منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • جایگزینی SSD با HDD در مراکز داده بیش از حد انتظار خواهد بود

جایگزینی SSD با HDD در مراکز داده بیش از حد انتظار خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جایگزینی SSD با HDD در مراکز داده بیش از حد انتظار خواهد بود

همانطور که می دانید SSD یا SSD بسیار سریعتر از هارد یا هارد دیسک هستند. اما به دلیل قیمت بسیار بالاتر، معمولا برای استفاده روزمره توصیه نمی شوند. مگر اینکه بتوانید آن را بپردازید. اما به گفته هواوی، جایگزینی SSD با هارد دیسک در مراکز داده زودتر انتظار می رود. اس ترنجی با من باش.

جایگزینی SSD با HDD; هواوی آینده بازار SSD را پیش بینی می کند

هوآوی پیش‌بینی می‌کند که SSD‌ها می‌توانند هارد دیسک‌ها را تا اوایل سال 2025 به حاشیه برانند. Fuppang Zhang، معاون ذخیره‌سازی، در صحبت با TechRadar Pro در بارسلونا قبل از MWC 2022، توضیح داد که عملکرد عالی فلش مموری و قیمت‌های پایین‌تر، هارد دیسک‌ها را از بازار خارج می‌کند. بازار. ژانگ می‌گوید این فرآیند تدریجی خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌کند که SSD‌ها تا سال 2025 حدود 80 درصد از فضای ذخیره‌سازی مرکز داده غیر آرشیوی را تشکیل می‌دهند، در حالی که امروز حدود 30 درصد است.

Lenovo Legion Y90 اولین گوشی جهان با حافظه SSD خواهد بود

همانطور که ژانگ توضیح می دهد، سه ویژگی اصلی در بحث ذخیره سازی وجود دارد که شرکت ها و ارائه دهندگان ابری سعی در بهینه سازی آنها دارند. یکی ظرفیت حافظه، دیگری قابلیت اطمینان و سومی عملکرد است. ترکیب سخت افزار ذخیره سازی لازم کاملاً به کاربرد خاص آن بستگی دارد. در برخی موارد، ظرفیت و قابلیت اطمینان ممکن است مهم ترین عوامل باشند (مثلاً ذخیره سازی بایگانی).

اما در موارد دیگر، بهره وری می تواند اولویت اصلی باشد. اگرچه هاردهای مکانیکی از نظر ظرفیت در اولویت هستند، اما از نظر عملکرد با فلش مموری که برای کاربردهای مختلفی مانند شبکه 5G و هوش مصنوعی نیز استفاده می شود، فاصله زیادی دارند. ژانگ اشاره کرد که بدون عملکرد راحت، ظرفیت معنی ندارد.

جایگزینی SSD با هارد دیسک

بنابراین، هواوی معتقد است که مراکز داده دائماً به حافظه فلش مهاجرت می کنند (مخصوصاً با کاهش هزینه ذخیره سازی فلش). تمرکز فعلی شرکت این است که به کسب و کارها کمک کند تا این انتقال را به گونه ای مدیریت کنند که عملیات را مختل نکند. ژانگ توضیح می دهد که کل مرکز داده فلش چشم اندازی برای آینده است. ما معتقدیم که باید سیستم هایی با عملکرد کاملاً مبتنی بر حافظه فلش، اما با سازگاری بیشتر بسازیم.

تا سال 2025، ارزان‌ترین فلش مموری می‌تواند 2.5 برابر ارزان‌ترین هارد دیسک‌ها گران‌تر باشد، اما همچنین می‌تواند 2.5 برابر سریع‌تر از فشرده‌سازی باشد، بنابراین هزینه مراکز داده متعادل می‌شود. حتی در زمینه آرشیو، ژانگ معتقد است که روزهای HDD قدیمی است. هنگامی که انتقال به مرکز داده کامل فلش کامل شد، نیاز به بازیابی سریع داده‌ها پس از حمله سایبری یا حادثه از دست دادن داده‌ها نیز نیاز به تغییر در نسخه پشتیبان فلش دارد.

ذخیره سازی بیش از حد داده ها

جایگزینی SSD با هارد دیسک

از آنجایی که حجم داده های تولید شده توسط فعالیت های اینترنتی، دستگاه های دیجیتال و حسگرهای IoT به سرعت در حال گسترش است، کسب و کارها وقت خود را برای حل این مشکل حیاتی تلف می کنند. طبق گزارش اخیر IDC، میزان داده های تولید شده طی پنج سال آینده بیش از دو برابر مقدار تولید شده پس از استفاده از حافظه دیجیتال خواهد بود.

مطابق با TechRadarاگرچه تنها درصد کمی از 64.2 زتابایت (68.9 میلیارد ترابایت) از داده های تولید شده در سال 2022 برای مدت طولانی ذخیره می شود. اما نیاز جهانی به ذخیره سازی داده ها هنوز بیشتر از افزایش کلی ظرفیت است. به گفته ژانگ، ظرفیت عرضه از تقاضا عقب است.

ژانگ در پاسخ به این سوال که آیا او معتقد است که نوآوری در بخش ذخیره سازی برای همگام شدن با ظرفیت کامل موجود برای پاسخگویی به تقاضا در سال های آینده کافی است، گفت که خوشبین است. او می‌گوید تحقیقات روی ذخیره‌سازی DNA و سایر فناوری‌های نوظهور، حداقل در ذخیره‌سازی بایگانی، امیدوارکننده است و نوآوری‌ها در الگوریتم‌ها باعث فشرده‌سازی بیشتر و در نتیجه چگالی ذخیره‌سازی بیشتر می‌شود.

SSD خارجی لمسی سامسونگ T7 با حسگر اثر انگشت رسما معرفی شد

داده ها دیگر فقط اطلاعات نیستند، بلکه یک دارایی هستند. مانند نفت از عصر دیجیتال. ژانگ می گوید فناوری هایی مانند 5G، رایانش ابری به فناوری بهتری نیاز دارند. داده ها مانند سوخت است و ذخیره سازی مانند مخزن سوخت است. ما حافظه و حافظه شبکه و عملکرد محاسباتی را بهبود می‌بخشیم. با این سه پیشرفت، نیاز به ظرفیت بیشتر را برطرف خواهیم کرد. MWC بزرگترین نمایشگاه صنعت موبایل در جهان است که مملو از جدیدترین گوشی ها، تبلت ها، پوشیدنی ها و غیره است. باید منتظر اطلاعات بیشتر در این نمایشگاه باشیم.