• خانه
  • اخبار
  • جادوگران ساحل شکایت کردند تا انتشار بازی های رومیزی را متوقف کنند، به اتهام نقض علامت تجاری و «محتوای اعتراض آمیز»

جادوگران ساحل شکایت کردند تا انتشار بازی های رومیزی را متوقف کنند، به اتهام نقض علامت تجاری و «محتوای اعتراض آمیز»

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جادوگران ساحل شکایت کردند تا انتشار بازی های رومیزی را متوقف کنند، به اتهام نقض علامت تجاری و «محتوای اعتراض آمیز»

جادوگران ساحل شکایت کردند تا انتشار بازی های رومیزی را متوقف کنند، به اتهام نقض علامت تجاری و «محتوای اعتراض آمیز»
جادوگران ساحل در سال 1990 در رنتون تأسیس شد. (عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

شرکت بازی Wizards of the Coast مستقر در رنتون در واشنگتن هفته گذشته حکمی مقدماتی را در سیاتل ارائه کرد که به دنبال جلوگیری از انتشار بازی رومیزی آینده شرکت ویسکانسین است، با استناد به درگیری بر سر حقوق مالکیت معنوی و ادعای “محتوای نژادپرستانه و ترنس هراسی”.

جادوگران سواحل، متعلق به شرکت هاسبرو، ناشر فعلی آن است سیاهچالها و اژدهاها بازی نقش آفرینی که مخاطبان آن در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

دستور این شرکت که روز پنجشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه غربی واشنگتن ثبت شد، برای جلوگیری از انتشار Star Frontiers: New Genesis، یک بازی نقش آفرینی اپرای فضایی رومیزی که در حال حاضر در TSR LLC مستقر در دریاچه ژنو، Wisc در حال توسعه است.

TSR LLC (با نام مستعار “TSR3.5” یا “NuTSR”) آخرین شرکتی است که ادعای نام و میراث شرکت منحله TSR را دارد که بیشتر به دلیل انتشار نسخه اصلی شناخته شده است. سیاهچالها و اژدهاها در سال 1973 و در سال 1997 توسط ویزاردز خریداری شد.

TSR Inc. در ژوئن 2021 توسط Ernie Gygax، پسر سابق تاسیس شد DD خالق گری گیگکس و جاستین لاناسا، مالک و اپراتور موزه سرگرمی سیاه چال در دریاچه ژنو، که در محل اولین دفتری که گری گیگکس برای TSR در سال 1976 افتتاح کرد، قرار دارد.

TSR LLC پیدایش جدید تلاشی برای احیای نسخه اصلی است مرزهای ستارهکه TSR Inc. منتشر شده از 1980 تا 1986. در حالی که مرزهای ستاره هرگز به موفقیتی که DD انجام داد، تا به امروز یک پایگاه فرقه ای را حفظ کرده است. چندین ویژگی جهان او بعداً در جهان بازیافت شد DD تنظیمات پرواز فضایی Spelljammer.

در ماه جولای پیش نمایش از پیدایش جدید به صورت آنلاین به بیرون درز کرد و بلافاصله به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه حاوی محتوای صریح نژادپرستانه و ترنس هراسی است، با جنجال مواجه شد. نژاد «سیاهپوست» به عنوان یک «نژاد فرعی» در بازی و دارای هوش «متوسط» با حداکثر رتبه هوشی 9 توصیف شده است، در حالی که نژاد «نروژی» دارای حداقل رتبه هوشی 13 است. یادداشت های تامین، با ذکر مثالی از پیدایش جدید تست بازی

گروه نظارتی مستقر در واشنگتن، بدون نفرت در بازی، که در نمایشگاه‌های دستورات اولیه جادوگران ذکر شده است، متعاقباً «پیام‌های نفرت‌آمیز» را که ادعا می‌شود توسط نویسنده New Genesis، دیو جانسون ارسال شده بود، مستند کرد.

