• خانه
  • اخبار
  • جی کارنی آمازون را به مقصد Airbnb ترک می‌کند: درون حرفه‌ی فنی دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید

جی کارنی آمازون را به مقصد Airbnb ترک می‌کند: درون حرفه‌ی فنی دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جی کارنی آمازون را به مقصد Airbnb ترک می‌کند: درون حرفه‌ی فنی دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید

جی کارنی آمازون را به مقصد Airbnb ترک می‌کند: درون حرفه‌ی فنی دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید
جی کارنی، رهبر امور شرکت‌های جهانی آمازون، در مرکز، تماشا می‌کند و یک نزاع رسانه‌ای بداهه با دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌های آمازون، سمت چپ، و جف بزوس موسس در Amazon Spheres در سال 2019 را تماشا و ضبط می‌کند. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

جی کارنی، دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید در دوره پرزیدنت اوباما، نقش خود را به عنوان معاون ارشد آمازون در امور شرکت های جهانی رها می کند تا به عنوان رئیس جهانی سیاست و ارتباطات Airbnb تبدیل شود.

این یک حرکت مهم برای شرکت سیاتل و فرصتی برای کارنی برای شکل دادن به سیاست و رویکرد یک قدرت جهان سوم است. در مصاحبه ای در سال 2019 در نشست brooztechnology، او به شوخی گفت که پس از ورود به دفتر مطبوعاتی کاخ سفید به آمازون پیوست زیرا “زمان آن رسیده بود که یک شغل واقعاً آرامش بخش مانند این را انتخاب کنم.”

البته همانطور که خودش اعتراف کرد، دوران تصدی او در غول فناوری چیزی جز این نبود. هفت سال کارنی در آمازون با رشد سریع نیروی کار و تجارت شرکت و نظارت فزاینده رقبا، فعالان، رسانه ها، قانونگذاران و قانونگذاران در واشنگتن دی سی و سراسر جهان همزمان شده است.

کارنی که یک روزنامه‌نگار سابق بود، اعتبار و دانش نهادی یکی از اعضای سابق کاخ سفید را به آمازون آورد – نماینده آمازون در جلسات با رهبران جهان، به شدت از شرکت در مطبوعات دفاع کرد و با خبرنگاران در پشت صحنه بحث کرد، هنگامی که او متوجه جانبداری در پوشش آنها شد.

استخدام او توسط آمازون در سال 2015 در آن زمان به عنوان یک حرکت زیرکانه از سوی این شرکت تلقی می شد که فوراً موقعیت و نفوذ آن در Beltway را تقویت کرد، اما واقعیت های وضعیت همیشه انتظارات بیش از حد را برآورده نمی کرد.

در پیامی که امروز صبح به مدیران ارشد آمازون که توسط brooztechnology دریافت شد، اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، کارنی را به دلیل “دستاوردهای بسیار مهم” او در این نقش، از جمله گسترش و رهبری تیم های خط مشی عمومی و روابط عمومی شرکت و راه اندازی و نظارت بر آن قدردانی کرد. ابتکار عمل بشردوستانه و مشارکت اجتماعی آن که به نام آمازون در جامعه شناخته می شود.

جاسی نوشت: آمازون “جستجوی فوری برای جایگزینی جی را آغاز خواهد کرد.” در همین حال، سه نفر از اعضای تیم رهبری کارنی به دیوید زاپولسکی، مشاور عمومی آمازون گزارش خواهند داد: برایان هوسمن، معاون سیاست عمومی. سوزان پوینتر، معاون رئیس‌جمهور در سیاست‌های عمومی بین‌المللی و امور دولتی؛ و مایکل پونک، معاون سیاست عمومی جهانی. درو هردنر، معاون ارشد ارتباطات در سراسر جهان، به جاسی گزارش خواهد داد.

آکسیوس اولین بار صبح جمعه خبر خروج کارنی را گزارش کرد.

انتظار می رود کارنی در پایان ماه اوت آمازون را ترک کند و در سپتامبر به بازار اقامت و مسافرت Airbnb بپیوندد. Airbnb با اعلام این استخدام گفت که کارنی “در تیم اجرایی Airbnb خدمت خواهد کرد و با بنیانگذار و مدیرعامل برایان چسکی همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که با رشد Airbnb، جوامعی را که در آن واقع شده ایم تقویت کنیم.”

کارنی در پیامی به همکارانش در آمازون نوشت: «تقریباً هفت سال و نیم پیش، با هیجان فراوان و حتی بیشتر برای یادگیری به آمازون آمدم. تنها چیزی که می‌دانستم این بود که می‌خواهم بخشی از سازمانی باشم که اهمیت دارد و تأثیر مثبتی دارد و با افرادی که باهوش و خلاق هستند و متعهد به انجام کارهای بزرگ هستند کار کنم.»

کارنی با ابراز قدردانی از همکاران و اعتماد به سایر رهبران تیم‌هایی که رهبری می‌کند، افزود: «همه چیز در مورد زمان من در آمازون فراتر از انتظارات من بوده است.

تصدی کارنی در آمازون همچنین پیچیدگی سیاست ملی و ماهیت زودگذر نفوذ سیاسی را نشان می دهد.

به عنوان مثال، کارنی پس از جشن تحلیف رئیس سابق خود جو بایدن به عنوان رئیس جمهور، با دولت تهاجمی در تعقیب آمازون در مورد موضوعات ضد تراست مواجه شد. خود بایدن در انتقاد علنی از این شرکت به دلیل واکنش آن به تلاش‌های اتحادیه‌سازی در میان کارگران انبارش برجسته بوده است.

وال استریت ژورنال در ماه مارس گزارش داد که کارنی به نقل از افراد ناشناس آشنا با این ارتباطات، «یک سری پیام‌های ناامیدکننده برای ران کلین، رئیس کارکنان کاخ سفید درباره توهین‌های ادعایی علیه آمازون ارسال کرد.

جی کارنی آمازون را به مقصد Airbnb ترک می‌کند: درون حرفه‌ی فنی دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید
جی کارنی، مدیر عامل آمازون در اجلاس brooztechnology 2019 صحبت می کند (عکس از دن دلانگ برای brooztechnology)

کارنی در برخی مواقع اجتناب از بازگشت به مسائل ملی فراتر از حوزه اختیارات آمازون را دشوار می دید. با عذرخواهی علنی در سال 2019 برای او انتقاد شدید از کادر داور لیگ برتر بیسبال.

او در پاسخ به سوالی در نشست brooztechnology در آن سال، تیتر یک پاسخ برای پاسخی شد که به طور ضمنی صداقت و میهن پرستی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را زیر سوال می برد.

کارنی همچنین نقشی کلیدی در جستجوی آمازون برای یافتن دفتر مرکزی دوم داشت، که آگاهی بین‌المللی را از تأثیر اقتصادی این شرکت ایجاد کرد، پیامی را به رهبران شهر زادگاه آمازون در سیاتل فرستاد و با انتخاب بدبختانه نیویورک به عنوان یکی از دو مورد به اوج رسید. مکان های پروژه HQ2

کارنی در سخنانی در سال 2019 گفت که کارکنانش را تشویق می‌کند تا در مورد چالش‌هایی که با آن روبرو هستند هیجان زده شوند: “این عالی نیست؟” او گفت. زیرا ما باید بخشی از این بحث‌های واقعاً حیاتی و در حال تغییر جهان باشیم.»