• خانه
  • اخبار
  • جاناتان برشتاین، 1976-2022: مهندس، سرمایه گذار و کارآفرین یک حل کننده طبیعی مشکلات بود.

جاناتان برشتاین، 1976-2022: مهندس، سرمایه گذار و کارآفرین یک حل کننده طبیعی مشکلات بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جاناتان برشتاین، 1976-2022: مهندس، سرمایه گذار و کارآفرین یک حل کننده طبیعی مشکلات بود.

جاناتان برشتاین، 1976-2022: مهندس، سرمایه گذار و کارآفرین یک حل کننده طبیعی مشکلات بود.
جاناتان برستاین اخیراً مهندس ارشد در Remitly بود. (عکس از خانواده برشتاین)

جاناتان برستاین، یکی از بنیانگذاران استارت‌آپ فناوری صدای Jargon و تأثیر ماندگار بر شرکت‌های فناوری سیاتل از جمله مایکروسافت، آمازون، زیلو و ریمیتلی، یک مهندس، سرمایه‌گذار و کارآفرین بصری و همدل بود که توانایی ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه برای مشکلات را داشت.

دوستان، خانواده و همکاران میراث برشتاین را در مصاحبه‌ها و ایمیل‌های این هفته پس از مرگ ناگهانی و غیرمنتظره او در 24 آوریل در سن 45 سالگی در خانه‌اش در جزیره باینبریج، واشنگتن، به دلیل تصلب شرایین کرونر تشخیص داده نشده، منعکس کردند.

میلکانا بریس، یکی از بنیانگذاران Jargon، با تشریح توانایی طبیعی خود در تجزیه مشکل به اصل و اصول اولیه، گفت: برشتاین “واقعاً من را هر روز بهتر می کرد و من را به چالش می کشید تا بهتر باشم.”

بریس یاد گرفت که قبل از پیشنهاد ایده های تجاری و محصول خود به برستاین، مدیر ارشد فناوری استارت آپ، به دقت در مورد ایده های تجاری و محصول خود فکر کند.

او با دقت و حوصله و بدون وقفه گوش داد و در زمان واقعی با این استدلال سه نقطه ای که بدون مکث و بدون تردید ارائه شد بازگشت – چرا این ایده بی معنی است یا کجا معنی دارد، شایستگی ها چیست و چگونه است. بریس با خنده گفت: می توان بهتر انجام داد. “او واقعا شگفت انگیز بود. و هر بار با خودم می گفتم لعنتی راست می گوید!

یک رهبر نمونه

Jargon سال گذشته فناوری خود را به Remitly فروخت و بنیانگذاران به شرکت انتقال پول موبایلی پیوستند، جایی که برشتاین مهندس ارشد آن بود. بریس هفته گذشته در پستی به جامعه در مورد مرگ خود اطلاع داد.

او در اوایل کار خود، یکی از مشارکت کنندگان کلیدی Zillow بود که در ماه های اولیه خود به عنوان مهندس و سپس توسعه دهنده اصلی شروع به کار کرد. او روی بسیاری از فناوری‌های اصلی Zillow کار کرد و یکی از اعضای کلیدی تیمی بود که الگوریتم‌های ارزش‌گذاری خانه اصلی Zestimate را توسعه، پیاده‌سازی و ارزیابی کرد.

او مسئول موفقیت بسیاری از مهندسان در آمازون بود.

دیوید بیتل، مدیر فنی زیلو گفت: جاناتان علاوه بر اینکه یک دانشمند و مهندس کامپیوتر عالی بود، یک هم تیمی و رهبر برجسته ای بود که روی تیم خود و مشاغل فردی اطرافیانش سرمایه گذاری کرد. او همچنین جنبه سرگرم کننده ای داشت. لبخند عفونی او به من نشان داد که عاشق کاری است که انجام می دهد و افرادی که با آنها کار می کند.

این روحیه همچنین در آمازون ظاهر شد، جایی که برشتاین از سال 2011 تا 2017 به عنوان مهندس ارشد کار کرد و نقش مهمی در توسعه پلت فرم تبلیغاتی آمازون ایفا کرد، که به یک تجارت چند میلیارد دلاری تبدیل شد.

جیم فیلیپس که در آن زمان مدیر برشتاین بود، می‌گوید: «او می‌توانست خود را در هر مشکلی غرق کند. او این روش را داشت که مسائل را به ریشه‌ها تقسیم می‌کرد و سپس به آن‌ها رسیدگی می‌کرد، و نه فقط جلوه‌ای برای مشکلات.»

