حذف حرف Z از نام گوشی های تاشو سامسونگ در اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین

حذف حرف Z از نام گوشی های تاشو سامسونگ در اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین

سامسونگ برای نامگذاری خانواده صدف خود از حرف Z استفاده می کند. این خانواده دارای 2 دسته تاشو و معکوس می باشد. اخیراً مصرف کنندگان در مورد حذف حرف Z از طرف گوشی های تاشو سامسونگ در اروپا صحبت می کنند. این به دلیل حرف Z است که روی تانک های روسیه در حال حمله به اوکراین نوشته شده است.

حرف Z را از گوشی های تاشو سامسونگ حذف کنید

طبق گزارش‌ها، سامسونگ حرف Z را از خانواده صدف‌های گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 از سال 2022 حذف کرده است. این حداقل در برخی از کشورهای حوزه بالتیک از جمله لیتوانی، لتونی و استونی صادق است، زیرا وب‌سایت‌های فروشگاه محلی سامسونگ شروع به فهرست کردن گلکسی‌های تاشو کرده‌اند. گوشی های 3 و فلیپ 3 را تا کنید.

دلیل ش چیه؟

حرف “ز” در همان چند روز اول پس از انتشار ویدئو روی تانک های روسی با این حرف در اوکراین چهره بدی پیدا کرد و از آن زمان به نماد هواداران روسی تبدیل شد. این امر تا آنجا پیش رفت که پخش برنامه های سیاسی در کشورهایی مانند آلمان را غیرقانونی دانست.

کشورهای بالتیک، کوچکترین اعضای ناتو، مستقیماً با روسیه همسایه هستند و به طور قابل درک نگران جنگی هستند که همسایه بزرگ خود اوکراین به راه انداخته است.

بنابراین، مشتریانی از لیتوانی، لتونی و استونی ممکن است به طور ناخودآگاه به حروف Z بزرگ جعبه Fold 3 حساس باشند.به همین دلیل، ممکن است سامسونگ تصمیم گرفته باشد فعلا این بخش از برند تاشو را کنار بگذارد.

نظر شما در مورد این راه حل سامسونگ چیست؟