• خانه
  • اخبار
  • حل “مشکل اصلی”: Shipium 27 میلیون دلار برای کمک به خرده فروشان آنلاین برای رقابت با آمازون دریافت می کند.

حل “مشکل اصلی”: Shipium 27 میلیون دلار برای کمک به خرده فروشان آنلاین برای رقابت با آمازون دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

حل "مشکل اصلی": Shipium 27 میلیون دلار برای کمک به خرده فروشان آنلاین برای رقابت با آمازون دریافت می کند.
بنیانگذاران شیپیوم مک براون و جیسون موری. (عکس از کشتی)

سرعت تحویل یکی از اولویت های خریداران آنلاین است. اما برای خرده فروشان غیر آمازون می تواند دشوار باشد که محصولات را در چند روز یا چند ساعت درب منزل تحویل دهند.

Shipium راه حلی دارد – و سرمایه گذاران آنچه را که می بینند دوست دارند.

شرکت تدارکات سیاتل به تازگی 27 میلیون دلار برای کمک به رشد نرم افزار خود جمع آوری کرده است که به فروشگاه های تجارت الکترونیک کمک می کند عملکرد را مدیریت کنند. دور سری A، به رهبری Insight Partners، پس از یک دور اولیه 8 میلیون دلاری که در ژوئن جمع آوری شد، انجام می شود.

Shipium می‌خواهد «مشکل Prime» را حل کند، عبارتی که برای توصیف مبارزه برای همسویی با انتظارات مصرف‌کننده تعیین‌شده توسط قابلیت‌های تحویل سریع آمازون استفاده می‌کند.

بنیانگذاران شرکت چیزی در این مورد می دانند.

جیسون موری، مدیر عامل شرکت آمازون، نزدیک به دو دهه را در آمازون گذراند و تیم‌های زنجیره تامین را رهبری کرد و به عنوان معاون رئیس‌جمهور بر هزاران کارمند نظارت داشت. یکی از بنیانگذاران مک براون نیز یکی از کارمندان اولیه آمازون بود. او و موری به فاصله سه روز در سال 1999 شروع کردند. براون بعداً به Zulily پیوست، جایی که او معاون زنجیره تامین و پیاده‌سازی نرم‌افزار خرده‌فروش آنلاین در سیاتل بود.

حل "مشکل اصلی": Shipium 27 میلیون دلار برای کمک به خرده فروشان آنلاین برای رقابت با آمازون دریافت می کند.

خدمات Shipium با سیستم‌های موجود کار می‌کند و به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات اجرایی را اتخاذ کنند، مانند تصمیم‌گیری اینکه کدام گزینه تحویل سریع‌ترین یا ارزان‌ترین است یا اینکه کدام اندازه جعبه بهینه‌ترین است.

موری گفت: “شما باید راهی برای ارائه یک تجربه تحویل قانع کننده پیدا کنید تا آمازون را از خوردن سهم بازار خود دور کنید.”

هدف این استارت‌آپ خرده‌فروشان متوسطی است که زیرساخت‌های خاص خود را دارند اما توانایی ساخت نرم‌افزاری را ندارند که غول‌هایی مانند آمازون و والمارت از آن برای هماهنگی و بهینه‌سازی عملیات تجارت الکترونیک استفاده می‌کنند.

موری گفت: “ما اساساً به آنها فناوری می دهیم که به آنها امکان می دهد با آمازون رقابت کنند.”

اندی جسی، مدیرعامل آمازون در نامه سالانه خود به سهامداران که روز پنجشنبه منتشر شد، به حمل و نقل این شرکت پرداخت. جاسی نوشت: «تحویل مقدار قابل توجهی از محموله ها در یک روز دشوار است (به ویژه برای میلیون ها کالایی که ما ارائه می دهیم) و در ابتدا گران است، زیرا ما زیرساخت هایی را ایجاد می کنیم تا آن را به طور کارآمد افزایش دهیم. اما ما معتقدیم که بیش از 200 میلیون مشتری Prime ما، که به وضوح به شما می گویند که سریعتر تقریباً همیشه بهتر است، آن را دوست خواهند داشت.

از زمان راه اندازی در پایان سال 2019، Shipium حدود 10 میلیون محموله را پردازش کرده است و در مسیر پردازش بیش از 50 میلیون تا پایان سال جاری است.

موری گفت که این شرکت 30 عضوی در حال بررسی توسعه نرم افزار خود به “زیرساخت های فیزیکی” مانند کامیون ها و فضای ذخیره سازی است.

وی افزود که هرج و مرج اخیر در زنجیره تامین برای تجارت شیپیوم کاملاً مثبت بوده است. “راه مبارزه [supply chain problems] موری گفت: رسانه‌ها و سیستم‌های شما متنوعی دارد که به صورت پویا با قوانین ثابت تنظیم شده‌اند.

Shipium جدیدترین شرکت نرم‌افزاری است که با رونق تجارت الکترونیک در بحبوحه همه‌گیری مبارزه می‌کند، زیرا خرده‌فروشان بیشتری به دنبال راه‌حل‌های بک‌اند برای آنلاین نگه داشتن آنها هستند. سایر موارد در منطقه سیاتل که در چند سال گذشته بودجه جمع آوری کرده اند عبارتند از Flexe، Logixboard، Stackline، Fabric، FlavorCloud، Pipe17، Pandion و SoundCommerce. تعدادی از این شرکت ها توسط کارمندان سابق آمازون اداره می شوند.

براد فیدلر، معاون رئیس Insight در بیانیه ای گفت: «این بیماری همه گیر رشد تجارت الکترونیک را به ارتفاعات بی سابقه ای سرعت بخشیده است، اما آمازون هم از نظر درآمد و هم از نظر سهم بازار به رشد خود ادامه می دهد، تا حد زیادی به دلیل تجربه برتر تحویل آن.» جیسون، مک و تجربه تیم، آنها را به عنوان متخصصان برجسته در مورد چگونگی کمک به بقیه خرده‌فروشان برای رقابت برای رشد و وفاداری مشتری معرفی می‌کند.

حامیان مالی موجود، از جمله Trilogy، Good Friends و PSL Ventures در دور نهایی شرکت کردند. مجموع بودجه برای Shipium تا به امروز 38.7 میلیون دلار است.