• خانه
  • اخبار
  • خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.

خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.

خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.
زندگی دوم هنوز هم به طور مداوم تا به امروز به روز می شود و آخرین پچ آن در 14 مارس ارسال شد. (تصویر آزمایشگاه لیندن)

فیلیپ روزدیل زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد “متافورس” کرده است، مدت‌ها قبل از اینکه به یک کلمه رایج در دنیای فناوری امروز تبدیل شود، و او درس‌های زیادی برای به اشتراک گذاشتن با فن‌شناسان دارد که نرم‌افزارهای مرتبط را برای آینده ایجاد می‌کنند.

Rosedale، بنیانگذار آزمایشگاه Linden و خالق بازی ساخت و ساز باز / شبیه سازی زندگی دوماخیراً در رویداد Launchable در Madrona Venture Labs صحبت کرد و برای مصاحبه با تکنسین کهنه کار اسپنسر راسکوف که قسمتی از ساعت کاری پادکست خود را ضبط کرده بود، صحبت کرد.

خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.
فیلیپ روزدیل.

Rosedale در سال 1999 Linden را تأسیس کرد که شروع به کار کرد زندگی دوم در سال 2003. لیندن در حال حاضر در سانفرانسیسکو، با دفاتر ماهواره ای در سیاتل، بوستون، شارلوتزویل و دیویس، کالیفرنیا مستقر است. Rosedale تا سال 2008 مدیرعامل آن بود و در حال حاضر به عنوان مشاور استراتژیک به Linden بازگشته است.

به‌طور متفاوتی به‌عنوان یک پلت‌فرم چندرسانه‌ای آنلاین، فضای مجازی و یکی از عجیب‌ترین تجربیاتی که می‌توانستید در اینترنت در دهه 2000 داشته باشید، توصیف شده است. SL به طور مؤثری راه را برای بسیاری از مفاهیم اساسی که در ایده فعلی متاورژن وجود دارد هموار کرد. این شامل ارز درون بازی، طراحی آواتار و رویکرد ویژه به Web1.0 در اقتصاد غیرمتمرکز است. و تا به امروز، تقریباً 19 سال از زندگی او، افرادی هستند که در واقع از آنچه می توانند در درون خود ایجاد کنند امرار معاش می کنند. زندگی دوم و به سایر کاربران بفروشد.

بازیکنان در SL از طریق یک آواتار شخصی سازی شده که می تواند تقریباً هر شکلی داشته باشد و می تواند دنیای اطراف شما را از طریق یک زبان برنامه نویسی تخصصی مجسمه سازی کند، در جهان شرکت کنید. طی سال‌ها، هواداران موزه‌ها، استادیوم‌ها، مراکز تحقیقاتی، ایستگاه‌های رادیویی و کلیساها را در آن ایجاد کرده‌اند SL، چندین کشور مختلف تا آنجا پیش می روند که سفارتخانه های مجازی را افتتاح می کنند.

این امر روزدیل را در موقعیت منحصر به فردی در رابطه با فراجهان قرار می دهد، زیرا اساساً از سال 2003 در کل فضا فعالیت می کند و ادامه می یابد. زندگی دوم، و لیندن لب در حال حاضر بسیاری از مشکلاتی را دارد که شرکت هایی مانند متا باید با آنها دست و پنجه نرم کنند.

با توجه به Rosedale، صحبت کردن در خارج از کاف، تقریبا یک میلیون کاربر هنوز استفاده می کنند زندگی دوم امروز، اما وجود ندارد صد میلیون به دلیل “هنوز برای بزرگسالان کار نمی کند”. مشکل آواتار این است که نمی تواند با مقدار اطلاعاتی که با نگاه کردن مستقیم به صورت شخص دیگری منتقل می شود مطابقت داشته باشد، به همین دلیل است که مصاحبه راسکوف در یک جلسه مشترک در زوم انجام شده است، نه زندگی دوم. یک آواتار هنوز نمی تواند با تجربه تعامل چهره به چهره انسان مطابقت داشته باشد.

«آنچه در زندگی دوم این بود که ما به اندازه کافی خوب بودیم برای افرادی که به اندازه کافی وقف داشتند که واقعاً بخواهند در آنجا زندگی کنند، و در بسیاری از موارد هویت واقعی زندگی خود را رها کرده و به طور کامل به دنیای مجازی که می توانستند آن را متعلق به خود بنامند، فکر کنند. “

“کاری که من فکر می کنم ما درست انجام دادیم این بود که به آنها قدرت و مالکیت کافی بر فضا دادیم. ما مشتری منبع باز خود را زودتر ارائه کردیم.”

Rosedale همچنین اشاره می کند که محتوا برای ایجاد شده است SL متعلق به آزمایشگاه لیندن نیست، که این اصلی است که شرکت آن را پذیرفته است و نسبتاً در اوایل مدیریت خود عقب مانده است. ما به اندازه کافی کار کردیم تا آنجا آتش بزنیم.»

