• خانه
  • اخبار
  • حتی با وجود کاهش شدید SPAC ها، این بانک سرمایه گذاری در سیاتل به یافتن هدفی برای رباتیک خوش بین است.

حتی با وجود کاهش شدید SPAC ها، این بانک سرمایه گذاری در سیاتل به یافتن هدفی برای رباتیک خوش بین است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حتی با وجود کاهش شدید SPAC ها، این بانک سرمایه گذاری در سیاتل به یافتن هدفی برای رباتیک خوش بین است.

حتی با وجود کاهش شدید SPAC ها، این بانک سرمایه گذاری در سیاتل به یافتن هدفی برای رباتیک خوش بین است.
جیمی بوید. (عکس در لینکدین)

پیتسبورگ – SPAC رنج می برند. اما Cascadia Capital هنوز در یافتن یک معامله مطمئن است.

بانک سرمایه گذاری سیاتل سال گذشته 150 میلیون دلار برای یک وسیله نقلیه ویژه جدید یا SPAC به نام Cascadia Acquisition Corp. جمع آوری کرد که یک شرکت روباتیک و هوش مصنوعی را هدف قرار می دهد.

SPAC که به عنوان شرکت‌های چک سفید نیز شناخته می‌شود، در طول همه‌گیری همه‌گیر با سرازیر شدن سرمایه به سمت استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از ابزارهای مالی برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی دوباره ظهور کردند.

اما اثربخشی SPAC از زمان ادغام، به ویژه از ژانویه در بحبوحه رکود بزرگتر بازار و معاملات بیشتر، به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. CNBC اوایل سال جاری بازار SPAC را اشباع شده نامید.

جیمی بوید از Cascadia، که ریاست SPAC را به عنوان مدیرعامل و در یک میزگرد با سرمایه گذاران دیگر در Cascadia در روز سه شنبه صحبت کرد، گفت: “علیرغم آنچه اتفاق افتاده است، ما بسیار مشتاق در دسترس بودن در بازار عمومی شرکت های روباتیک پیشرو هستیم.” Connect Robotics کنفرانس اتوماسیون و هوش مصنوعی این هفته در پیتسبورگ.

ادغام Cascadia SPAC مهلت فوریه 2023 برای منعقد کردن معامله دارد.

بوید گفت: ما معتقدیم که بازارهای عمومی پذیرای شرکت‌ها در این فضا خواهند بود.

راه رسیدن به یک SPAC موفق به خصوص در حال حاضر دشوار است. شرکت‌های سیاتل که سال گذشته از طریق SPAC سهام خود را وارد بازار کردند، شاهد کاهش سهام بودند، از جمله Rover (42 درصد کاهش از ابتدای سال)، Nautilus Biotechnology (افت 16 درصد) و Porch (افت 76 درصد).

جاه طلبی های Cascadia SPAC از این جهت منحصر به فرد است که این شرکت به طور سنتی به شرکت های مراقبت های بهداشتی، تجاری، فناوری و سایر شرکت ها در یافتن خریداران کمک می کند. اما اکنون او در آستانه خرید خود است.

طبق تحقیقات SPAC، بیش از 600 SPAC وجود دارد که به دنبال یک هدف اکتساب هستند.

بوید خاطرنشان کرد که سایر شرکت‌های فناوری که اخیراً از طریق IPO سنتی وارد بورس شده‌اند، نیز شاهد کاهش سهام بوده‌اند. و او گفت که برخی از معاملات SPAC ممکن است لازم نبود اتفاق بیفتد – او گفت: “آنها احساس سرخوشی از آنچه در 24 ماه گذشته وجود داشته را گرفتند.”

بوید گفت: «ما کاملاً به آن اعتقاد داریم. “بازارهای عمومی کارآمد هستند – آنها به رشد پاداش می دهند، به دنبال رشد هستند و آنها را در اولویت قرار می دهند. ما معتقدیم که این فضا – روباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی – این ویژگی های اساسی را دارد.”

چندین SPAC جدید مرتبط با روباتیک وجود داشت که امسال سقوط کردند، از جمله Vicarious Surgical (1.1 میلیارد دلار معامله) و Sarcos Technology (1.3 میلیارد دلار). در ماه دسامبر، Symbotic تحت حمایت Walmart اعلام کرد که قصد دارد در یک معامله با SPAC، که بخشی از آن توسط SoftBank حمایت می‌شود، عمومی شود.

علاوه بر Boyd و مایکل باتلر، رئیس Cascadia، مدیران Cascadia Acquisition Corp. شامل ادگار لی، مدیر عامل سابق Oaktree Capital Management. اسکات پرینس، مدیر عامل شرکت APS Logistics Holdco؛ و Arun Venkatadri، مدیر ارشد محصول Aurora، که قبلا در Uber و Lyft کار می کرد و Extremis Ventures را تأسیس کرد.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Frazier Healthcare Partners مستقر در سیاتل بیش از یک سال پیش SPAC را برای خرید یک شرکت علوم زیستی تشکیل داد. معامله هنوز تمام نشده است.

(یادداشت سردبیر: Cascadia گزارش‌های مستقل brooztechnology در مورد پیتسبورگ، هوش مصنوعی و موضوعات اتوماسیون را در اختیار می‌گیرد.)