• خانه
  • اخبار
  • جستجوی گوگل توانایی شناسایی و فیلتر کردن محصولات در دنیای واقعی را دارد

جستجوی گوگل توانایی شناسایی و فیلتر کردن محصولات در دنیای واقعی را دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جستجوی گوگل توانایی شناسایی و فیلتر کردن محصولات در دنیای واقعی را دارد

جستجوی گوگل ابزار قدرتمندی است که از قدرت هر چیزی که گوگل می داند و استفاده می کند برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد دنیای اطراف شما استفاده می کند. امروز و در حین برگزاری Google I / O 2022، گوگل در قسمت جستجوی لنز گوگل قابلیتی به نام کاوش صحنه معرفی کرده است که به شما امکان می دهد محیط اطراف خود را “کاوش” کنید، محصولات را شناسایی کنید و حتی آنها را فیلتر کنید. همچنین بهبودهای بیشتری برای جستجوهای چندگانه وجود دارد.

امکان شناسایی و فیلتر جستجوی گوگل

Multisearch یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌های جستجوی بلندمدت گوگل در نظر گرفته می‌شود، که به شما امکان می‌دهد از یک تصویر به عنوان نقطه شروع جستجو استفاده کنید و سپس جزئیات بیشتر شناسه را اضافه کنید.

در I/O 2022، گوگل افزونه Multisearch را معرفی کرد که امکان استفاده از این ایده را برای یافتن انواع محصولات فراهم می کرد. افزودن «نزدیک به من» به برنامه‌تان به شما کمک می‌کند تا بر اساس تصویری که آپلود می‌کنید، محصولات مختلفی را در فروشگاه‌های محلی یا رستوران‌های اطراف پیدا کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک غذای رنگارنگ را آنلاین می بینید که می خواهید آن را امتحان کنید اما نمی دانید چیست و چه نامی دارد. هنگامی که از چندین جستجو برای یافتن آن در نزدیکی خود استفاده می کنید، Google میلیون ها تصویر و بررسی منتشر شده در صفحات وب و همچنین Maps Contributors Association را اسکن می کند تا نتایجی را برای مکان هایی که این غذا را ارائه می دهند پیدا کند تا بتوانید لذت ببرید.

امکان شناسایی و فیلتر جستجوی گوگل

امکان شناسایی و فیلتر جستجوی گوگل

نمونه گوگل از این ویژگی، همانطور که در بالا می بینید، از تصویری از شیر آب سینک آشپزخانه برای شروع جستجو استفاده می کند، و جستجو را به فروشگاه های محلی “تعمیر شیلنگ” و “نزدیک من” محدود می کند. مثال دیگر یافتن یک غذای خاص است که سرو می شود و لیستی از رستوران های محلی که آن را سرو می کنند. گوگل می گوید این ویژگی اواخر امسال به زبان انگلیسی منتشر خواهد شد.

جستجوی گوگل توانایی شناسایی و فیلتر کردن محصولات در دنیای واقعی را دارد

Google Lens Scene Explorer به تلفن شما اجازه می دهد تا محصولات یا اشیاء مختلف اطراف شما را با حرکت دادن دوربین خود در اطراف صحنه برای جمع آوری اطلاعات شناسایی کند. لنز به طور خودکار چندین شی را تشخیص می دهد و یک نمای خودکار ارائه می دهد.

نمونه ای که گوگل استفاده می کند جزئیات خرید یک شکلات خاص در یک فروشگاه است. ممکن است ده ها گزینه قفسه وجود داشته باشد که لنز بتواند آنها را شناسایی کرده و به فیلتر کردن آنها کمک کند. همانطور که در دمو زیر مشاهده می شود، “کاوش صحنه” قادر است تکه های شکلات را شناسایی کند و رتبه خود را برای بررسی آنلاین نشان دهد. از آنجا، Google Lens می تواند به شما کمک کند گزینه ها را بر اساس رتبه بندی برتر یا نوع شکلات فیلتر کنید و حتی گزینه هایی مانند “No Nuts” را جستجو کنید.

در طول I/O، گوگل ابزار را “Ctrl + F” برای دنیای واقعی و همچنین نمونه‌هایی از تلاش‌ها برای یافتن نوشیدنی در یک فروشگاه سیاه نامید.

این توانایی برای آینده به نظر می رسد در خرید محلی مفید باشد. اما هنوز در دسترس نیست. گوگل می گوید «کاوش صحنه» در لنز «در آینده» منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد توانایی شناسایی و فیلتر کردن محصولات مختلف از طریق لنز جستجوی گوگل چیست؟