منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • جنگ روسیه و اوکراین مسیر نوری اینترنت ایران را قطع کرده است

جنگ روسیه و اوکراین مسیر نوری اینترنت ایران را قطع کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جنگ روسیه و اوکراین مسیر نوری اینترنت ایران را قطع کرده است

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد 400 گیگابایت از ظرفیت اینترنت بین‌المللی این کشور به دلیل قرار گرفتن در اوکراین از دسترس خارج شده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، مهدی سالم، رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات در توییتر اعلام کرد: ظرفیت ۴۰۰ گیگابایت اینترنت بین المللی کشور مختل شده است. اکنون تحقیقات نشان می دهد که باید به دنبال مسیرهای دیگری باشیم و ارتباطات جایگزین ایجاد کنیم.

پیش از این مسیر نوری در ایران بارها به دلایل مختلف قطع شده بود. یکی مربوط به منطقه دریایی بین قطر و امارات بود که طی آن 430 گیگابایت از پهنای باند بین المللی باند نقض شد. در پایان دسامبر، 300 گیگابایت از ظرفیت بین‌المللی ارائه شده توسط روسیه تلکام قطع شد و در پایان ژانویه، دو مسیر نوری در گرجستان قطع شد و هزاران گیگابایت اینترنت ارتباطات بین‌المللی را مختل کرد.

به گفته سالم، در صورت ادامه قطعی شبکه از اوکراین، از اتصالات جایگزین استفاده خواهد شد. ظرفیت این مسیر چهارصد کنسرت است که توسط شرکت مخابرات روسیه ارائه می شود. بر اساس اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، آتش سوزی مرکز LCT تهران، سرویس دهندگان اینترنت را تحت تاثیر قرار داده است، اما مشکل برطرف شده است. اما روز گذشته به گفته این شرکت به دلیل نگهداری از این مرکز اینترنتی در کشور مجددا تخلف شد.