منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • حافظه UFS 4.0 سامسونگ دو برابر سریعتر از UFS 3.1 رسما معرفی شد

حافظه UFS 4.0 سامسونگ دو برابر سریعتر از UFS 3.1 رسما معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
حافظه UFS 4.0 سامسونگ دو برابر سریعتر از UFS 3.1 رسما معرفی شد

سامسونگ به تازگی نسخه 4.0 حافظه فلش جهانی خود را معرفی کرده است که در طیف گسترده ای از تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده خواهد شد. سامسونگ قول داده است که سرعت و کارایی را با حافظه UFS 4.0 افزایش دهد که به گفته این شرکت در سه ماهه سوم سال به تولید انبوه خواهد رسید.

حافظه سامسونگ UFS 4.0

این نشان می دهد که گلکسی Z4 فولد 4 سامسونگ و سری جدید گلکسی زد فلیپ 4 یا گلکسی اس سامسونگ جزو اولین دستگاه هایی خواهند بود که در 23 سال آینده از حافظه UFS 4.0 استفاده می کنند. این فقط یک حدس از جانب ماست. اما در هر صورت به نظر می رسد که گوشی های هوشمند اندرویدی به زودی سریعتر شوند.

رفتار – اخلاق سامسونگپهنای باند UFS 4.0 را افزایش دهید 23.2 گیگابیت بر ثانیه در هر خط ارائه می کند که دو برابر این سریعتر از UFS 3.1 است، و آن را به حافظه ای با کارایی بالا برای گوشی های هوشمند 5G تبدیل می کند که به حجم زیادی پردازش داده نیاز دارند. نسل هفتم فناوری V-NAND جدید سامسونگ، خواندن مداوم را سرعت می بخشد 4200 مگابایت در ثانیه و نوشتن مداوم در حال تسریع است 2800 مگابایت بر ثانیه همچنین این امکان را فراهم می کند که همه این اعداد بسیار بیشتر از آنچه UFS 3.1 فعلی می تواند به دست آورد باشد.

در نهایت، سامسونگ می گوید بهره وری انرژی نیز در حافظه جدید بهبود یافته است. تلفن‌های همراه با استفاده از UFS 4.0 می‌توانند عمر باتری بیشتری داشته باشند، در حالی که سرعت خواندن و نوشتن سریع‌تر و پهنای باند داده بالاتری را ارائه می‌دهند. با سرعت خواندن پیوسته 6.0 مگابایت بر ثانیه در هر میلی آمپر (mA)، سامسونگ ادعا می کند که حافظه UFS تا 4.0 است. 46 درصد مصرف انرژی آن نسبت به 3.1 بیشتر است، به این معنی که کاربران با وجود عملکرد سریع تر، عمر باتری بهتری خواهند یافت.

حافظه سامسونگ UFS 4.0

حافظه سامسونگ UFS 4.0

سامسونگ توانسته است تمام این پیشرفت ها را در فضای کمتری ترکیب کند. به عنوان مثال، یک ماژول 512 گیگابایتی UFS 3.1 دارد ابعاد 11.5 x 13 x 1.0 میلی متر است. در مقابل، حداکثر اندازه یک ماژول UFS 4.0 1 ترابایت فضای ذخیره سازی است 11 × 13 × 1 میلی متر می رسد.

فضای ذخیره سازی UFS از 4.0 تا 1 ترابایت ارائه شده است که برای گوشی های پرچمدار سامسونگ که در پیکربندی های ذخیره سازی چندگانه موجود هستند، مناسب است. همانطور که گفتیم احتمالاً در صدف های بعدی سری سامسونگ یا گلکسی اس 23 شاهد استفاده از UFS 4.0 خواهیم بود. سامسونگ همچنین با سایر سازندگان همکاری خواهد کرد تا UFS 4.0 را در خودروها، گجت‌های واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و سایر گوشی‌های هوشمند اندرویدی در دسترس قرار دهد.

سامسونگ می گوید تولید انبوه این نوع حافظه ها را در سه ماهه سوم سال 2022 آغاز خواهد کرد. این بدان معناست که UFS 4.0 ممکن است در اواخر سال 2022 یا اوایل سال 2023 بر روی تلفن های هوشمند ظاهر شود.

نظر شما در مورد حافظه پرسرعت UFS 4.0 سامسونگ و مشخصات آن از جمله سرعت خواندن و نوشتن و پهنای باند چیست؟