• خانه
  • اخبار
  • جادوگران ساحل پس از اعتراضات موضع خود را در مورد تجدید نظرهای بحث برانگیز مجوز تغییر می دهد

جادوگران ساحل پس از اعتراضات موضع خود را در مورد تجدید نظرهای بحث برانگیز مجوز تغییر می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جادوگران ساحل پس از اعتراضات موضع خود را در مورد تجدید نظرهای بحث برانگیز مجوز تغییر می دهد

جادوگران ساحل پس از اعتراضات موضع خود را در مورد تجدید نظرهای بحث برانگیز مجوز تغییر می دهد
راهنمای پخش کننده نسخه پنجم بربر زن کوتوله در سیاهچال ها و اژدها. (عکس فایل brooztechnology/Claire McGrane)

Wizards of the Coast روز جمعه یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد تا روشن کند که قصد ندارد یک سری از سیاست های بحث برانگیز را اجرا کند که ظاهراً نحوه رسیدگی به مطالب منتشر شده مستقل را تغییر دهد. سیاهچالها و اژدهاها نقش بازی.

این تغییرات عملاً سابقه 23 ساله را لغو می کند DD، مجوز دهندگان را ملزم می کند که برای تأیید و انتشار کار از طریق Wizards عبور کنند و همچنین به طور بالقوه مجبور به پرداخت حق امتیاز به Wizards هستند. همچنین ممکن است تولیدات مستقل مانند نمایش های زنده را که به طور کامل یا جزئی بر اساس آن هستند، تعطیل کند DD.

این تغییر خط‌مشی در مورد مجوز بازی باز (OGL)، یک اعلامیه حق نسخه‌برداری عمومی است که Wizards of the Coast، مستقر در رنتون، واشنگتن، در سال 2000 تصویب کرد. طبق شرایط OGL اصلی یا OGL 1.0a، توسعه‌دهندگان شخص ثالث کشورها می توانند تقریباً هر نوع مطلبی را خود منتشر کنند DD برای سود

این چیزی است که به نسلی از سازندگان RPG اجازه می دهد تا با ایجاد محتوای خود امرار معاش کنند DDو چه چیزی منجر به فرانچایزهای مستقل مستقل موفق مانند راه یابمنتشر شده توسط Paizo، مستقر در ردموند، واشنگتن.

از اواخر سال گذشته، شایعاتی وجود داشت که Wizards به عنوان بخشی از One فعلی DD ابتکاری طراحی شده برای کاهش یا حذف OGL. ویزاردز در ماه نوامبر به brooztechnology گفت که قصد دارد به پشتیبانی از محتوای شخص ثالث ادامه دهد DDاما پس از آن بیشتر اظهار نظر نکرد.

در 5 ژانویه، لیندا کدگا Gizmodo این داستان را بیان کرد که نسخه جدیدی از OGL در حال توسعه است، که نشان دهنده تغییر قابل توجهی در سیاست های Wizards است.

طبق شرایط پیش‌نویس OGL 1.1 منقضی شده در اواسط دسامبر، OGL 1.0a اصلی غیرمجاز شد، که تعدادی از پروژه‌های فعلی مانند راه یاب در خطر قانونی علاوه بر این، به سازندگان مستقل تحت OGL 1.1 تعدادی قوانین جدید داده شد تا به تولید ادامه دهند. DD محتوا.

این قوانین عبارتند از:

  • یک الزام جدید برای سازندگان برای گزارش خط تولید خود، جدید و قدیمی، مستقیماً به Wizards of the Coast
  • یک سیستم چند لایه که در آن مجوز دهندگان مجبور بودند 20 تا 25٪ از کل درآمد را بالاتر از یک آستانه خاص به ویزارد بپردازند.
  • یک انگیزه ملایم برای دویدن در سراسر آینده DDکمپین های تامین مالی جمعی از طریق Kickstarter
  • یک الزام آزاد که Wizards دارای مجوز “دائمی و غیرقابل فسخ” برای استفاده از هر نوع ایجاد شده مستقل باشد. DD مطالب به هر دلیلی، عملاً حداقل کنترل جزئی بر هر محتوا را به خود Wizards واگذار می کند

شاید بدترین تغییر، بندی باشد که به طور خاص بیان می کند که OGL 1.1 فقط برای رول بوک ها و سایر مواد اعمال می شود. هر چیز دیگری ساخته شده با DD این یک کار هوادار غیرانتفاعی نبود، به طور فعال توسط OGL 1.1 ممنوع شد.

اگرچه برای محصولاتی مانند پخش زنده و پادکست هایی که به صورت رایگان در دسترس هستند اما با کمک های داوطلبانه تأمین مالی می شوند، شکافی در سند وجود دارد. Patreon، OGL 1.1، اگر همانطور که در نشت 5 ژانویه نوشته شده است پیاده سازی شود، می تواند هر پخش زنده را متوقف کند. DD نشان می دهد که پشت یک دیوار پرداخت یا مدل اشتراک عمل می کنند.

