• خانه
  • اخبار
  • حفظ شخصیت و ماهیت افراد پس از مرگ در متواری

حفظ شخصیت و ماهیت افراد پس از مرگ در متواری

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حفظ شخصیت و ماهیت افراد پس از مرگ در متواری

شرکت واقعیت مجازی در نظر دارد حتی پس از مرگ نیز هویت و جایگاه افراد را در متواری حفظ کند و امکان ارتباط با افراد در این فضا را فراهم کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، توسعه دهنده واقعیت مجازی Somnium Space در چک در حال تلاش برای ایجاد زندگی ابدی در Metavar است. آرتور سیشوف، مدیرعامل این شرکت، چندین سال پیش پدرش را بر اثر سرطان از دست داد و از آن زمان به طرق مختلف سعی در حفظ شخصیت و ماهیت افراد پس از مرگ داشته است. بررسی ها نشان می دهد شرایطی به نام Live Forever ایجاد شده است که می تواند پس از مرگ ظاهر، صدا و حتی شخصیت آواتارهای دیجیتال را به افراد بدهد و آنها را احیا کند. برای مدل شبیه سازی، از اعضا و کاربران این شرکت فناوری برای استفاده از داده های شخصی خود به عنوان مکالمه و حالات چهره استفاده شد.

سیشوف در مصاحبه با Live Forever گفت: “اگر این داده ها پس از مرگ من جمع آوری شود، فرزندانم می توانند حرکات و صدای من را با آواتار من ببینند و با من ارتباط برقرار کنند.” این به شما امکان می دهد با این شخص آشنا شوید. در ابتدا ممکن است متوجه نشوید که با هوش مصنوعی صحبت می کنید و این یکی از اهداف ما است.

این شرکت قصد دارد آزمایش اولیه خود را در سال جاری با کمک اطلاعات کاربران آغاز کند. اولین آواتارهای زنده در حالت سال آینده برای همیشه در دسترس خواهند بود. همچنین تمامی شرکت کنندگان در این شبیه سازی می توانند ضبط داده ها را متوقف کرده یا به دلخواه آنها را حذف کنند.

به گفته مدیر عامل این شرکت، مصرف کنندگان نگران مسائل امنیتی نبودند، زیرا برخلاف غول های فناوری، این شرکت اطلاعات خود را به تبلیغ کنندگان نمی فروشد. پلتفرم این شرکت مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و از طریق هدست های واقعیت مجازی مانند Vive و Oculus قابل دسترسی است.