• خانه
  • اخبار
  • جوهرهای GlobalX با Eviation قرارداد خرید 50 جت الکتریکی برای تحویل در سال 2027

جوهرهای GlobalX با Eviation قرارداد خرید 50 جت الکتریکی برای تحویل در سال 2027

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جوهرهای GlobalX با Eviation قرارداد خرید 50 جت الکتریکی برای تحویل در سال 2027

جوهرهای GlobalX با Eviation قرارداد خرید 50 جت الکتریکی برای تحویل در سال 2027
کانسپت یک هنرمند، هواپیمای تمام الکتریکی آلیس شرکت Eviation را با رنگ‌بندی GlobalX نشان می‌دهد. (تصویرسازی توسط Eviation)

Eviation مستقر در آرلینگتون، واشینگتن، می‌گوید GlobalX، یک اپراتور هوایی چارتر مستقر در میامی، نامه‌ای مبنی بر سفارش 50 هواپیمای تمام برقی مسافربری آلیس Eviation امضا کرده است.

Eviation امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این هواپیمای 9 سرنشین مسیرهای مسافرتی جدیدی را در بازارهای کلیدی GlobalX در فلوریدا، باهاما و کارائیب باز خواهد کرد.

اد وگل، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل GlobalX گفت: هواپیمای آلیس به ما امکان می دهد پروازهای منطقه ای پایدار به و از بازارهای کلیدی ارائه دهیم و اولین گام در ابتکار ما برای تبدیل شدن به یک شرکت هواپیمایی بدون کربن تا سال 2050 است.

گرگوری دیویس، رئیس Eviation از “تعهد GlobalX به آسمان تمیزتر، هزینه های عملیاتی کمتر و ارائه نوآورانه ترین گزینه های سفر هوایی” استقبال کرد.

GlobalX که با نام Global Crossing Airlines نیز شناخته می شود، یک سال پیش عملیات مسافربری را آغاز کرد و در حال حاضر هفت هواپیمای ایرباس کلاس A350 را در خدمت ایالات متحده، کارائیب و آمریکای لاتین است. همچنین دارای 15 فروند کشتی باری A321 تحت اجاره است و باید تا پایان سال جاری عملیات باربری را آغاز کند.

GlobalX قرار است اولین هواپیمای آلیس خود را در سال 2027 تحویل بگیرد و نوع محموله این هواپیما را برای پشتیبانی از پایگاه مشتریان بار خود ارزیابی خواهد کرد.

جزئیات مالی این معامله اعلام نشد، اما در سال 2019، Eviation اعلام کرد که لیست قیمت یک هواپیمای آلیس 4 میلیون دلار خواهد بود. نمونه اولیه هواپیمای آلیس بیش از یک سال است که در حال مونتاژ و آزمایش زمینی است. انتظار می رود اولین آزمایش پرواز در چند هفته آینده در دریاچه موزس در مرکز ایالت واشنگتن انجام شود.

سیستم نیروی محرکه الکتریکی هواپیما توسط MagniX، یک پسر عموی شرکتی که مقر آن در اورت، واشنگتن است، ارائه می شود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آلیس می تواند در اوایل سال 2024 وارد خدمت شود. DHL Express سال گذشته 12 هواپیمای Alice eCargo را سفارش داد و کیپ ایر مستقر در ماساچوست نیز 75 هواپیمای مسافربری تمام الکتریکی را در آوریل سفارش داد.