدیت اندروید 11 برای برخی دستگاه ها صرف نظر کرد. برای جبران این موضوع، نوکیا برای فروش سایر دستگاه ها تخفیف قائل شده است. با وجود شایعات فراوان، به نظر می رسد که دیگر شاهد جایگزینی برای دستگاه نباشیم و به نظر می رسد در نهایت جایگزینی برای آن وجود نداشته باشد.

همانطور که احتمالا می دانید، گوشی های رده بالای نوکیا در حال حاضر روی میز نیستند. در صحبت با Android FM با آدام فرگوسن، مدیر بازاریابی محصول HMD، او شکی نداشت که اعتراف به اینکه ساخت 800 دلار برای یک گوشی پریمیوم در حال حاضر برای شرکت منطقی نیست. وی افزود که این شرکت هیچ جاه طلبی برای رقابت با دیگر بازیگران این صنعت ندارد و ترجیح می دهد هدفی کاملا متفاوت را دنبال کند.

خروج نوکیا از رقابت با رهبران

در اواسط سال 2018، نوکیا هشتمین تامین کننده محبوب گوشی های هوشمند در جهان بود، اما فروش به زودی کاهش یافت. این شرکت در حال حاضر یازدهمین فروشنده بزرگ از نظر فروش است. وضعیت فروش نوکیا اخیرا بهبود یافته است و این شرکت اعلام کرده است که فروش گوشی های هوشمند در سال 2021 نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش می یابد. در واقع، سه ماهه آخر سال 2021 سودآورترین سه ماهه در تاریخ HMD Global بود.

با این حال، این شرکت بر این باور است که باید بر روی تولید تلفن های همراه و گوشی های میان رده ای تمرکز کند که عمر طولانی تری دارند و عمر باتری چندین روز را ارائه می دهند. فرگوسن در مصاحبه ای با PA گفت که این شرکت می خواهد اصول اولیه در گوشی های هوشمند تازه معرفی شده معرفی شود. C21 Plus و C2 به ترتیب در 100ه 100 (132 دلار) و 5 75 (99 دلار) ادامه دهید.

نوکیا از اوپو به دلیل استفاده غیرمجاز از پتنت این شرکت شکایت کرده است

«این دستگاه‌ها بر اساس اصول اصلی ما هستند و واقعاً ارزشی را که نوکیا به ذهن کاربران ما می‌آورد را به تصویر می‌کشند.» ما نمی‌خواهیم در مشخصات دستگاه‌هایی که در حال حاضر در صنعت هستند رقابت کنیم. شرکت های زیادی هستند که می توانند این کار را انجام دهند. اگر چند مگاپیکسل اضافی با قیمت بسیار بالاتر می خواهید یا به چند فریم بیشتر با نرخ تازه سازی نیاز دارید، قطعاً شرکتی وجود دارد که می تواند این مورد را به شما ارائه دهد. شما دستگاهی می خواهید که بتوانید زمان طولانی را با آن سپری کنید و واقعاً به آن تکیه کنید. بسیاری از این اصول اساسی بهترین استفاده را دارند. این چیزی است که ما سعی می‌کنیم روی آن تمرکز کنیم تا دوباره به بازار برگردیم، و بدیهی است که میراث نوکیا در این استراتژی حرف اول را می‌زند.»

او اضافه کرد:

«تلفن های جدید کمتر از همیشه هیجان انگیز و هیجان انگیز هستند، اما در عین حال یکی از حوزه های مختلف رشد ما خواهد بود. افرادی که از یک گوشی هوشمند به یک گوشی هوشمند جدید تغییر می کنند، به دنبال دستگاهی هستند که واقعا قابل اعتماد باشد. آنها از دستگاه هایی استفاده می کنند که واقعا بادوام هستند و باتری هایی دارند که می توانند برای روزها کار کنند. اکنون قصد داریم این دستگاه ها را در رده محصولات این شرکت عرضه کنیم.»

خروج نوکیا از رقابت با رهبران

فرگوسن همچنین رشد چشمگیر درآمد اخیر را به این استراتژی جدید نسبت می دهد. مطابق با PhoneArenaاین اولین بار نیست که HMD Global در مورد رقابت با محصولات پیشرو بازار صحبت می کند. در اواخر سال گذشته، این شرکت اعلام کرد که تلفن های درجه یک برای همه غیرقابل دسترسی هستند و این شرکت بیشتر بر روی تلفن های با قیمتی بین 100 یورو (109 دلار) تا 200 یورو (218 دلار) تمرکز خواهد کرد.