منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • حمله سایبری به وب سایت وزارت ارشاد و حوزه های مرتبط

حمله سایبری به وب سایت وزارت ارشاد و حوزه های مرتبط

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حمله سایبری به وب سایت وزارت ارشاد و حوزه های مرتبط

به نظر می رسد وب سایت Orienteering و برخی دامنه های اینترنتی مرتبط در روز دوشنبه 23 اسفند مورد حمله سایبری قرار گرفته است. ویدئویی که در این رابطه در فضای مجازی منتشر شده نشان می دهد که دامنه های لینک شده نیز در این حمله شرکت داشته اند به طوری که در برخی از آنها عکس گروهک منافقین به چشم می خورد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، در این حمله سایبری علاوه بر سایت وزارت جهت یابی و سایر سامانه های مرتبط، سایت های دیگری مانند آمار، مراکز و …. آنها نیز غیر قابل دسترس شدند. البته در عرض چند ساعت مشکل حل شد و اکنون این سایت ها به کار خود ادامه می دهند. هنوز هیچ توضیح رسمی وجود ندارد. از سوی دیگر هیچ تیم هکری مسئولیت این حمله سایبری را بر عهده نگرفته است. اما تصاویر پخش شده در جریان حمله مشابه تصاویر حمله به وب سایت یا رادیو و تلویزیون تل آویو بود. به نظر می رسد این حمله سایبری نیز توسط همین تیم انجام شده باشد.

به طور کلی نزدیک شدن به تعطیلات عید و نوروز زمان مناسبی برای حملات سایبری است. در سال های گذشته سایت هایی مانند وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال نیز مورد حملات مشابهی قرار گرفته بودند. به دلیل اهمیت کم مسائل امنیتی در سازمان ها در ایام نوروز، هکرها فرصت هایی برای حملات سایبری پیدا می کنند. به همین دلیل، کارشناسان امنیتی تاکید می‌کنند که مسائل امنیتی باید در سازمان‌های دولتی به‌ویژه در ایام نوروز جدی‌تر گرفته شود.