• خانه
  • اخبار
  • جف بلکبرن، مدیرعامل قدیمی آمازون پس از بازگشت کوتاهی به عنوان رئیس بخش سرگرمی بازنشسته شد.

جف بلکبرن، مدیرعامل قدیمی آمازون پس از بازگشت کوتاهی به عنوان رئیس بخش سرگرمی بازنشسته شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جف بلکبرن، مدیرعامل قدیمی آمازون پس از بازگشت کوتاهی به عنوان رئیس بخش سرگرمی بازنشسته شد.

جف بلکبرن، مدیرعامل قدیمی آمازون پس از بازگشت کوتاهی به عنوان رئیس بخش سرگرمی بازنشسته شد.
جف بلکبرن، مدیر عامل آمازون، در سال 2015 در دانشگاه خود، کالج دارتموث، سخنرانی می کند.

جف بلکبرن، مدیر قدیمی آمازون که برای اولین بار پس از کار بر روی عرضه اولیه سهام در سال 1997 به این شرکت پیوست، دوباره بازنشسته می شود.

آمازون اظهارات (در زیر) را از مدیر عامل اندی جاسی و بلک برن به اشتراک گذاشتن این خبر ارسال کرد.

بلک برن پیش از این در فوریه 2021 بازنشستگی خود را اعلام کرد و سپس در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Bessemer Venture Partners شرکت کرد. اما اقامت کوتاهی بود. او در می 2021 به آمازون بازگشت تا سازمان جهانی رسانه و سرگرمی را رهبری کند که شامل Prime Video و Amazon Studios، Music، Podcasts/Wondery، Audible، Games و Twitch بود.

بلکبرن در یادداشت خود گفت: “هجده ماه گذشته هیجان انگیز بوده است – کار با همه شما در GME و راه اندازی برخی از بزرگترین و جسورانه ترین پروژه های ما در زمینه سرگرمی و ورزش.” اما من تصمیم گرفته ام که سال 2023 را به گونه ای متفاوت بگذرانم و زمان بیشتری را با خانواده بگذرانم و احساس می کنم این تصمیم درستی برای من است.

بلکبرن که در دارتموث و استنفورد تحصیل کرده بود، رابطه خود را با آمازون در سال 1997 آغاز کرد، زمانی که یک بانکدار سرمایه‌گذاری جوان در دویچه بانک بود که برای کار در IPO آمازون منصوب شد. بلک برن در طول بیش از دو دهه حضور خود در این شرکت، مشاغل کلیدی از جمله فروش شخص ثالث آمازون، پرایم ویدئو، آمازون موزیک و تبلیغات آمازون را رهبری کرد و در کنار بزوس در ابتکارات تجاری کلیدی کار کرد.

جاسی در یادداشت خود از بلکبرن به خاطر موفقیت هایی مانند پخش سریال تلویزیونی Rings of Power در Prime Video تمجید کرد. فصل اول فوتبال پنجشنبه شب در پرایم; و خرید استودیوی هالیوود MGM.

جاسی نوشت: «آمازون بدون جف همان شرکت نخواهد بود و من می‌خواهم از او به خاطر مشارکت‌های فراوانش در موفقیت شرکت تا کنون و در آینده تشکر کنم.

جاسی برخی تغییرات مدیریتی را به عنوان بخشی از بازنشستگی بلکبرن اعلام کرده است. مایک هاپکینز، که پرایم ویدئو، استودیو آمازون و ام جی ام را اداره می کند، به رهبری این تیم ها ادامه خواهد داد و به جاسی گزارش می دهد. استیو بوم، که تیم‌های موسیقی و پادکست را رهبری کرده است، اکنون بر کسب‌وکارهای Audible، Twitch و Games نیز نظارت خواهد کرد – و همچنین به Jassy گزارش می‌دهد.

بلکبرن گفت که در ژانویه شرکت را ترک خواهد کرد.

یادداشت از اندی جاسی:

می‌خواستم این خبر را به اشتراک بگذارم که جف بلکبرن تصمیم گرفته از آمازون بازنشسته شود.

