• خانه
  • اخبار
  • جاده پیش رو برای وسایل نقلیه خودران: کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora در مورد آینده خودروها و کامیون ها

جاده پیش رو برای وسایل نقلیه خودران: کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora در مورد آینده خودروها و کامیون ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جاده پیش رو برای وسایل نقلیه خودران: کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora در مورد آینده خودروها و کامیون ها

جاده پیش رو برای وسایل نقلیه خودران: کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora در مورد آینده خودروها و کامیون ها
کریس اورمسون، مدیر عامل شرکت فناوری رانندگی خودکار Aurora، در نشست brooztechnology در سیاتل، جمعه، 7 اکتبر 2022 سخنرانی می کند. (عکس brooztechnology / دن دلونگ)

وسایل نقلیه کاملاً خودمختار به حد معمول نزدیک‌تر از چیزی هستند که ممکن است انتظار داشته باشید، زیرا اتومبیل‌ها و دکل‌های بزرگ توانایی کار کردن ایمن در خیابان‌ها و بزرگراه‌های ما را به دست می‌آورند.

کریس اورمسون به‌عنوان یکی از پیشگامان در این زمینه، تقریباً از همان ابتدا در آنجا حضور داشته است و قبل از رهبری ابتکار خودروهای خودران گوگل، در چالش بزرگ DARPA شرکت کرده است. اکنون او به عنوان مدیر عامل Aurora که فناوری خودران را برای سازندگان خودرو و کامیون توسعه می دهد، چشم انداز خود را دنبال می کند.

در این قسمت از پادکست brooztechnology، نکات برجسته گفتگوی خود با Urmson در نشست اخیر brooztechnology را پخش می کنیم.

به زیر گوش دهید یا در هر برنامه پادکست مشترک شوید و گزیده‌هایی را بخوانید.

رویکرد آرورا: ما حدود شش سال پیش Aurora را با مأموریت ارائه مزایای فناوری خودران به صورت ایمن، سریع و گسترده تأسیس کردیم. ما فناوری درایور را می سازیم. ما نمی خواهیم کامیون یا ماشین بسازیم. افرادی هستند که این کار را واقعاً خوب انجام می دهند. ما نمی خواهیم Uber یا FedEx یا هر یک از اپراتورها را ایجاد کنیم. ما می خواهیم فناوری محرکی بسازیم که به این مشاغل قدرت می دهد.

فناوری اصلی: درایوری که ما ایجاد کردیم از ترکیبی از حسگرها استفاده می کند: LIDAR، رادار، دوربین ها، نقشه های ویژه ما با وضوح بالا. ما FirstLight LIDAR خودمان را داریم که به ما امکان می دهد بیشتر از دیگران ببینیم. و ما کامپیوترهای زیادی در هیئت مدیره داریم. این معماری رایج، سخت افزار و نرم افزار رایج است که همه چیز را از تویوتا سینا گرفته تا خودروهایی از PACCAR و Volvo را هدایت می کند.

جاده پیش رو برای وسایل نقلیه خودران: کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora در مورد آینده خودروها و کامیون ها
خودروهایی که از فناوری خودران آرورا استفاده می کنند. (عکس از آرورا)

وضعیت فعلی عملیات: امروز، ما کامیون‌هایی در جاده‌های تگزاس داریم که هر روز برای مشتریان بار می‌کشند، با سرنشینان و اپراتورها. … بیشتر اوقات او به تنهایی حرکت می کند. و این کار را در بزرگراه انجام می دهد. و در این مرحله یک راننده بسیار روان و توانا است. کارهایی را انجام می دهد که شما می خواهید سایر رانندگان انجام دهند. بنابراین اگر وسایل نقلیه ای را ببیند که سعی در ادغام دارند … جا باز می کند و حرکت می کند. وقتی می بیند وسیله نقلیه ای در کنار جاده گیر کرده است، سرعتش را کاهش می دهد، جا باز می کند و تمام کارهایی را که یک راننده با وجدان خوب انجام می دهد انجام می دهد.