فیلیپس گفت که برشتاین برای بسیاری از مهندسان جوان آمازون که می‌دانستند برای حل تقریباً هر مشکلی می‌توانند به او مراجعه کنند، الهام‌بخش بود. اما او همچنین در این موقعیت‌ها مربی بود و آنها را به راه‌حلی هدایت می‌کرد که به آنها کمک می‌کرد یاد بگیرند که چگونه خودشان درباره مشکلات آینده فکر کنند.

فیلیپس گفت برشتاین “مسئول موفقیت بسیاری از مهندسان در آمازون است.”

اشتیاق گسترده

برشتاین که در یونکرز، نیویورک به دنیا آمد، در لیوینگستون، نیوجرسی بزرگ شد و از Magna Cum Laude در کالج ویلیامز فارغ التحصیل شد، جایی که در علوم کامپیوتر و اقتصاد سیاسی تحصیل کرد و فریزبی عالی بازی کرد. او در اواخر دهه 1990 به منطقه سیاتل نقل مکان کرد تا برای مایکروسافت کار کند.

او علاقه زیادی به فناوری، سفر، املاک و مستغلات و سیاست داشت. همسر او، آلانا برشتاین، به یاد می آورد که وقتی آنها شروع به ملاقات کردند، با سوابق اهدایی برای سازمان هایی مانند ACLU و Planned Parenthood در آپارتمانش مواجه شد. او مشترک هر دو است مادر جونز و اقتصاد دان مجلات

او بلافاصله او را جذاب یافت.

او گفت: “او فوق العاده شهود و فوق العاده همدل بود.” و این در روابط ما و خانواده‌هایمان بسیار آشکار شده است.»

او که فرزند دوران گرانج بود، عاشق موسیقی و برنامه های زنده بود. از گروه های مورد علاقه او می توان به Screaming Trees، The Afghan Whigs، Funkadelic و The Roots اشاره کرد. آلانا گفت که نمایش D’Angelo و Avant-garde “زندگی هر دوی ما را تغییر داد.”

جاناتان برشتاین، 1976-2022: مهندس، سرمایه گذار و کارآفرین یک حل کننده طبیعی مشکلات بود.
جاناتان و آلانا برستاین و سگشان موری در “محل شاد” خود در جزیره کامانو، واشنگتن (عکس با حسن نیت از آلانا برستاین)

او از طریق گروهی که اکنون با نام SeaChange Fund شناخته می شود، سرمایه گذاری های فرشته ای انجام داد.

توانایی برشتاین در حل مشکلات به زندگی شخصی او نیز کشیده می شود. برای مثال، زمانی که عروس برشتاین و همسرش برای ساختاربندی پیشنهاد خرید خانه در بازار رقابتی به کمک نیاز داشتند، به او روی آوردند.

برشتاین با شنیدن اینکه فروشندگان می‌خواهند آپارتمان را به مدت 45 روز دوباره اجاره کنند و احساس می‌کرد ممکن است تغییراتی را در زندگی‌اش تجربه کند، توصیه‌های غیرمنتظره‌ای کرد: در عوض او 60 روز پیشنهاد داد.

او موقعیت را درست خواند و تفاوت در رسیدن به خانه بود.

آلانا گفت که برشتاین از نحوه زندگی خود پشیمان نخواهد شد. او حتی با وجود علاقه ای که به شغلش دارد، هر سال از تعطیلات خود نهایت استفاده را می کند تا با او و خانواده هایشان سفر کند.

آنها هشتمین سالگرد خود را در سپتامبر جشن می گیرند.

او گفت: «ما هر لحظه زندگی را به طور کامل زندگی کردیم. «فکر می‌کردیم تا پیری با هم زندگی کنیم. اما به گذشته نگاه می‌کنیم… با فکر کردن به همه ماجراجویی‌هایمان… انگار می‌دانستیم زمان با هم کوتاه خواهد بود.»

برشتاین علاوه بر همسرش، پدر و مادرش رنه و فرد و برادرش مایکل به یادگار مانده است. او همچنین سگ مورد علاقه خود موری را پشت سر گذاشت. او در گورستان هیلکرست در جزیره بینبریج به خاک سپرده شده است. خانواده و دوستان قصد دارند زندگی او را به یاد او جشن بگیرند.

خانواده برشتاین از کسانی که مایل به اهدای کمک مالی به یاد او هستند، می‌خواهند که ایستگاه جیره‌بندی عمومی KEXP را در نظر بگیرند و به عشق او به موسیقی اعتراف کنند.