• خانه
  • اخبار
  • خدمه بعدی Blue Origin شامل اولین فضانوردان پرتغالی و مصری خواهد بود

خدمه بعدی Blue Origin شامل اولین فضانوردان پرتغالی و مصری خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خدمه بعدی Blue Origin شامل اولین فضانوردان پرتغالی و مصری خواهد بود

خدمه بعدی Blue Origin شامل اولین فضانوردان پرتغالی و مصری خواهد بود
Blue Origin آخرین لیست خدمه خود را فاش کرده است، اما هنوز تاریخ عرضه آن مشخص نشده است. (عکس از Blue Origin)

سرمایه‌گذاری فضایی جف بزوس، «بلو اوریجین» هنوز هم اولین‌های مرزی را در آستین خود دارد: امروز، این شرکت گفت که پرواز زیرمداری بعدی خدمه‌اش اولین پروازهای فضایی را از مصر و پرتغال خواهد فرستاد.

اما کی پرواز خواهند کرد؟ تاریخ پرتاب هنوز مشخص است.

ترکیب ششمین ماموریت خدمه Blue Origin – که به عنوان NS-22 شناخته می شود، زیرا بیست و دومین پرواز کلی است، از جمله پروازهای بدون خدمه – همچنین شامل یکی از بنیانگذاران شرکت ویدئویی ورزشی/سرگرمی Dude Perfect، کوهنورد بریتانیایی-آمریکایی، خودخواه خواهد بود. پیشگام رانندگی اتومبیل و مدیر سابق مخابرات.

اعلام امروز خدمه یک سال و دو روز پس از آن صورت می گیرد که اولین پرواز سرنشین دار بلو اوریجین، بزوس و سه نفر دیگر را فراتر از خط 100 کیلومتری کارمان، که مرز پذیرفته شده بین المللی فضا را مشخص می کند، فرستاد.

طرح پرواز برای NS-22 از الگوی تعیین شده توسط ماموریت های قبلی پیروی می کند: خدمه از سکوی پرتاب Blue Origin در غرب تگزاس با یک کشتی موشکی قابل استفاده مجدد نیو شپرد بلند می شوند و قبل از فرود با چتر نجات چندین دقیقه بی وزنی را تجربه می کنند. علفزارهای اطراف محل پرتاب

شرکت Blue Origin نگفته است که مشتریانش چقدر برای یک پرواز می پردازند، اما یک گزارش نشان می دهد که کرایه یک خدمه آن است. در محدوده 1.25 میلیون دلار.

در اینجا به ترتیب حروف الفبا شرح مختصری از این ترکیب آورده شده است:

کوبی کاتن یکی از پنج بنیانگذار Dude Perfect است. مکان او توسط MoonDAO، یک گروه رمزنگاری که هدف آن تمرکززدایی دسترسی به تحقیقات و اکتشاف فضایی است، حمایت می شود. اعضا رای دادند تا کاتن نماینده آنها در این پرواز باشد. گفته می شود که MoonDAO 2.575 میلیون دلار ارز دیجیتال را برای پرداخت دو صندلی در نیو شپرد منتقل کرده است.

ماریو فریرا یک کارآفرین پرتغالی، سرمایه گذار و رئیس Pluris Investments است، یک گروه تجاری که شامل بیش از 40 شرکت در زمینه گردشگری، رسانه، املاک، بیمه و انرژی های تجدیدپذیر است. چندین شهروند پرتغالی در حال رقابت برای پیوستن به تیم فضانوردان آژانس فضایی اروپا هستند، اما Blue Origin می گوید فریرا اولین فردی از پرتغال خواهد بود که از مرزهای فضایی عبور می کند.

ونسا اوبراین یک محقق بریتانیایی-آمریکایی و مدیر سابق بانک است. Blue Origin می گوید که پرواز او به فضا او را به اولین زنی تبدیل می کند که “Explorers’ Extreme Trifecta” را تکمیل می کند، که شامل صعود از قله اورست و غواصی به عمق چلنجر نیز می شود. (سرمایه گذار خصوصی ویکتور وسکووو در ماه ژوئن تریفکتا را با یک پرواز فضایی نیو شپرد تکمیل کرد.)

کلینت کلی سوم پروژه وسایل نقلیه زمینی خودران را در سال 1984 در حالی که در آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته پنتاگون یا دارپا کار می کرد آغاز کرد و به عنوان آغاز توسعه پایه فناوری منجر به خودروهای بدون راننده امروزی شناخته شد.

سارا صبری یک مهندس مکانیک و زیست پزشکی مصری و بنیانگذار Deep Space Initiative است، یک گروه غیرانتفاعی که هدف آن افزایش دسترسی به اکتشافات فضایی است. او در سال 2021 پس از انجام یک ماموریت شبیه سازی شده ماه در لهستان، اولین زن فضانورد آنالوگ مصر شد. Sabry دومین فضانورد غیرنظامی است که توسط Space for Humanity حمایت می شود، یک سازمان غیرانتفاعی که هزینه پرواز Katya Echazarreta مکزیکی را برای پرواز با نیوشپرد در ماه ژوئن پرداخت کرد.

استیو یانگ مدیر عامل سابق Young’s Communications LLC (Y-COM) است که بزرگترین پیمانکار مخابراتی در ایالت فلوریدا تحت رهبری او بود. Y-COM سال گذشته توسط Grain Management خریداری شد. یانگ همچنین مالک آناناس، رستورانی در ملبورن در ساحل فضایی فلوریدا است.