• خانه
  • اخبار
  • خداحافظی بوئینگ با آخرین 747 را تماشا کنید

خداحافظی بوئینگ با آخرین 747 را تماشا کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خداحافظی بوئینگ با آخرین 747 را تماشا کنید

خداحافظی بوئینگ با آخرین 747 را تماشا کنید
بوئینگ جامبو 747 را برای بیش از 50 سال تولید کرد، اما این دوران در حال پایان است. (تصویر بوئینگ)

بوئینگ امروز یک اعزام تماشایی از جمبو جت نمادین 747 خود را برگزار می کند که پایان یک عصر 55 ساله است و شما می توانید این جشن را به صورت آنلاین تماشا کنید.

انتظار می‌رود که هزاران تماشاگر – از جمله کارمندان سابق و فعلی بوئینگ، مشتریان، تامین‌کنندگان و افراد VIP – در کارخانه این شرکت در اورت، واشینگتن، برای مراسمی در ساعت 1 بعد از ظهر به وقت محلی به مناسبت تحویل آخرین هواپیمای 747 بوئینگ به اطلس ایر گرد هم آیند. ویدیوی این رویداد به صورت زنده از طریق Vimeo پخش خواهد شد.

اطلس ایر کشتی باری 747-8 را به نمایندگی از Apex Logistics که اکثریت حمل و نقل بار متعلق به گروه Kuehne+Nagel سوئیس است، اداره خواهد کرد.

با توجه به توسعه صنعت هوانوردی، در سال های اخیر هواپیماهای 747 بوئینگ عمدتا به شرکت های حمل و نقل بار فروخته شده است. جت های کوچکتر و مقرون به صرفه تر، مانند 737 تک راهرو و 777 و 787 دریم لاینر پهن پیکر، امروزه به طور کلی برای خدمات مسافری ترجیح داده می شوند.

اما در سال 1968، زمانی که اولین هواپیمای 747 از خط مونتاژ بوئینگ خارج شد، طراحی جامبو انقلابی در خدمات خطوط هوایی ایجاد کرد. مایک لومباردی، مورخ ارشد شرکت در بوئینگ، “ما در مورد یکی از مهمترین هواپیماهای تاریخ صحبت می کنیم.” در یک پیش نمایش ویدئویی گفت.

مسیرهای بدون مانع که قبلا غیرممکن بودند، قابل دسترسی شدند. از آنجایی که ظرفیت مسافر 747 می تواند به بیش از 400 نفر افزایش یابد، صرفه جویی در مقیاس، سفر هوایی را مقرون به صرفه تر کرد.

لومباردی گفت: “این هواپیما به دلیل اندازه، به دلیل برد و به دلیل اقتصادی بودن این هواپیما، پرواز را دموکراتیک می کند.” هر روز مردم در سراسر جهان می‌توانستند بلیت بخرند و با 747 پرواز کنند.

بیش از 1500 فروند از این هواپیما تولید شد. لومباردی گفت و به عنوان اولین جت پهن پیکر جهان، 747 “نقشه اولیه، پایه و اساس هر هواپیمای بعدی را ارائه کرد.”

در طول دهه‌ها، «ملکه آسمان‌ها» بوئینگ در فیلم‌هایی از «فرودگاه 77» و «ایر فورس وان» تا فیلم علمی تخیلی «Tenet» 2020 جاودانه شده است.

در حالی که این پایان خط تولید بوئینگ 747 است، اما برای خود هواپیماها تا پایان داستان فاصله زیادی دارد. با نگهداری مناسب، جامبو جت ها می توانند برای یک ربع قرن یا بیشتر در خدمت بماند – به این معنی که این احتمال وجود دارد که ملکه بهشت ​​بتواند سلطنت خود را تا دهه 2050 تمدید کند.