خالق «زندگی دوم» درس های آموخته شده از یکی از اولین متاورزهای جهان را به اشتراک می گذارد.
مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، از نمونه اولیه تحقیقاتی دستکش های لمسی استفاده می کند که برای ایجاد حس واقعی لمس در متاورس طراحی شده اند. (عکس متا)

برعکس، روزدیل “واکنش های زیادی” به متا دارد. او به راسکوف گفت: “بزرگترین فکری که دارم این است که “اوه خدای من، نه با این مدل کسب و کار”. “من فقط در جنوب با جنوب غربی بودم و داشتم به نیل استیونسون گوش می دادم [author of the 1992 novel Snow Crash that created/popularized the terms “avatar” and “metaverse”]و همان چیزی را گفت که باعث خوشحالی من شد. “از این مدل کسب و کار استفاده نکنید.”

به طور کلی، Rosedale تصویری از متاورژن را به عنوان بالقوه خطرناک ترسیم می کند، به ویژه از نظر یکپارچه سازی هوش مصنوعی. همانطور که متاورس اطلاعاتی در مورد کاربران خود جمع آوری می کند، فرصت هایی مانند توسعه سوابق مبتنی بر هوش مصنوعی از افراد را ارائه می دهد که به طور بالقوه می توانند با رکوردهای واقعی اشتباه گرفته شوند.

برعکس، ج زندگی دوم، مردم ملاقات کرده اند، عاشق شده اند و ازدواج کرده اند. یک ارتباط شخصی واقعی ممکن است رخ دهد که از مرزهای فرهنگی عبور کند، حتی اگر اولین ملاقات پشت آواتارها انجام شود. روزدیل می گوید که این روابط باید “صمیمی و در زمان واقعی باشد، [and] حاضر. “

“[The Meta] او گفت: «مدل تبلیغاتی به ترکیبی از نظارت و هوش مصنوعی تبدیل شده است که برای جلب توجه شما، تغییر رفتار و منحرف کردن تمرکز شما از چیز دیگری طراحی شده است. «تفاوت زمانی که شما آن را به متاورز می‌برید این است که در دنیای واقعی، جایی که می‌دانیم تبلیغات کجاست. بنابراین ما می توانیم آنها را نادیده بگیریم.”

روزدیل ادامه داد: «به این فکر کنید که اگر تمام می‌شد، چگونه می‌شد. «اگر به معنای واقعی کلمه در دنیای واقعی بودید و شخصی که در کنار شما راه می‌رفت می‌توانست یک تبلیغ باشد. خطر وجودی قرار گرفتن افراد در فضاهای سه بعدی که نمی‌دانید تبلیغات کجا هستند و با حجم حیرت‌انگیز داده‌های مشاهده‌ای که می‌توانید به دست آورید، قدرت آنها را افزایش می‌دهد. شخصاً فکر می‌کنم راهی برای رفتن حتی اندک در این مسیر وجود ندارد و ترکیبی از مقررات، راه‌حل‌های خوب و احساس خطر مشترک باعث می‌شود که در این مسیر در مسیر درست حرکت کنیم.

سایر یافته های این مصاحبه عبارتند از:

  • هنگامی که از روزدیل خواسته شد در مورد دیدگاه شخصی خود از متاوره صحبت کند، دو نکته مهم از Rosedale انتقال از 2 بعدی به 3D و “زنده کردن اینترنت” است. به جای اینکه یک صفحه وب را به تنهایی تجربه کنید، یک کاربر متاورس می‌تواند یک سایت را با سایر افرادی که می‌توانند آن‌ها را ببینند، شناسایی کنند و با آنها تعامل داشته باشند به اشتراک بگذارد.
  • روزدیل گفت که رایانه‌های کاملاً یکپارچه روی صورت به‌عنوان رابط فراجهانی 10 سال دیگر فاصله دارند. احتمالاً دستگاه های تلفن همراه با پیشرفت فناوری ابتدا به این موضوع نزدیک می شوند.
  • روزدیل بسیار نگران ارزهای دیجیتال است، زیرا با نابرابری ثروت مرتبط است. همانطور که هر اقتصاددانی می تواند به شما بگوید، کریپتو راه درازی در پیش دارد. این باعث می شود گروه کوچکی از مردم ثروتمندتر از همیشه باشند، که فکر نمی کنم در حال حاضر به عنوان یک گونه به آنها نیازی داشته باشیم.
  • کاربرد ارز در بازی زندگی دوم، دلار لیندن این است که می توان از آن برای خریدهای کوچک استفاده کرد. اکثر مبادلات انجام شده در اقتصاد در کاربرد SLهمانطور که مصرف کنندگان دارایی ها را از حرفه ای ها خریداری می کنند SL هزینه دست سازها فقط چند دلار در یک زمان است. این جزئیات برای هر ارز دیجیتال فراجهانی مورد نیاز است. خرید دو دلاری با کارمزد بانکی 40 دلار آغاز نیست.

کل مصاحبه با روزدیل را در این قسمت از ساعات کاری بشنوید.