وکیل جادوگران در این حکم نوشته است که “با انتشار و توزیع بازی با استفاده از علائم تجاری آن آسیب جبران ناپذیری وارد خواهد شد زیرا کاربران می توانند به اشتباه Wizards را با محتوای اعتراض آمیز بازی مرتبط کنند و به شهرت و حسن نیت آن لطمه بزنند و تلاش های آن برای ترویج یک بازی را تضعیف کنند. فرهنگی که تنوع را در بر می گیرد.

این تلاش‌ها شامل بهینه‌سازی داستان بازی برای دور شدن از مسابقه‌های فانتزی خاص که به‌عنوان شرورهای پلاگین و بازی در نظر گرفته می‌شوند و پست‌هایی مانند امسال است. سفر از طریق ارگ درخشانمجموعه ای از ماجراهایی که از اسطوره های جهان به غیر از فانتزی وسترن پس از تالکین الهام گرفته شده است.

دستور 8 سپتامبر آخرین گام در نبرد حقوقی جاری بین TSR LLC و Wizards است. آنها قبلاً در ماه دسامبر علیه یکدیگر در مورد حقوق نام و نام خانوادگی TSR شکایت کرده بودند مرزهای ستاره.

TSR LLC ادعا می کند که Wizards به هر دو علامت تجاری اجازه داده است در زمانی نامعلوم در اوایل دهه 2000 منقضی شوند و این علائم تجاری را برای استفاده واجد شرایط می کند.

همچنین به دنبال حذف سلب مسئولیت محتوایی است که Wizards به نسخه های دیجیتالی محصولات قدیمی TSR، مانند نسخه اصلی اضافه کرده است. در Borderlands ادامه دهید مدول.

TSR LLC به صورت آنلاین نوشت: “این سلب مسئولیت سعی می کند بیانیه ای از استدلال واقعی ارائه دهد و بنابراین همه نویسندگان، ویراستاران، هنرمندان و کاربران این محصولات را به عنوان حمایت از این تعصبات ادعایی، کلیشه ها و تعصبات ادعا می کند که به اشتباه ادعا می کنند بخشی از این محصولات هستند.” بخشی از کمپین Indiegogo که اکنون لغو شده است برای افزایش هزینه های قانونی.

ویزاردز یک دعوای متقابل به دنبال لغو ثبت علامت تجاری TSR LLC داد و ادعا کرد که TSR LLC به طور متقلبانه درخواستی را برای ادعای نام اصلی یا مالکیت معنوی TSR به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارائه کرده است.

Wizards همچنین در پرونده خود خاطرنشان می کند که حقوق نام TSR، لوگوی منحصر به فرد آن (که در پرونده به عنوان “علامت طراحی” نامیده می شود) و مالکیت معنوی خود، از جمله مرزهای ستارهزمانی که او TSR را در سال 1997 خریداری کرد.

در پرونده Wizards آمده است: “به طور خاص، Wizards مجوز نام تجاری TSR و مرتبط را صادر کرده است. سیاهچالها و اژدهاها مالکیت معنوی OneBookShelf, Inc. که نسخه های قدیمی تر را می فروشد سیاهچالها و اژدهاها محصولات دارای علامت TSR OneBookShelf از دسامبر 2012 به طور مداوم محصولاتی را با نام تجاری TSR فروخته است. این شامل، در زمان نگارش مقاله، مرزهای ستاره خودم.

یکی از نمایندگان Wizards of the Coast گفت که “جادوگران ساحل در مورد دعاوی در حال انتظار اظهار نظر نمی کند.” brooztechnology برای اظهار نظر با TSR LLC تماس گرفته است.

این پرونده ها قبلاً قرار بود در اکتبر 2023 محاکمه شوند. حکم اولیه ویزاردز برای محاکمه در 30 سپتامبر تعیین شده است.

فایل‌های جادوگران ساحل… توسط brooztechnology