• خانه
  • اخبار
  • جیمز وب به مرحله نهایی آماده سازی رسیده است

جیمز وب به مرحله نهایی آماده سازی رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جیمز وب به مرحله نهایی آماده سازی رسیده است

جیمز وب در آخرین مراحل آماده سازی است و سپس می تواند برای نگاهی جدید به جهان آماده شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، مهندسان ناسا آخرین تغییرات را در ابزارهای تلسکوپ فضایی جیمز وب آغاز کرده اند تا بتوانند کار نظارت خود را از تابستان آغاز کنند. به گفته ناسا، این مرحله شامل کالیبراسیون منابع مختلف نجومی است و پس از آن می توان مطالعه سال های اولیه کیهان را آغاز کرد.

اسکات فریدمن، دانشمند ارشد سکوی پرتاب جیمز وب، در بیانیه ناسا گفت که مهمترین گام بررسی قدرت ابزارها و اندازه گیری میزان نور ورودی به تلسکوپ، رسیدن به آشکارسازها و در نهایت ثبت است. مهندسان سعی خواهند کرد دقیقاً تمام فوتون‌هایی را که به تلسکوپ می‌رسند جمع‌آوری کنند و قدرت عملیاتی آن را در چندین طول موج آزمایش کنند تا تلسکوپ فضایی کار کند. به گفته فریدمن، این تلسکوپ در دو ماه گذشته در حال آماده سازی بوده و مراحل راه اندازی تقریباً تکمیل شده است. اگر ابزارها به درستی ارزیابی شوند، می توان برنامه های علمی بزرگی را آغاز کرد.

این تیم قبلاً چندین عکس از یک ستاره در طول فرآیند پرتاب گرفته بود. وضوح تصاویر ستاره ها نیز در این تلسکوپ ارزیابی خواهد شد. قبلاً همه ابزارهای آزمایش شده به درستی کار می کردند. ابزاری به نام توری پراش که وظیفه تبدیل نور به رنگ های تشکیل دهنده آن را بر عهده دارد، اکنون مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.