مثلا، یک نقش حساسکه می توان هر هفته به صورت رایگان تماشا کرد، تحت OGL 1.1 امن است، اما Dropout.tv ابعاد 20که روی یک سرویس استریم پخش می شود که نیاز به اشتراک دارد.

مقاله Gizmodo به سرعت در فضای مجازی منتشر شد که منجر به خشم گسترده در بین شد DD بازیکنان دومین افشاگری ادعایی ارسال شده توسط یک “خودی” ناشناس برای چندین نفر DD سازندگان محتوا در 12 ژانویه، چندین کمپین رسانه های اجتماعی را برای تحریم بازی انجام دادند DD به نفع سایر بازی های RPG و ارسال پیام به Wizards با لغو اشتراک در فروشگاه دیجیتال D&D Beyond.

یکی از شدیدترین واکنش ها به نشت OGL 1.1 در اواخر 12 ژانویه از سوی انتشارات Paizo رخ داد. این شرکت از طریق وبلاگ رسمی جامعه خود اعلام کرد که یک مجوز خلاقانه RPG باز یا ORC ایجاد خواهد کرد که به گونه ای طراحی شده است که “باز، دائمی و غیر قابل فسخ است.”

ORC برای «سیستم آگنوستیک» ایجاد می‌شود، به این معنی که از هیچ قاعده خاصی از بازی پشتیبانی نمی‌کند، تحت دستور قانونی وکیل مستقر در سیاتل، برایان لوئیس از قانون آزورا، که قبلاً به پیش‌نویس OGL اصلی کمک کرده بود. Paizo علاوه بر این با تعدادی دیگر از توسعه‌دهندگان بازی مستقل برای ایجاد ORC، مانند Kobold Press (کرکلند)، Green Ronin (سیاتل)، و Legendary Games (سیاتل) از ایالت واشنگتن، همکاری کرده است.

خود Wizards تا 13 ژانویه، هشت روز پس از انتشار مقاله Codega، در این مورد سکوت کرد.

این شرکت در پست وبلاگ خود اذعان کرد که تغییرات در OGL 1.1 محبوبیت نداشتند. اهداف ویزاردز با تغییرات 1.1 «جلوگیری از استفاده از DD گنجاندن محتوا در محصولات تنفرآمیز و تبعیض آمیز. برای روشن شدن اینکه OGL اجازه استفاده از DD در بازی های Web3/blockchain/NFT؛ و اطمینان حاصل شود که OGL برای “بازیکنان ما و جامعه” است و نه برای شرکت های بزرگ “برای استفاده برای اهداف تجاری و تبلیغاتی خود”.

ویزاردز اعلام کرده است که اصلاحات بیشتر در OGL هیچ محتوایی را که تحت نسخه 1.0a آن ساخته یا تولید شده است، بی اعتبار نخواهد کرد. این باعث نمی شود که Wizards دارای حقوقی باشد که به طور مستقل ساخته شده است DD محتوا؛ و آنها شامل هیچ ساختار حق امتیازی نخواهند بود.

«این همیشه برنامه ما بوده است که قبل از هر به‌روزرسانی OGL، نظر جامعه خود را جلب کنیم. کارمندان ویزاردز در وبلاگ نوشتند، پیش‌نویس‌هایی که دیده‌اید سعی می‌کنند همین کار را انجام دهند. ما می خواهیم همیشه طرفداران را خوشحال کنیم و تجربیاتی را با هم خلق کنیم که همه دوست دارند.”

ما متوجه شدیم که این بار این کار را نکردیم و پشیمان هستیم.» هدف ما این بود که دقیقاً این نوع بازخورد را در مورد اینکه کدام مقررات کار می‌کنند و کدام نه – که در نهایت از شما دریافت کردیم، دریافت کنیم.

Wizards of the Coast با پیوند دادن به پست وبلاگ D&D Beyond به درخواست‌های brooztechnology برای اظهار نظر پاسخ دادند.

تغییرات OGL فاش شده به ویژه زمانی رخ می دهد که Hasbro، مادر Wizards با کاهش شدید درآمد سه ماهه خود دست و پنجه نرم می کند.

طرفداران و تحلیلگران بارها و بارها OGL 1.1 را مرتبط کرده اند که بسیاری از اختیارات خلاقانه و صدور مجوز را به خود جلب می کند. DD دوباره در دست جادوگران، با وضعیت وخیم سایر بخش‌های هاسبرو. یک کمپین سهامداران در فوریه ادعا کرد که Wizards در یک نقطه به تنهایی تقریباً نیمی از کل درآمد Hasbro را به ارمغان آورده است.