جف بزوس 10 میلیون دلار برای توسعه مرکز نوآوری به نام او در MHAI در سیاتل می دهد.

جف بزوس 10 میلیون دلار برای توسعه مرکز نوآوری به نام او در MHAI در سیاتل می دهد.

مرکز نوآوری بزوس در موزه تاریخ و صنعت سیاتل. (عکس از MOHAY)

جف بزوس 10 میلیون دلار دیگر به موزه تاریخ و صنعت سیاتل اهدا می کند تا به این موسسه کمک کند مرکز نوآوری خود را که به نام بنیانگذار آمازون نامگذاری شده است گسترش دهد.

مرکز نوآوری بزوس در سال 2013 با کمک 10 میلیون دلاری بزوس افتتاح شد. در آن زمان، این بزرگترین کمک به موزه در تاریخ 59 ساله آن بود. هدف این بود که بازدیدکنندگان، به ویژه جوانان، بتوانند اشتیاق خود را برای نوآوری از طریق نمایشگاه ها و برنامه های مرکز کشف کنند.

بر اساس اعلامیه روز دوشنبه وزارت علوم، هدیه جدید به مرکز این امکان را می دهد که:

  • گسترش داستان سرایی تعاملی؛
  • بهبود برنامه های آموزشی، از جمله کلاس درس نوآوری، که در آن جوانان راه حل هایی را برای چالش هایی که با آن روبرو هستند آزمایش می کنند.
  • ایجاد یک “مرکز نوآوری” پویا که در آن جامعه گرد هم می آیند تا به مسائل عمده در موضوعات مختلف از تغییرات آب و هوا گرفته تا عدالت اجتماعی رسیدگی کنند.
  • ارائه بینش از مبتکران برجسته؛
  • مجموعه ای نهایی از مصنوعات و آرشیوهایی را بسازید که تاریخ سیاتل را به عنوان یک مرکز جهانی نوآوری حفظ می کند.

فرصت های عملی گسترده ای که برای خدمت به 30000 دانش آموز و معلمان آنها در هر سال طراحی شده است نیز بخشی از برنامه های آینده است. و MHAI در نظر دارد نمایشگاه های تعاملی جدیدی ایجاد کند، مجموعه قابل توجهی از مصنوعات مرتبط با تاریخ نوآوری بسازد و داستان های اول شخص را به برخی از مهم ترین مبتکران جهان ارائه دهد.

جف بزوس، سمت راست، در افتتاحیه مرکز نوآوری بزوس در MHAI در سیاتل در سال 2013 (عکس فایل brooztechnology)

لئونارد گارفیلد، مدیر عامل MHAAI در بیانیه‌ای گفت: «در زمان چالش‌های عمیق و فرصت‌های بی‌سابقه، نوآوری در تمام جنبه‌های تلاش‌های انسانی کلید ایجاد جوامع قوی و پایدار است». “و با هدیه استثنایی جف بزوس، مرکز نوآوری توسعه‌یافته MHAI به منبع اصلی سیاتل تبدیل خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که همه ساکنان، به ویژه جوانان، دسترسی کامل به میراث و فرهنگ نوآوری منطقه دارند.

مرکز بزوس در 9 سال فعالیت خود پذیرای بیش از 1 میلیون بازدید کننده بوده است و در سال 2014 جایزه ای را از اتحاد موزه های آمریکا برای تجربیات رسانه های تعاملی و دیجیتال دریافت کرد.

مرکز 4000 فوت مربعی در دهلیز بزرگ MHAI شامل تجربیات تعاملی مانند آزمایشگاه ایده و درخت ثبت اختراع است. او همچنین با استفاده از شرکت هایی مانند آمازون، REI و Starbucks به مردم آموزش می دهد که چگونه ایده ها در نهایت به کسب و کارهای کامل تبدیل می شوند.

بزوس در جریان افتتاحیه این فضا در اکتبر 2013 به سیاتل گفت: “اگر می خواهید یک مبتکر باشید، این مکان فوق العاده ای است.”

این توسعه طی سه سال آینده انجام خواهد شد و بخشی از یک ابتکار بزرگتر است که همزمان با دهمین سالگرد تأسیس وزارت علوم در پارک لیک یونیون است. این موزه گفت که قصد دارد در تمام نمایشگاه‌های خود تجدید نظر کند تا «تاریخ جامع‌تر و گسترده‌تر منطقه را شامل شود».

در ژوئیه 2021، بزوس 200 میلیون دلار به موزه ملی هوا و فضای اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی اهدا کرد که بزرگترین هدیه از زمان تأسیس آن در سال 1846 است. اسمیتسونیان گفت که قصد دارد 70 میلیون دلار برای بازسازی موزه ملی هوا و فضا استفاده کند. و 130 میلیون دلار برای راه اندازی یک مرکز آموزشی جدید در موزه به نام مرکز آموزشی بزوس.