• خانه
  • اخبار
  • حق ثبت اختراع برای Samsung Galaxy Z Slide: نمایشگر را روی یک تلفن تاشو پاک کنید

حق ثبت اختراع برای Samsung Galaxy Z Slide: نمایشگر را روی یک تلفن تاشو پاک کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حق ثبت اختراع برای Samsung Galaxy Z Slide: نمایشگر را روی یک تلفن تاشو پاک کنید

برخی از ایده ها آنقدر احمقانه به نظر می رسند که شاید اجرای آنها چندان منطقی نباشد. در هر صورت ایده آنها به ذهن تیم تحقیق و توسعه می رسد و در اولین قدم آن را ثبت اختراع می کنند. امروز سامسونگ گلکسی زد اسلاید را به ثبت رساند که صفحه نمایش شفافی را روی یک گوشی موبایل تاشو نمایش می دهد.

Samsung Galaxy Z Slide

پتنت جدید سامسونگ

پتنت جدید سامسونگ

گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ نسل سوم گوشی‌های تاشو سامسونگ هستند. این دستگاه ها نسبت به مدل های قبلی به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. تیم تحقیق و توسعه این برند کره ای در حال توسعه بسیاری از طرح های جدید برای گوشی های هوشمند تاشو هستند.

به تازگی گزارشی از یک گوشی هوشمند بسیار بزرگ منتشر شده است Galaxy Z Flip & Slide منتشر شده است این دستگاه گلکسی زد فولد تاشو بسیار منحصر به فرد و همه کاره است. در همین حال، سامسونگ در حال بررسی توسعه یک گوشی پیچ در پیچ با صفحه نمایش شفاف است. این حدس و گمان از آخرین پتنت این شرکت ناشی می شود.

در حدود تابستان سال 1400، سامسونگ الکترونیکس حق اختراع را ثبت کرد «دستگاه الکترونیکی چرخان و نحوه استفاده از نمایشگر شفاف در دستگاه الکترونیکی» ثبت شده در WIPO (اداره جهانی مالکیت معنوی).

این مستندات یک گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی را توصیف می کند که صفحه نمایش آن را می توان در عرض افزایش داد. این به شما این امکان را می دهد که برای لحظه ای ناحیه نمایش را افزایش دهید و آن را برای موقعیت هایی که به یک صفحه نمایش بزرگ نیاز دارید ایده آل می کند.

Samsung Galaxy Z Slide

Samsung Galaxy Z Slide

صفحه نمایش انعطاف پذیر از سمت راست تا پشت گوشی هوشمند گسترش یافته است. بنابراین، در فشرده ترین شکل خود، این یک گوشی با دو نمایشگر است.

یک ویژگی خاص در اینجا، گزینه جداسازی قسمت صفحه نمایش از محفظه عقب است. کاربران می توانند صفحه نمایش را به صورت عمودی بچرخانند تا شکلی شبیه لپ تاپ برای انعطاف پذیری بیشتر ایجاد کنند. به این ترتیب می توانید بدون هیچ مشکلی از چندین اپلیکیشن با هم استفاده کنید. برای کار عالی به نظر می رسد، اما سرگرمی هایی مانند بازی های موبایل یا محتوای چند رسانه ای را نیز به خود جذب می کند.

پتنت سامسونگ

پتنت سامسونگ

این سند همچنین نشان می دهد که سامسونگ می خواهد صفحه نمایش را شفاف کند. برای امکان پذیر ساختن این طراحی، این شرکت از صفحات پلاریزه استفاده خواهد کرد. درجه شفافیت بستگی به استفاده دارد، اما می توان آن را از کاملا شفاف به نیمه شفاف تنظیم کرد.

به محض اینکه کاربر بخواهد عکس بگیرد، صفحه نمایش شفاف می شود تا دوربین بتواند به خوبی آن را ببیند. کاربران می توانند نوع فیلتر مانند فیلتر UV، فیلتر خنثی L، فیلتر پلاریزه و فیلتر متقاطع را انتخاب کنند.

Samsung Galaxy Z Slide دارای چندین دوربین در این پتنت است. سیستم دوربین عقب شامل چندین سنسور است که در زیر نمایشگر قرار دارند. برای دوربین ما در مورد زاویه دید گسترده و تله فوتو صحبت می کنیم. حتی یک پروژکتور مادون قرمز برای اندازه گیری اجسام دور وجود دارد.

همچنین یک دوربین جلو در زیر صفحه نمایش برای سلفی و تماس های ویدیویی وجود دارد. کاربران همچنین می توانند از دوربین چرخشی استفاده کنند که می تواند برای عکس های سلفی به جلو و عقب حرکت کند.

این یک طرح پیچیده بود، اینطور نیست؟ مشخص نیست که محقق می شود یا خیر، اما حداقل ایده جذاب است.