منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • حالت تاریک خودکار در اندروید 13 یکی از ویژگی هایی است که گوگل در حال آزمایش آن است

حالت تاریک خودکار در اندروید 13 یکی از ویژگی هایی است که گوگل در حال آزمایش آن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حالت تاریک خودکار در اندروید 13 یکی از ویژگی هایی است که گوگل در حال آزمایش آن است

افزودن حالت تاریک یا حالت تاریک به رابط های کاربری در پلتفرم های مختلف (نه فقط اندروید) یکی از آن تغییرات جذابی بود که نه تنها حس تنوع را ایجاد کرد، بلکه از خستگی و آزار کاربر نیز جلوگیری کرد. هر چه جلوتر می رویم، شرکت های بیشتری برای بهبود و هوشمندسازی این قابلیت های نرم افزاری تلاش می کنند. به گفته این نشریه، به نظر می رسد گوگل در حال آزمایش حالت تاریک خودکار در اندروید 13 است که به کاربران اجازه می دهد در ساعات خاصی از روز این حالت را فعال کنند. اس ترنجی با من باش.

مد تاریک خودکار در اندروید 13; یکی از جذابیت های نسخه بعدی اندروید

گوگل به زودی آزمایش خواهد کرد اندروید 13 بتا به گفته Speer، این نسخه از اندروید می تواند ویژگی جدیدی اضافه کند که به کاربران اجازه می دهد برنامه ها را طوری تنظیم کنند که به طور خودکار تم تاریک دستگاه را در نزدیکی زمان خواب کاربر روشن کنند. زمان خواب بر اساس تنظیمات وارد شده در برنامه Digital Wellbeing خواهد بود. با فعال کردن تم تیره، کاربران به جای متن سیاه، متن سفید را در پس‌زمینه مشکی خواهند دید.

قابلیت اعلام برنامه های پرقدرت در اندروید 13 در دسترس خواهد بود

ویژگی تقویت عملکرد CPU که در اندروید 13 برای تجربه بازی روان‌تر دیده می‌شود

این ویژگی به کسانی که در یک اتاق تاریک هستند یا از تلفن خود در اواخر شب استفاده می‌کنند کمک می‌کند تا نگران نور سفید شدید در پس‌زمینه صفحه نمایش که در حالت Light استفاده می‌شود، نباشند. قرار دادن تم تیره همچنین می تواند باعث صرفه جویی در عمر باتری گوشی های دارای صفحه نمایش AMOLED شود.

از آنجایی که هنگام روشن کردن حالت تاریک، نمایشگرهای AMOLED نیازی به استفاده از نور پس‌زمینه ندارند، تعداد زیادی پیکسل برای ایجاد پس‌زمینه سیاه روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند. پیکسل های حذف شده تاثیر زیادی در کاهش مصرف باتری و در نتیجه افزایش عمر باتری دارند. به همین دلیل فعال سازی این ویژگی در برخی از گوشی های هوشمند باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود و کاربران اغلب تم تیره را به صورت پیش فرض فعال می کنند.

مد تاریک خودکار در اندروید 13

اگر Android 13 Developer Preview 2 را روی دستگاه پیکسل خود نصب کرده اید، ممکن است فکر کنید که این ویژگی برای آزمایش شما آماده است. اما در کل منظور ما چنین چیزی نیست. اما با فعال سازی این قابلیت در این قسمت می توانید یک تم پس زمینه تیره را در هنگام خواب فعال کنید. (تنظیمات> برنامه> فعال> تاریک> تم> فعال سازی زمان خواب)

اگر Sleep پس از نسخه بتا همچنان در دسترس کاربران باشد و به نسخه نهایی اندروید 13 برسد، کاربران با رفتن به Settings> Display و تغییر تم تیره آن را روشن می کنند. در عنوان «زمان‌بندی»، کاربران می‌توانند بین نداشتن تایمر، روشن کردن یک تم تیره در زمان سفارشی، روشن کردن یک تم تیره از غروب تا طلوع خورشید، یا روشن کردن یک تم تیره در هنگام خواب یکی را انتخاب کنند.

امکان استفاده از زبان های مختلف برای برنامه های مختلف در اندروید 13 وجود دارد

کنترل بیشتر روی چراغ قوه گوشی در اندروید 13 در دسترس خواهد بود

مطابق با PhoneArenaانتخاب دومین تنظیم به این معنی است که گوشی شما ساعت خواب معرفی شده در اپلیکیشن Digital Wellbeing را تماشا می کند و در آن زمان تم تاریک را فعال می کند. مشخص نیست چند نفر از شما برای چنین ویژگی بی تاب هستید، اما مطمئناً امتحان کردن این ویژگی ضرری نخواهد داشت.

در واقع، اگر هنگام استفاده از یک اپلیکیشن، معمولاً با گوشی در دست، به خواب می‌روید، وجود یک تم تیره می‌تواند جلوی آسیب دیدن چشمان شما را در مقابل صفحه‌ای با پس‌زمینه سفید روشن که می‌تواند به عنوان پرتو لیزر عمل کند، بگیرد. علت آسیب جدی به چشم کاربر. در عوض با فعال کردن تم تیره، پس‌زمینه سیاه و متن سفید می‌شود که برای چشمان شما بسیار کمتر آزاردهنده خواهد بود. نظر شما در مورد این چیست؟