• خانه
  • اخبار
  • جف بزوس می گوید که بیشتر دارایی خود را تقدیم خواهد کرد

جف بزوس می گوید که بیشتر دارایی خود را تقدیم خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جف بزوس می گوید که بیشتر دارایی خود را تقدیم خواهد کرد

جف بزوس می گوید که بیشتر دارایی خود را تقدیم خواهد کرد
جف بزوس در 20 سپتامبر 2021 در نیویورک سخنرانی می کند تا یک میلیارد دلار کمک مالی از صندوق زمین بیزوس اعلام کند. (عکس از صندوق زمین بزوس)

جف بزوس بیشتر دارایی خود را تقدیم خواهد کرد.

بنیانگذار آمازون اولین بار در مصاحبه ای با CNN که روز دوشنبه منتشر شد، این خبر را فاش کرد.

بزوس که با دوست دخترش لورن سانچز با CNN صحبت کرد، گفت: «ما در حال ایجاد ظرفیتی هستیم که بتوانیم آن پول را بدهیم.

او توضیح بیشتری در مورد اینکه این ثروت کجا خواهد رفت، ارائه نکرد.

او به سی ان ان گفت: «بخش سخت این است که بفهمیم چگونه این کار را به روش اهرمی انجام دهیم. “این آسان نیست. ساختن آمازون آسان نبود. کار بسیار سخت و چند هم تیمی بسیار باهوش طول کشید. من متوجه می شوم – و فکر می کنم لورن هم همین را می یابد – که بشردوستی بسیار شبیه است.”

طبق گزارش فوربس، بزوس چهارمین فرد ثروتمند جهان با دارایی خالص حدود 121 میلیارد دلار تا صبح دوشنبه است. این رقم نسبت به اوج بیش از 200 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است، زیرا سقوط سهام فناوری – سهام آمازون در سال گذشته بیش از 40 درصد سقوط کرده است – ثروت میلیاردرهای فناوری را از بین برد.

با افزایش ثروت بزوس در آمازون، سوالاتی در مورد رویکرد او به امور بشردوستانه نیز افزایش می یابد. در سال 2017، او پیشنهادهایی را برای استراتژی های بشردوستانه درخواست کرد و در سال 2018 با رونمایی از یک صندوق روز اول 2 میلیارد دلاری برای ترویج نوآوری در آموزش دوران کودکی و مسکن مقرون به صرفه، دنبال کرد.

در سال 2020، بزوس صندوق 10 میلیارد دلاری Bezos Earth را راه اندازی کرد و بخشی از پول خود را به کمک های مالی با هدف رسیدگی به تغییرات آب و هوایی متعهد کرد.

بزوس علاوه بر کمک های خیریه خود، میلیاردها دلار برای تلاش فضایی Blue Origin خود سرمایه گذاری کرده است.

بزوس این آخر هفته اعلام کرد هدیه 100 میلیون دلاری به دالی پارتون، اسطوره موسیقی، به عنوان بخشی از آخرین “جایزه شجاعت و ادب”. او قبلاً هرکدام 100 میلیون دلار به سرآشپز خوزه آندرس و مفسر سیاسی ون جونز داده بود تا بودجه را به خیریه های مورد علاقه خود اختصاص دهند.

بزوس تعهدی را امضا نکرده است، تعهدی که صدها نفر از افراد ثروتمند متعهد شده اند که بیش از نیمی از پول خود را به اهداف بشردوستانه اهدا کنند. مکنزی اسکات همسر سابق بزوس به همراه بیل گیتس، ملیندا فرنچ گیتس و وارن بافت از جمله امضاکنندگان این نامه هستند. اسکات در سه سال گذشته از زمان طلاقش در سال 2019 از بزوس، بیش از 12 میلیارد دلار به طیف گسترده ای از خیریه ها و سازمان های غیرانتفاعی کمک کرده است.

بزوس پس از کناره گیری از سمت مدیرعاملی آمازون در سال گذشته همچنان رئیس هیئت مدیره آمازون است.