جف در سال 1998 پس از کمک به رهبری شرکت از طریق IPO آن در دویچه بانک، به آمازون پیوست. او در بیش از دو دهه کارهای زیادی ساخته است، از جمله کمک به ایجاد بازار 3P، تبلیغات، استودیوهای آمازون/پرایم ویدیو و کسب و کارهای موسیقی، و همچنین رهبری سازمان‌های A9/Search و CorpDev و BusDev ما.

همانطور که می دانید، جف در ماه مه گذشته به آمازون بازگشت تا تجارت رسانه ای و سرگرمی ما را رهبری کند (Prime Video و Amazon Studios، Music، Podcasts/Wondery، Audible، Games و Twitch). در طول یک سال و نیم گذشته، او به ما کمک کرده است تا در عرصه رسانه و سرگرمی موفق شویم. فقط برای نام بردن از چند موفقیت، در فصل اول Rings of Power تمام رکوردهای قبلی Prime Video را برای بیشترین بیننده شکست و بیش از هر محتوای قبلی در طول پنجره راه اندازی پرایم در سراسر جهان ثبت نام کرد. فصل اول پنج‌شنبه شب فوتبال در پرایم در مقایسه با نتایج خطی تلویزیونی سال گذشته برای TNF، رتبه‌بندی بالاتری را در سراسر صفحه ارائه کرد، از جمله در جمعیت 18 تا 34 کلیدی، جایی که بینندگان نسبت به فصل گذشته 20 درصد افزایش داشت. و ما اخیراً خرید MGM را تکمیل و ادغام کردیم. آمازون بدون جف همان شرکت نخواهد بود و من می‌خواهم از او به خاطر مشارکت‌های فراوانش در موفقیت شرکت تا کنون و در آینده تشکر کنم.

ما این زمان را برای ایجاد تغییراتی در راهنما اختصاص خواهیم داد. مایک هاپکینز که رهبری پرایم ویدیو، استودیو آمازون و ام جی ام را بر عهده دارد، به رهبری آن تیم ها ادامه خواهد داد و مستقیماً به من گزارش می دهد. استیو بوم، که تیم‌های موسیقی و پادکست ما را رهبری می‌کرد، اکنون بر کسب‌وکارهای Audible، Twitch و Games ما نیز نظارت خواهد کرد – و همچنین به من گزارش می‌دهد. مایک و استیو هر دو رهبرانی عالی با تجربه عالی هستند و من مشتاقانه منتظر کار بیشتر با آنها (و تیم هایشان) هستم.

این انتقال در اول ژانویه انجام خواهد شد، اگرچه جف تا اوایل سال 2023 در آمازون خواهد ماند تا از انتقال آرام اطمینان حاصل کند.

لطفا در صورت تمایل اخبار را با تیم های خود به اشتراک بگذارید.

اندی

یادداشت جف بلکبرن:

تیم، چند خبر امروز:

من قصد دارم در ژانویه از آمازون بازنشسته شوم، پس از بیش از 25 سال و از زمان عرضه اولیه اولیه آن در سال 1997، از نزدیک با این شرکت کار کردم. در سرگرمی و ورزش اما من تصمیم گرفته ام سال 2023 را به گونه ای متفاوت بگذرانم و زمان بیشتری را با خانواده بگذرانم و احساس می کنم این تصمیم درستی برای من است. من و اندی روی یک طرح انتقال کار کرده ایم و او به زودی این جزئیات را به اشتراک خواهد گذاشت، با ما همراه باشید.

توانایی‌های آمازون در رسانه‌ها، سرگرمی‌ها و ورزش‌ها هرگز بیشتر از این نبوده است. روزهای هیجان انگیزی را در پیش دارم. لطفاً بدانید که من به عنوان یک طرفدار، مربی و سفیر تجارت خلاق آمازون – برای همیشه نزدیک خواهم ماند. من به خاطر همه دوستی های صمیمی در طول 25 سال و همه تیم ها، استودیوها، خدمات پخش جریانی و کسب و کارهایی که توانسته ایم با هم بسازیم بسیار سپاسگزارم.

متشکرم، آمازون های شگفت انگیز. -jblack