• خانه
  • اخبار
  • جستجوی ترکیبی گوگل به شما امکان می دهد متن و تصاویر را همزمان جستجو کنید

جستجوی ترکیبی گوگل به شما امکان می دهد متن و تصاویر را همزمان جستجو کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جستجوی ترکیبی گوگل به شما امکان می دهد متن و تصاویر را همزمان جستجو کنید

قابلیت جستجوی چندگانه گوگل به کاربران این امکان را می دهد که از لنز گوگل برای جستجوی متن و تصاویر به طور همزمان استفاده کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، جستجوی ترکیبی جدید گوگل با استفاده از هوش مصنوعی به شما امکان می دهد همزمان متن و تصاویر را جستجو کنید. کاربران آمریکایی اکنون می توانند از نسخه بتا این ویژگی با استفاده از متن انگلیسی استفاده کنند.

به گفته گوگل، این قابلیت به زودی در اختیار سایر کاربران قرار خواهد گرفت. این ویژگی برای جستجوی محصولات با استفاده از لنز گوگل طراحی شده است. برای اینکه مصرف کنندگان بتوانند محصولی با رنگی متفاوت از رنگی که در تصویر بالا مشاهده می شود خریداری کنند، از آن محصول عکس گرفته و با جستجو در کادر متن و نوشتن عبارت سبز، این محصول را با رنگ و رنگ متفاوت جستجو کنند. ظاهر.

همچنین برای استفاده غیرتجاری در دسترس خواهد بود. به عنوان مثال برای کسب اطلاعات در مورد نگهداری از گیاه رزماری می توانید از این گیاه عکس بگیرید و به صورت ترکیبی عبارت مربوط به دستورالعمل نگهداری را وارد کنید تا اطلاعاتی در مورد آن بدست آورید. در واقع کوئری کاربر برای جستجو با ترکیبی از تصویر و متن استفاده خواهد شد.

مدیر عامل گوگل، ساندرا پیچر، قبلاً از توسعه هوش مصنوعی گوگل برای بهبود تجربه کاربری خبر داده بود. این قابلیت در اپلیکیشن گوگل و در قسمت لنز دوربین قرار دارد که با اسکرین شات از شی مورد نظر کاربر می تواند با کشیدن صفحه به بالا و فشار دادن دکمه + متن مورد نظر را برای افزودن جستجو اضافه کند. گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد که در آینده این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا با استفاده از MUM و سایر مدل‌های هوش مصنوعی، اطلاعات مؤثرتری را در زمان بحران دریافت کنند.