• خانه
  • اخبار
  • حالت اول، آنگلو امریکن تراکنش 1.5 میلیارد دلاری استخراج با آلایندگی صفر را بسته است

حالت اول، آنگلو امریکن تراکنش 1.5 میلیارد دلاری استخراج با آلایندگی صفر را بسته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حالت اول، آنگلو امریکن تراکنش 1.5 میلیارد دلاری استخراج با آلایندگی صفر را بسته است

کامیون باری هیدروژنی
یک نیروگاه دو مگاواتی با سوخت هیدروژن که توسط First Mode در سیاتل طراحی و تولید شده است، در این کامیون باری انگلیسی-آمریکایی در معدن پلاتین آنها در Mogalakwena، آفریقای جنوبی نصب شده است و بزرگترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی جهان را ایجاد می کند. (عکس در حالت اول)

First Mode مستقر در سیاتل و Anglo American یک معامله پیچیده 1.5 میلیارد دلاری را تکمیل کرده اند که First Mode را به یک شرکت انرژی پاک برای صنایع سنگین تبدیل کرده و دفتر مرکزی خود را به لندن منتقل می کند.

Anglo American، یک شرکت معدنی جهانی، اکنون سهامدار عمده First Mode است. این تغییر وضعیت در پرونده ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار منعکس شد که در آن 1.184 میلیارد دلار از سهام فروخته شده به Anglo American گزارش شده بود. کالین روبارت، سخنگوی First Mode در ایمیلی به brooztechnology گفت که این علاوه بر 200 میلیون دلار تزریق نقدی است که Anglo American ارائه می کند.

روبارت گفت که موجودی 1.5 میلیارد دلاری به صورت مشارکت در مالکیت معنوی، قراردادها، تسهیلات و سایر دارایی های هر دو طرف درگیر در معامله است. او گفت که این معامله در 5 ژانویه بسته شد.

این ترکیب تجاری که سال گذشته اعلام شد، عملیات مهندسی First Mode را با تلاش‌های nuGen Anglo American برای توسعه سیستمی با انتشار صفر برای حمل و نقل سنگ ترکیب می‌کند. حالت اول موتور هیبریدی با سوخت هیدروژن را برای کامیون معدنی nuGen شرکت Anglo American ایجاد کرد که سال گذشته به عنوان بزرگترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی جهان در آفریقای جنوبی معرفی شد.

در آینده، First Mode سیستم‌های nuGen را برای Anglo American عرضه خواهد کرد. این پروژه شامل بازسازی حدود 400 کامیون فوق کلاس با پیشرانه های حالت اول، به علاوه ایجاد زیرساخت برای تولید هیدروژن، سوخت گیری و شارژ باتری است.

جولیان سولز، رئیس توسعه فناوری Anglo American، به عنوان مدیر اجرایی First Mode در دفتر مرکزی جدید این شرکت در لندن انتخاب شده است. در همین حال، کریس وورهس، که رئیس و مدیرعامل First Mode بود، به سمت مدیر محصول و فناوری در سیاتل نقل مکان کرد.

First Mode تأسیسات تولیدی را در سیاتل حفظ خواهد کرد و سایت‌های آزمایش کامیون‌های بدون انتشار و زیرساخت‌های مرتبط را در Centralia، واشنگتن راه‌اندازی می‌کند. سرمایه اضافه شده همچنین از اهداف کارکنان در سطح جهانی پشتیبانی می کند و به First Mode اجازه می دهد تا ردپای شرکتی خود را در پرث استرالیا گسترش دهد.

این شرکت در سال 2018 به عنوان یک سرمایه‌گذاری مهندسی متعلق به کارمندان ایجاد شده توسط کهنه‌کاران یک سرمایه‌گذاری معدنی سیارکی به نام منابع سیاره‌ای راه‌اندازی شد. حالت اول در ابتدا بر ارائه تخصص برای پروژه های فضایی مانند ماموریت مریخ نورد Perseverance ناسا و ماموریت Psyche به یک سیارک غنی از فلز متمرکز بود. اما در سال 2019، این شرکت شروع به ایجاد یک رابطه نزدیک فزاینده با آنگلو امریکن کرد.

بایگانی SEC گزارش داد که نزدیک به 6.7 میلیون دلار از درآمد ناخالص معامله توسط افسران اجرایی و مدیران First Mode از فروش سهام، در رابطه با یک پیشنهاد مناقصه همزمان “که همه کارکنان فعال واجد شرایط شرکت در آن بودند” دریافت شده است.

First Mode در وب‌سایت اصلاح‌شده خود می‌گوید کارش برای صنعت معدن تنها آغاز یک کمپین گسترده‌تر برای حذف تدریجی استفاده از گازوئیل در صنایع سنگین و تسریع انتقال به انرژی پاک است.

First Mode می‌گوید: «ما از مرکز به سمت خارج حرکت می‌کنیم و زنجیره تأمین – راه‌آهن سنگین و معدن – و سپس دوباره بیرون می‌رویم، به افرادی که هر روز به این منابع وابسته هستند نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شویم. در نهایت، ما قصد داریم برای همه در جهان منافع یکسانی به ارمغان بیاوریم – جهانی بهتر با انرژی بهتر.