چرا با دکل های بزرگ شروع کنیم؟ به چند دلیل:

  • به سادگی نیاز باورنکردنی به این فناوری در ایالات متحده وجود دارد، ما امروز 80000 راننده کم داریم. ما انتظار داریم تا پایان دهه 160000 راننده کم داشته باشیم. این یکی از عواملی است که به چالش زنجیره تامین کمک می کند.
  • ایمنی بسیار مهم است. سالانه حدود نیم میلیون تصادف کامیون های سنگین رخ می دهد. این چیزی است که ما می توانیم برای آن کاری انجام دهیم.
  • به عنوان یک تجارت، فرصت اقتصادی حتی بهتر است. حمل و نقل باری در ایالات متحده امروزه یک صنعت تقریباً 700 میلیارد دلاری است. صنعت سواری 35 میلیارد دلار تخمین زده می شود. بنابراین، از یک بازار آدرس پذیر، عمیق است.
  • وقتی به فرصت ایجاد کسب و کار و مقیاس آن نگاه می کنیم، اقتصاد واحد قوی تر می شود. به عبارت ساده، ما به رانندگان کامیون سه برابر مبلغی که به رانندگان در حال خدمت می دهیم، حقوق می دهیم. بنابراین اگر به فکر وارد کردن فناوری هستید، شروع به گسترش کسب و کار و سپس انتقال به فضاهای دیگر را آسان‌تر می‌کند.
  • در نهایت، از منظر فناوری، ما انتظار داریم که بتوانیم سریعتر مقیاس کنیم. اگر به این فکر کنید که یک مایل بزرگراه در تگزاس، در مقابل یک مایل بزرگراه در مینه سوتا، در مقابل یک مایل بزرگراه در کالیفرنیا، همه آنها اساساً یکسان هستند. در حالی که در یک تقاطع در سانفرانسیسکو، پنج بلوک می روید و افراد مختلف، رفتار متفاوت، هندسه متفاوت هستند.

به افرادی که نگران امنیت هستند چه می گویید؟ اول، این یک فناوری جدید است. بسیار منطقی و منطقی است که نگرانی ها و سوالاتی داشته باشید و واقعاً بخواهید آن را بهتر درک کنید. این کاملا طبیعی و سالم است.

ایمنی در هسته DNA شرکت قرار دارد. به همین دلیل است که ما در مورد چگونگی تضمین ایمنی در شرکت به همان اندازه شفاف هستیم. ما چارچوب خود را برای اینکه چگونه خود و دیگران را متقاعد کنیم که وسیله نقلیه ایمن است به اشتراک گذاشته ایم.

فناوری به نوعی جادویی است. او می تواند در یک زمان به همه جهات نگاه کند. و هیچ پاسخی برای فوواسیون انسانی وجود ندارد. … در اینجا یک فرصت باورنکردنی برای ایمنی وجود دارد.

اگر می توانستید I-5 را به تنهایی از منطقه خلیج به سیاتل برانید یا با راننده شفق قطبی رانندگی کنید، از نظر ایمنی کدام را انتخاب می کردید؟

ما هنوز با راننده آرورا به آنجا نرسیده ایم. اما ما واقعاً پیشرفت خوبی داریم. زمان زیادی وجود دارد که مطمئناً به او اعتماد خواهم کرد. جایی که ما با درایور Aurora آمده ایم، قابلیت اطمینان را افزایش می دهد… اما هنوز کارمان تمام نشده است. اگر داشتیم، امروز بدون راننده کار می‌کردیم.

بعدش چی: ما در حال کار برای تکمیل این ویژگی در پایان Q1 هستیم. در این مرحله، Aurora Driver هر کاری که لازم است انجام می دهد تا بخشی از یک محصول در جهان باشد. اما هنوز آن را به اندازه کافی خوب انجام نمی دهد. ما تا پایان سال آینده کار می کنیم تا آماده باشیم.

قسمت کامل را برای اطلاعات بیشتر، از جمله شباهت‌های بین Aurora و Microsoft، و همچنین افکار Urmson در مورد خرید Zoox توسط آمازون و سرمایه‌گذاری آمازون در Aurora، بررسی کنید.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.