• خانه
  • اخبار
  • حکم ایلان ماسک برای بازگشت به دفتر، بحث در مورد کار از راه دور را از سر می گیرد – این چیزی است که رهبران فناوری سیاتل می گویند

حکم ایلان ماسک برای بازگشت به دفتر، بحث در مورد کار از راه دور را از سر می گیرد – این چیزی است که رهبران فناوری سیاتل می گویند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حکم ایلان ماسک برای بازگشت به دفتر، بحث در مورد کار از راه دور را از سر می گیرد - این چیزی است که رهبران فناوری سیاتل می گویند

الون ماسک
ایلان ماسک پس از پرتاب موفقیت آمیز ماموریت SpaceX Crew Dragon Demo-2 در سال 2020 تعظیم کرد (عکس فایل brooztechnology / کوین لیسوتا)

اگر برای تسلا کار می‌کنید و از ابتدای همه‌گیری این کار را از خانه انجام می‌دهید، مراقب باشید اگر به در زده می‌شود. می توانید با ایلان تماس بگیرید.

ایلان ماسک، مدیرعامل این خودروساز برقی، این هفته با ایمیل‌هایی به کارمندان که می‌گفت از آن‌ها می‌خواهد حداقل ۴۰ ساعت در هفته در دفاتر شرکت کار کنند، سر و صدای زیادی به پا کرد. کسانی که به دنبال استثنایی از این سیاست هستند به تایید خود ماسک نیاز دارند – یا به سادگی اخراج خواهند شد.

این ایمیل‌ها توسط Electrek گزارش می‌شوند که اخبار مربوط به خودروهای الکتریکی و صنعت را پوشش می‌دهد.

ماسک نوشت: «همه افراد در تسلا باید حداقل 40 ساعت در هفته را در دفتر بگذرانند. «علاوه بر این، دفتر باید جایی باشد که همکاران واقعی شما هستند، نه یک شبه دفتر دوردست. در صورت عدم حضور، فرض می کنیم که استعفا داده اید.

او افزود: «تسلا هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین محصولات را در بین هر شرکتی روی زمین ایجاد کرده و خواهد کرد.» اگر تماس بگیرید این اتفاق نمی افتد.

در پاسخ در توییتروقتی از ماسک خواسته شد در مورد کارگران تسلا که معتقدند “ورود به دفتر یک مفهوم منسوخ شده است” اظهار نظر کند، سخنان خود را دو برابر کرد.

او گفت: «آنها باید وانمود کنند که جای دیگری کار می کنند.

موضع ماسک با بسیاری از تفکرات در کل صنعت فناوری در تضاد است، جایی که شرکت‌ها در تحمیل هر گونه الزامی برای کارگران در زمان بازگشت، یا زمان بازگشت یا زمان صرف کردن آنها در دفاتر فیزیکی کند بوده‌اند. کارگرانی که در آغاز همه‌گیری کووید-19 به خانه فرستاده شدند، در دو سال گذشته اهرم‌های مهمی را به دست آورده‌اند، زیرا شرکت‌ها هر کاری که می‌توانند برای سرکوب استعدادهای فناوری و برنده شدن در نبردهای استخدام انجام می‌دهند.

«تسلا هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین محصولات را در بین هر شرکتی روی زمین ایجاد کرده و خواهد کرد. وقتی با او تماس می گیرید این اتفاق نمی افتد.

«مطمئناً، شرکت‌هایی وجود دارند که به آن نیازی ندارند، اما آخرین باری که یک محصول جدید عالی ارسال کردند چه زمانی بود؟ مدتی است که ماسک در یکی از ایمیل های خود در مورد خط مشی دفتر جدید خود گفته است.

در منطقه سیاتل، غول های فناوری مانند آمازون و مایکروسافت بارها تماس های دفتر پشتیبان را در پاسخ به جهش در موقعیت های کووید یا رقیب تغییر داده اند.

روز چهارشنبه، ما با چندین رهبر در فناوری و منابع انسانی تماس گرفتیم تا پاسخ آنها به آخرین فرمان ماسک را ارزیابی کنیم. در اینجا آنچه آنها باید می گفتند:

سندی لینیکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Skilljar، یک استارت آپ در سیاتل که برنامه های آموزشی و انطباق مبتنی بر ابر را ایجاد می کند، به brooztechnology گفت که “هر شرکتی متفاوت است و مدیر عامل این حق را دارد که تعیین کند کدام یک بهتر عمل می کند.”

او افزود: “من صنعت خودرو را نمی شناسم تا در مورد آنچه مورد نیاز است نظر داشته باشم – تسلا محصولات فیزیکی ایجاد می کند و کارخانه هایی دارد که بسیار متفاوت از صنعت نرم افزار است.” من فقط از اینکه می‌توانم فرصت‌های شغلی انعطاف‌پذیری را به تیم خود ارائه دهم، سپاسگزارم.»

