• خانه
  • اخبار
  • حذف شارژر و هدفون آیفون 6.5 میلیارد دلار برای اپل هزینه داشت

حذف شارژر و هدفون آیفون 6.5 میلیارد دلار برای اپل هزینه داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حذف شارژر و هدفون آیفون 6.5 میلیارد دلار برای اپل هزینه داشت

اگرچه اپل به دلیل مسائل زیست محیطی از حذف شارژر و هدفون از آیفون خبر داد، اما گزارش جدیدی منتشر شد که نشان می دهد این اقدام با سود 6.5 میلیارد دلاری برای این شرکت همراه بوده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، اولین سری از آیفون های بدون شارژر، آیفون 12 پرو است. سپس مصرف کنندگان واکنش های متفاوتی نسبت به آن داشتند. با این حال، در همان زمان، حذف شارژر یک سود مالی برای شرکت بود. گزارش اخیر نشان می دهد که کوپرتینویی ها حدود 6.5 میلیارد دلار سود کسب کرده اند. سیاست اپل از دو سال پیش آغاز شد. از سوی دیگر این شرکت اقدام خود را برای جلوگیری از انتشار حدود 2 میلیون تن دی اکسید کربن در محیط زیست اعلام کرد.

انتقاد اصلی از سیاست اپل عدم کاهش قیمت گوشی های این شرکت است. زیرا حذف شارژر و هدفون باید قیمت آیفون ها را کاهش دهد. اما این شرکت برای فروش جداگانه شارژرهای آیفون حدود 19 دلار دریافت کرد.مشکل دیگر کوچکتر بودن قاب آیفون به دلیل حذف شارژر بود که هزینه بسته بندی آیفون را نیز حدود 40 درصد کاهش داد. اگرچه این ممکن است دلیل کاهش قیمت آیفون باشد، اما اپل هرگز سود خود را کاهش نمی دهد.

از زمان شروع مجدد این سیاست، حدود 190 میلیون آیفون فروخته شده است که با توجه به سود و هزینه کمتر حمل و نقل، می توان سود کل این شرکت را حدود 6 میلیارد دلار و نیم تخمین زد.