• خانه
  • اخبار
  • حرکت های فنی: رئیس سابق محیط زیست مایکروسافت به شرکت سهام خصوصی متمرکز بر بازی می پیوندد

حرکت های فنی: رئیس سابق محیط زیست مایکروسافت به شرکت سهام خصوصی متمرکز بر بازی می پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حرکت های فنی: رئیس سابق محیط زیست مایکروسافت به شرکت سهام خصوصی متمرکز بر بازی می پیوندد

حرکت های فنی: رئیس سابق محیط زیست مایکروسافت به شرکت سهام خصوصی متمرکز بر بازی می پیوندد
لوکاس جوپا (عکس لینکدین)

لوکاس جوپا، اولین مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، غول نرم افزار، ابر و بازی را ترک می کند و در یک شرکت سهام خصوصی جدید به نام سرمایه گذاری هاولی (Haveli Investments) مشغول به کار می شود.

هاولی توسط برایان شت، یکی از بنیانگذاران میلیاردر Vista Equity Partners در آستین ایجاد شد. به گفته اکسیوس، این شرکت بر روی بازی های ویدیویی متمرکز است و بیش از 500 میلیون دلار از یک صندوق اولیه 750 میلیون دلاری جمع آوری کرده است.

تحت رهبری Joppa، مایکروسافت برنامه های جاه طلبانه آب و هوایی را اعلام کرد و خود را به عنوان یک رهبر شرکتی در این فضا تثبیت کرد. در اوایل سال 2020، شرکت مستقر در ردموند در واشنگتن اعلام کرد که تا سال 2030 کربن منفی خواهد شد و صندوق نوآوری آب و هوای 1 میلیارد دلاری خود را برای سرمایه گذاری در فناوری آب و هوا ایجاد کرد.

اکنون سوال این است که آیا جوپا می تواند این موفقیت را در جای دیگری تکرار کند یا خیر.

جوپا امروز در مقاله ای از بلومبرگ که نقش خود را در هاولی اعلام کرد، گفت که سرمایه گذار بودن به او این فرصت را می دهد تا به شکل گیری طرح های پایداری در چندین شرکت به طور همزمان کمک کند.

جوپا به بلومبرگ گفت که با سهام خصوصی، “مدت طولانی تر تعامل، یک مدل تعامل عمیق تر و یک مدل تعامل است که به شما امکان می دهد همزمان به عملیات شرکت و مدیریت و مالکیت فکر کنید.”

Axios ماه گذشته گزارش داد که انتظار می رود هاولی در چندین استودیو بازی سازی که تا حد زیادی تاسیس شده اند، سرمایه گذاری کند تا به آنها کمک کند استعدادها را حفظ کنند و ریسک های خلاقانه را انجام دهند.

جوپا مدیر ارشد پایداری هاولی و مدیر عامل ارشد خواهد بود. گرفتن این موقعیت همچنین به او اجازه می دهد تا از پایه به ساخت یک شرکت کمک کند، چیزی که جوپا می گوید یک جاه طلبی دیرینه بوده است.

او در سال 2010 به عنوان یک اکولوژیست محاسباتی به مایکروسافت پیوست و در سال 2017 قبل از اینکه در سال 2018 نقش فعلی خود را بر عهده بگیرد، به عنوان دانشمند ارشد محیط زیست انتخاب شد.

حرکت های فنی: رئیس سابق محیط زیست مایکروسافت به شرکت سهام خصوصی متمرکز بر بازی می پیوندد
لورا شاور. (عکس پشت نقره ای)

– لورا شوور اکنون مدیر عامل و رئیس شرکت سلول درمانی Capstan Therapeutics است که روز چهارشنبه با سرمایه 165 میلیون دلاری راه اندازی شد.

Shawver قبلاً مدیر عامل Silverback Therapeutics مستقر در سیاتل بود که در ماه جولای اعلام کرد که پس از شکست ترکیب سرب آن در آزمایش بالینی به تحقیق و توسعه پایان می‌دهد. قبل از Silverback، Shoover همچنین به عنوان مدیر عامل Synthorx، Cleave Biosciences و Phenomix Corporation فعالیت می کرد. Shawver در سپتامبر Silverback را ترک کرد که در حال ادغام با ARS Pharmaceuticals مستقر در سن دیگو است.

Capstan، مستقر در سن دیگو و فیلادلفیا، بر استفاده از mRNA برای مهندسی سلول‌های CAR T درمانی در بدن تمرکز دارد. مایکل باران، شریک Pfizer Ventures در بیانیه‌ای گفت: «لورا یک رهبر استثنایی با سابقه تثبیت‌شده در تولید دارو و اشتیاق برای رسیدگی به نیازهای برآورده نشده در سرطان‌شناسی و سایر بیماری‌های جدی است.» شرکت Pfizer Ventures دور 102 میلیون دلاری Capstan سری A را رهبری کرد که پس از 63 میلیون دلار سرمایه اولیه انجام شد.

سایر پرسنل کلیدی در حال حرکت به صنعت فناوری شمال غرب اقیانوس آرام:

  • NetBase Quidیک شرکت تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی در منطقه خلیج، مدیر اجرایی مستقر در سیاتل را ارتقا داد لی لی مدیر ارشد فناوری و معاون اجرایی.
  • ایو ریسکیناستاد باسابقه مهندسی در دانشگاه واشنگتن و مدیر دانشکده برنامه STARS UW، به عنوان رئیس آموزش در مقطع کارشناسی منصوب شد. موسسه فناوری استیونز در نیوجرسی
  • جود هوگلمدیر سابق 98 امتیاز 6به یک استارت آپ تشخیص پزشکی پیوست تشخیص شکل موج به عنوان پزشک ارشد