دن اسپولدینگمدیر ارشد منابع انسانی گروه Zillow ماه گذشته در پستی در لینکدین گفت که شرکت‌هایی که «تلاش می‌کنند وانمود کنند دوباره سال 2019 است» ثابت می‌کنند که نتوانسته‌اند رشد انعطاف‌پذیری داشته باشند و با مسئولیت خود انجام دهند.

غول املاک و مستغلات مستقر در سیاتل، Zillow، دو سال پیش به شدت به یک مدل کار ترکیبی روی آورد و گفت که نسبت به شرکت‌هایی که به طور فزاینده‌ای از کارکنان می‌خواهند حداقل بخشی از وقت خود را در دفتر بگذرانند، مزیت استخدام پیدا کرده است.

اسپولدینگ نوشت: «همه‌گیری منجر به بزرگ‌ترین تغییرات در فرهنگ کاری شده است که این کشور در دهه‌های اخیر شاهد بوده است. “این حقیقتی را که قبلاً وجود داشت روشن می کند: ساختمان اداری سنتی 9 در 5 برای همه خوب کار نمی کند. اکنون کارمندان سابق اداری با مدل متفاوتی سازگار شده اند و تا حد زیادی به همان اندازه کارآمد بوده اند، اگر نه بیشتر. راه بهتری ممکن است. برای برخی، افزایش انعطاف پذیری تنها خط نقره ای است که در این بیماری همه گیر پدیدار شده است. کارفرمایانی که این را حذف می کنند، کارمندان زیادی را می بینند که از در دفتر بیرون می آیند.»

حکم ایلان ماسک برای بازگشت به دفتر، بحث در مورد کار از راه دور را از سر می گیرد - این چیزی است که رهبران فناوری سیاتل می گویند
خیابان‌های اطراف پردیس مقر آمازون در محله‌های Denny Regrade و South Lake Union در سیاتل در اوایل مارس 2020 تا حد زیادی ساکت بود، زیرا تکنسین‌ها در اوایل شیوع COVID-19 راهی خانه شدند. (عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

امی جانسونمدیر عامل شرکت Highspot همچنین گفت که هر شرکتی متفاوت است و هر فرهنگی منحصر به فرد است. در دو سال گذشته، نرم‌افزار شرکت‌های نوپا دریافته است که کارمندان مختلف در محیط‌های کاری متفاوت رشد می‌کنند و یک اندازه برای همه مناسب نیست.

جانسون به brooztechnology گفت: «اولویت قرار دادن افراد با ارائه انعطاف‌پذیری نه تنها تأثیر مثبتی بر رفاه کارکنان، بلکه بر تجارت ما نیز داشته است». درآمدها در سه سال گذشته 935 درصد رشد داشته است و کاهش کارکنان ما همچنان رو به کاهش است و بسیار کمتر از استانداردهای صنعت است.

او افزود که این استارت آپ قصد دارد به کشف آنچه که بهترین کار را می کند و رویکرد خود را با ادامه تغییر جهان ادامه دهد.

جنی چینوت مالک مشاور Kohr، یک آژانس استخدام بوتیک در منطقه سیاتل است. در حال حاضر، هیچ نامزدی به طور خاص از تسلا وجود ندارد، اما شاهد افزایش مشخصی در کاندیداهایی هستیم که خواهان فرصت‌های “فقط از راه دور” هستند.

Chinovet گفت: “جالب خواهد بود که ببینیم همه اینها چگونه توسعه می یابد، زیرا ما همچنین شاهد افزایش تعدیل ها و تعدیل ها هستیم.” ممکن است متقاضیان در آینده نزدیک توانایی انتخاب اینقدر را نداشته باشند زیرا تعداد مشاغل موجود در حال حاضر شروع به کاهش می کند.

داگ سید بنیانگذار و مدیر عامل استراتژی های منابع انسانی کاربردی است که به شرکت ها در مورد بسته های پاداش کارکنان مشاوره می دهد. او گفت که جالب است ببینیم تقاضای ماسک برای تسلا چگونه توسعه می یابد.

سید گفت: «آمازون متوجه شد که مطمئناً افراد زیادی را پس از بیان «فرهنگ دفتر محور» خود از دست خواهد داد، و پس از آن نسبتاً سریع معکوس شد. اپل همچنین به سادگی الزام سه روزه اداری را در هر هفته به تعویق می‌اندازد، که قرار بود اخیراً اجرایی شود (به نظر می‌رسد کووید را مقصر می‌داند، اما آنها از داخل شرکت به دلیل این الزام رد شدند).

سید افزود: «فکر می‌کنم ایلان در این موضوع اشتباه کرده است. حداقل اگر به حفظ استعدادش اهمیت می دهد.

تیلور سوپر سردبیر brooztechnology در این گزارش مشارکت داشت.