جشن ها و فستیوال های استانبول

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جشن ها و فستیوال های استانبول

اگر قصد سفر به استانبول را دارید و هنوز بلیط هواپیما تهران به استانبول و بلیط هواپیما استانبول به تهران را خریداری نکرده اید و به دنبال بهترین زمان برای سفر به این شهر هستید، بهتر است ابتدا با ما همراه باشید. این مقاله همانطور که می دانید همه کشورهای جهان فرهنگ، آداب و رسوم و سنت های خاص خود را دارند.

ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ترکیه می توانید انواع جشن ها و فستیوال ها را ببینید. امروز در این مقاله می خواهیم شما را با مهم ترین جشن ها و فستیوال های این کشور آشنا کنیم. بهتر است سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل در یکی از این جشنواره ها شرکت کنید. به این ترتیب سفر شما به سفری خاص و فراموش نشدنی تبدیل می شود.

جشنواره کاپادوکیه

فستیوال در کاپادوکیه نام یکی از جشنواره های ترکیه است. قبل از هر چیز باید بدانید که کاپادوکیه یا کاپادوکیا یکی از معروف ترین شهرهای توریستی ترکیه است. این شهر مناظر طبیعی بسیار زیبایی دارد. در این شهر علاوه بر تماشای طبیعت زیبا، می توانید از جشنواره کاپادوکیه نیز لذت ببرید.

این جشنواره بین ژوئن و جولای برگزار می شود. جشنواره کاپادوکیه 4 سال است که در این شهر رواج داشته و یکی از جشنواره های جدید ترکیه است. این جشنواره میزبان فعالیت های مختلفی در زمینه موسیقی، هنرهای تلفیقی و آشپزی است. در این مراسم بسیاری از هنرمندان خارجی و داخلی ترکیه نیز حضور دارند. در واقع جشنواره کاپادوکیه را می توان یک جشنواره هنری و فرهنگی دانست. در این جشنواره می توانید با فرهنگ و هنر مردم ترکیه آشنا شوید.

جشنواره روز جمهوری

روز جمهوری یکی از مهمترین اعیاد مردم ترکیه است که عید ملی آنها نیز می باشد. جشنواره روز جمهوری در سراسر کشور ترکیه برگزار می شود و محدود به یک شهر یا منطقه نیست. همچنین لازم به ذکر است که روز جمهوری که میزبان جشنواره روز جمهوری است در ترکیه تعطیل رسمی است. به همین دلیل است که همه مردم با اشتیاق در این جشنواره شرکت می کنند.

این کشور در 29 اوت 1923 استقلال یافت و جمهوری خلق خود را تشکیل داد. از این روز تا کنون هر ساله مردم به مناسبت این اتحادیه مردمی روز جمهوری را جشن می گیرند. در این روز در هر خیابان رشته چراغ ها و فعالیت های فرهنگی و مردمی مختلف را خواهید دید.

در این روز رقص ها و آهنگ های کریسمس مختلف به سبک ترکی برگزار می شود. در این روز همه مردم خوشحال هستند و شما می توانید موج شادی را در ترکیه تجربه کنید. پس اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول یا بلیط هواپیما استانبول به تهران هستید، می توانید جشنواره روز جمهوری را برای زمان سفر خود انتخاب کنید.

جشنواره خرید در استانبول

بسیاری از مردم به خصوص مسافران ایرانی سالی یک یا دو بار برای خرید به استانبول سفر می کنند. خرید در استانبول عالی است و می توانید لباس مخصوصا با قیمت بسیار مناسب در ترکیه بخرید. بسیاری از برندهای معروف دنیا در استانبول نمایندگی دارند. بنابراین می توانید با خیال راحت از نمایندگی این برندها اجناس اورجینال را خریداری کنید.

خرید در جشنواره خرید استانبول نیز بسیار مفید است. جشنواره های خرید در استانبول در روزهای مختلف به خصوص نزدیک کریسمس برگزار می شود. در این جشنواره خرید می توانید تا 90 درصد تخفیف بگیرید! این جشنواره را می توان شیرین ترین جشنواره استانبول دانست. با ورود به هر پاساژ و مجتمع با تابلوهای قرمز رنگ با نرخ تخفیف مواجه می شوید. جشنواره های خرید در استانبول در ایام مختلف سال از جمله عید فطر، عید قربان و دیگر روزهای سال نو برگزار می شود.

جشن مولانا

جشن ها و فستیوال های استانبول

همه می دانیم که مولانا، فیلسوف و شاعر بزرگ تاریخ، هویتی ایرانی داشت. اما مردم ترکیه تمام تلاش خود را می کنند تا این استاد بزرگ را به خود نسبت دهند. در حال حاضر آرامگاه این بزرگوار در ترکیه قرار دارد و مردم ترکیه علاقه خاصی به وی دارند. به همین منظور جشنواره مولانا هر ساله از ۱۹ تا ۲۷ آذر در ترکیه برگزار می شود. این جشنواره در قونیه ترکیه بسیار پر رنگ تر از شهرهای دیگر است. در این جشن مردم لباس های صوفیانه می پوشند و رقص های خاص مولانا را اجرا می کنند. مردم ابیات مولانا را می خوانند و به یاد می آورند. این جشنواره همچنین یکی از بهترین جشنواره های ترکیه است. اگر به شعر و ادبیات علاقه دارید، بهتر است هنگام حضور در این جشنواره بلیط هواپیما تهران به استانبول یا بلیط هواپیما استانبول به تهران را خریداری کنید.

به طور کلی می توان گفت ترکیه کشور شادی است که در آن جشنواره های مختلف محلی برگزار می شود. قبل از خرید بلیط هواپیما حتما در مورد جشنواره ها تحقیق کنید تا سفری عالی داشته باشید.