منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تیک تاک به احتمال زیاد فیسبوک را تصاحب خواهد کرد

تیک تاک به احتمال زیاد فیسبوک را تصاحب خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تیک تاک به احتمال زیاد فیسبوک را تصاحب خواهد کرد

اگر در فضای مجازی فعال بوده اید، می دانید که فیس بوک و تیک تک دو رقیب بسیار مهم یکدیگر هستند. این دو مدت زیادی است که با یکدیگر رقابت می کنند و از هم اکنون مشخص است که TickTack احتمالاً فیسبوک را تصاحب خواهد کرد. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

کسب سهم فیس بوک توسط تیک تاک در حال انجام است …!

از سال 2021، حضور TikTok مشکلی است که فیس بوک نمی تواند آن را حل کند. 2022 هیچ تفاوتی با سال قبل ندارد، در واقع مشکل فیس بوک امسال بیش از هر زمان دیگری تشدید شده است. رویترز اخیراً گفته است که TikTok می‌تواند فیس‌بوک را از درون غرق کند. این شبکه اجتماعی نه تنها کاربران جوان فیس بوک را جذب کرد، بلکه اکنون سلطه رسانه ای فیس بوک را به چالش می کشد. اظهار نظر رویترز در این مورد هیجان انگیز نیست. در آخرین گزارش درآمد سه ماهه اول، متا (شرکت مادر فیس بوک) عملکرد متفاوتی نسبت به بازار داشته است.

کسب سهم فیس بوک توسط تیک تاک

خبر خوب این است که تعداد کاربران فعال روزانه فیس بوک در مدت مشابه به 1.96 میلیارد رسیده است. این آمار نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش را نشان می دهد که بهتر از انتظار سرمایه گذاران است. نکته نگران کننده این است که متا درآمد 27.908 میلیارد دلار است که 7 درصد بیشتر از سال گذشته است، اما نرخ رشد به پایین ترین سطح خود در 10 سال گذشته رسیده است.

پس از اعلام این خبر، سهام متا 19 درصد افزایش یافت، اما رسانه ها عموماً فکر می کردند که این فقط یک مازاد عرضه است. با نگاهی به آخرین وضعیت درآمدی، رشد کاربران فیس بوک برای اولین بار متوقف شد و این همه را شگفت زده کرد. مارک زاکربرگ تا حدی این موضوع را به رقیب خود TikTok نسبت می دهد. از آن زمان، قیمت سهام متا در حال کاهش است.

رشوه فیسبوک برای کشتن کنه ها چرا متا چنین استراتژی عجیبی را در پیش گرفته است؟!

تیک تاک با عبور از گوگل به پربازدیدترین سایت جهان تبدیل شد

قیمت سهام متا در حال حاضر به بالاترین سطح در شش ماه گذشته نزدیک شده است. سهام این شرکت از ابتدای سال تا جلسه قبل 48 درصد کاهش یافت که بسیار کمتر از بازار بزرگتر (افت 12 درصدی) بود. از سوی دیگر، اگرچه تیک تاک در این لیست نیست و نمی توان آن را با ارزش بازار سنجید، اما نرخ رشد و کاهش متا آن قابل مشاهده است.

کاربران فعال TikTok در حال افزایش هستند

TikTok در سه ماهه اول سال 2022 تقریباً 1.6 میلیارد کاربر فعال در ماه داشت. اگرچه این عدد مطلق به 2.9 میلیارد در فیس بوک خوب نیست، اما نرخ رشد آن در حال حاضر به 45٪ رسیده است. این یک جهش بزرگ است و فیس بوک چندان با آن سازگار نیست. یکی از دلایلی که TikTok برای فیس بوک مشکل ایجاد می کند این است که محتوای آن با کیفیت است و کاربران مایل به پرداخت هزینه برای آن هستند. به گفته Data.ai، در سه ماهه اول سال 2022، هزینه های کاربران TikTok رتبه اول را در بین تمام برنامه ها و بازی های اصلی در جهان دارد.

کسب سهم فیس بوک توسط تیک تاک

مطابق با GizChinaاز سوی دیگر، TikTok نیز هژمونی رسانه جدید فیس بوک را به چالش کشید. متا برای شکست دادن TikTok، امید خود را به محصول ویدئویی کوتاه خود، Reels بسته است. Reels اساسا فقط یک کپی از TikTok است. مارک زاکربرگ در این گزارش گفت که Reels یکی از سه بازوی اصلی رشد متا در آینده خواهد بود. در سه ماهه اول سال جاری رشد ویدیوهای کوتاه بسیار سریع بود و کاربران 20 درصد از زمان خود را صرف تماشای Reels در اینستاگرام کردند. این شرکت کارهای بیشتری برای Reels انجام خواهد داد.

اما Reels همچنان در تلاش است تا از دست دادن کاربران متا را جبران کند. طبق مطالعه بانک سرمایه گذاری Cowen، حدود 37 درصد از کاربران فیس بوک نیز از TikTok استفاده می کنند. در مورد اینستاگرام، ۵۱ درصد از کاربران آن در TikTok هستند.