• خانه
  • اخبار
  • جزئیات جدیدی از سنسور پرچمدار سونی فاش شد: 50 مگاپیکسلی IMX866

جزئیات جدیدی از سنسور پرچمدار سونی فاش شد: 50 مگاپیکسلی IMX866

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جزئیات جدیدی از سنسور پرچمدار سونی فاش شد: 50 مگاپیکسلی IMX866

اخبار امروز مربوط به سنسور پرچمدار سری 800 یا 900 سونی است که در آینده تصاویری از گوشی های پرچمدار اندرویدی را به سطح بالاتری می برد. در افشاگری امروز، Digital Chat Station ادعا کرد که یکی از این سنسورهای نسل بعدی 50 مگاپیکسلی نسبت به نسل قبلی خود، IMX766 بهبود یافته است. مشخصات بیان شده آن عملکرد بهبود یافته در نور کم و بهبود کیفیت تصویر را نسبت به نمونه موجود نشان می دهد.

او به سنسورهای جدیدی از سری IMX800 اشاره می کند که می توانند در دستگاه هایی مانند خانواده Vivo X80 یا پرچمدار آینده شیائومی Xiaomi 12 Ultra در آینده نزدیک مورد استفاده قرار گیرند. اکنون جاسوس معروف اطلاعاتی اخیراً با جزئیات بسیار فریبنده تر این ادعاها را قانع کننده تر کرده است.

بر اساس گزارشی جدید، سونی یکی از این سنسورهای جدید به نام IMX866 را عرضه خواهد کرد. این نام برای سنسور جدید سونی منطقی است، زیرا آن را جانشین مستقیم IMX766 می کند.

برخی از مشخصات IMX866

سپس، او گفت، سنسوری که IMX866 نامیده می شود، اکنون از نظر طراحی و قابلیت ها بسیار متفاوت از نسل قبلی خود توصیف می شود. با این حال، هر دو می توانند وضوح یکسان 50 مگاپیکسلی داشته باشند. با این حال، مدل جدیدتر برخلاف RGGB IMX766 از قبل به طرح پیکسل RGBW مجهز شده است.

سری 800 اکنون یک ترفند جدید و هیجان انگیز برای سنسورهای موبایل ارائه می دهد. در واقع انتظار می رود اندازه این سنسور 1/1.49 اینچ باشد، اما تنها زمانی که برای ضبط ویدئو با نسبت 16:11 استفاده می شود. با این حال، برای عکس ها، می توانید آن را به نسبت تصویر 4: 3 تغییر دهید. بنابراین ظاهراً IMX866 به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک سنسور با مناطق مفید با اندازه های مختلف عمل کند. در مقابل، IMX766 تحت هر شرایطی 1/1.56 اینچ است.

به نقل از منبعاین ویژگی جدید که احتمالاً توسط سازندگانی مانند Vivo به عنوان “فناوری قاب دوگانه” به فروش می رسد، ممکن است به سنسور جدید اجازه دهد تا میزان نور مورد نیاز برای هر حالت را بهینه کند.

جزئیات جدیدی از سنسور پرچمدار سونی فاش شد: 50 مگاپیکسلی IMX866

سونی احتمالا سنسور معمولی پرچمدار نخواهد داشت!

ممکن است مشخصات IMX866 و به خصوص اندازه آن را از روی شنوایی مشاهده کنید سنسور بسیار بزرگ جدید سونی ناامید باشید، اما صبر کنید! Digital Chat Station می تواند بیشتر از این حرف بزند. او می گوید با وجود IMX866 با مشخصات بسیار خوب، این سنسور با تمام مشخصاتش حتی می تواند کاملا تحت الشعاع گزینه های جدیدتر قرار بگیرد. او می‌گوید این گزینه‌ها در فناوری حسگر موبایل سونی درجه یک خواهند بود. شاید هنوز باید منتظر سنسور 1 اینچی سونی باشیم. به ویژه، او اکنون با کلمات خود نشان می دهد که سری پیچیده تری به نام IMX900 در راه است.

قبلاً تصور می شد که سنسور پیشرو سونی با اندازه بسیار بزرگ و نام سری IMX8xx در راه است. اما با صحبت های جدید او به نظر می رسد نام این سنسور متعلق به سری IMX9xx باشد. در عوض، سونی یک سنسور رده بالا به نام IMX866 راه اندازی خواهد کرد.

نظر شما چیه؟ به نظر شما این شایعات درست است؟