• خانه
  • اخبار
  • جف بزوس به ندرت از واشنگتن پست بازدید می کند زیرا این روزنامه در نظر دارد کارکنان بیشتری را اخراج کند

جف بزوس به ندرت از واشنگتن پست بازدید می کند زیرا این روزنامه در نظر دارد کارکنان بیشتری را اخراج کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جف بزوس به ندرت از واشنگتن پست بازدید می کند زیرا این روزنامه در نظر دارد کارکنان بیشتری را اخراج کند

جف بزوس به ندرت از واشنگتن پست بازدید می کند زیرا این روزنامه در نظر دارد کارکنان بیشتری را اخراج کند
جف بزوس (عکس آمازون)

جف بزوس این هفته با بازدید نادری از روزنامه‌ای که صاحب آن است، خبرساز شد.

بنیانگذار آمازون روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در واشنگتن پست شرکت کرد که باعث گمانه زنی ها شد – و پوشش زیادی در رسانه های رقیب – در مورد اینکه چرا ممکن است در آنجا باشد.

نیویورک تایمز گزارش داد که بزوس، که پست را در سال 2013 خرید، گفت که از آخرین حضورش در اتاق خبر بیش از یک سال گذشته است. بزوس در یک اتاق کنفرانس با دیوارهای شیشه‌ای، در کنار سالی بازبی سردبیر پست و نزدیک فرد رایان، ناشر روزنامه، نشسته بود.

بزوس در جریان کنفرانس خبری گفت: خوشحالم که اینجا هستم و همه این چهره ها را می بینم.

یک سخنگوی به تایمز گفت که بزوس در این روزنامه برای دیدار با مدیران ارشد و کارکنان اتاق خبر حضور داشت.

یکی از این جلسات برنامه‌ریزی نشده به نظر می‌رسید، زیرا گزارش شده است که بزوس با کارمندی مواجه شد که پیراهن اتحادیه صنفی را پوشیده بود و از بزوس پرسید که چرا پست مردم را بدون پیشنهاد خرید اول اخراج می‌کند. تایمز گزارش داد که بزوس پاسخ داد که او در پست برای گوش دادن است، نه پاسخ دادن به سؤالات، و بر تعهد خود به روزنامه نگاری روزنامه تأکید کرد.

رایان، ناشر، در ماه دسامبر اعلام کرد که پست به کاهش مشاغل در سال جدید ادامه خواهد داد. این کلمه یک هفته پس از آن منتشر شد که پست اعلام کرد مجله یکشنبه خود را حذف می کند و 11 پست تحریریه را کاهش می دهد.

بزوس واشنگتن پست را در سال 2013 به مبلغ 250 میلیون دلار خرید و در آن زمان گفت که “نقش حیاتی پست را در واشنگتن دی سی و کشور ما ایفا می کند و ارزش های پست تغییر نخواهد کرد.” وی افزود: بدهی ما به خوانندگان همچنان قلب پست خواهد بود و من به آینده بسیار خوشبین هستم.

در سال‌های پس از آن، با افزایش اشتراک دیجیتال و استخدام صدها روزنامه‌نگار، تجارت رونق گرفت. اما نیویورک تایمز در ماه آگوست گزارش داد که موفقیت در سال گذشته متوقف شده بود و این شرکت در مسیر از دست دادن پول در سال 2022 قرار داشت.