• خانه
  • اخبار
  • تیم‌های دبیرستان Bellevue، واشنگتن، دو مقام اول را در فینال‌های American Rocketry Challenge دارند

تیم‌های دبیرستان Bellevue، واشنگتن، دو مقام اول را در فینال‌های American Rocketry Challenge دارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تیم‌های دبیرستان Bellevue، واشنگتن، دو مقام اول را در فینال‌های American Rocketry Challenge دارند

تیم‌های دبیرستان Bellevue، واشنگتن، دو مقام اول را در فینال‌های American Rocketry Challenge دارند
تیم‌های موشکی دبیرستان بلوو، نیوپورت، چپ: زیجون هی (تیم 1)، اولین رادابو (تیم 1)، اتان تامپا (تیم 1)، جاستین کیم (تیم 1)، رزی لیو (تیم 2)، مینگان سان 2، جیسون مک کیب (تیم 1)، آرتور گووزدز (تیم 2)، وانو رائو (تیم 2)، کاوین مانیواساگام (تیم 2)، شریاس سوبرامانیان (تیم 2)، اتان لو (تیم 2)، براندون لو (تیم) 2، تایلر یان (تیم 1)، ریتا لیو (تیم 2). (عکس از فردریک مک کیب)

دو تیم از دبیرستانی در Bellevue، واشنگتن، پس از یک مسابقه پرتاب موشک در سراسر کشور در آخر هفته گذشته پرواز کردند.

دبیرستان نیوپورت (تیم 2) برنده مسابقات قهرمانی کشور در چالش موشکی آمریکا 2022، بزرگترین مسابقه موشکی دانش آموزی در جهان شد.

تیم 10 دانش آموز از 99 تیم دیگر که در فینال ملی در پلینز، ویرجینیا با هم رقابت می کردند، پیشی گرفت. آنها حق نمایندگی ایالات متحده را در چالش بین المللی فناوری موشکی در نمایشگاه هوایی فارنبرو در خارج از لندن در ماه ژوئیه به دست آوردند. این تیم همچنین برنده جایزه بزرگ 20000 دلاری شد.

تیم 1 نیوپورت راکتی نیز عملکرد خوبی داشت و با 15000 دلار در جایگاه دوم قرار گرفت. هر دو تیم در بین 724 تیم از 41 ایالت بودند که در چالش امسال به رقابت پرداختند.

جرمی براون، مشاور معلم در تیم‌های فناوری موشکی، به brooztechnology گفت: «ما هیجان‌زده هستیم که این نوع تمرکز را روی Bellevue و آنچه دانش‌آموزانمان می‌توانند انجام دهند، قرار دهیم. “این سفر یک تجربه یادگیری فوق العاده برای دانش آموزان بود و نشان دهنده فداکاری و عشق آنها به علم بود و این افتخار ما بود که به این دانش آموزان کمک کنیم تا به رویاهای خود برسند.”

اعضای تیم 2 عبارتند از: ساموئل چن، آرتور نیل، ریتا لیو، رز لیو، براندون لو، اتان لو، کاوین مانیواساگام، وانو رائو، شراس سوبرامانیان و مینگان سان.

اعضای تیم 1 عبارتند از: Zijin He، Evelyn Radabaugh، Ethan Tampa، Justin Kim، Jason McCabe و Tyler Yan.

دبیرستان نیوپورت از سال 2014 در چالش موشکی آمریکایی شرکت می کند. تیم های مدرسه هر هفته به مدت چهار ساعت و چهار ساعت دیگر در تعطیلات آخر هفته برای ساخت، آزمایش و پرتاب موشک های خود به عنوان یک باشگاه بعد از مدرسه گرد هم می آیند.

تیم‌های دبیرستان Bellevue، واشنگتن، دو مقام اول را در فینال‌های American Rocketry Challenge دارند
2 عضو تیم نیوپورت High و موشک آنها در ویرجینیا. (عکس از شریس سوبرامانیان)

چالش موشکی آمریکا، در بیستمین سال خود، برنامه شاخص صنعت هوافضا و دفاع برای تشویق دانش‌آموزان به دنبال تحصیل و حرفه در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) است. این به دانش‌آموزان فرصت طراحی، ساخت و پرتاب مدل‌های موشک را می‌دهد و این رقابت سالانه صدها تیم و هزاران دانش‌آموز را جذب می‌کند.

برای راهیابی به فینال، تیم‌ها باید موشکی می‌ساختند و پرتاب می‌کردند که محموله‌ای از دو تخم‌مرغ خام را با مدت زمان پرواز هدف 41 تا 44 ثانیه و ارتفاع 835 فوتی حمل می‌کرد. در فینال، تیم های شرکت کننده در دور اول مسابقه باید موشک هایی تا ارتفاع 810 فوتی با مدت پرواز 40 تا 43 ثانیه شلیک می کردند. 42 تیم برتر شلیک دوم را شلیک کردند که قرار بود با مدت زمان پرواز 42-45 ثانیه به ارتفاع 860 فوتی برسد.

براون گفت که تیم 2 از طراحی ماژولار استفاده می کند که به آنها امکان می دهد قطعات آسیب دیده را جایگزین کرده و به روز رسانی های مهندسی سریع را برای بهبود موشک خود انجام دهند. به گفته براون، پروازهای آموزشی – بیش از 40 پرتاب در هشت ماه – به دانش آموزان اجازه داد تا ثبات بهتری در موشک و پرتاب خود داشته باشند و تیم را قادر ساخت تا نتایج بسیار ثابتی در فینال ها به دست آورد.

براون گفت: «ما در مرحله پایانی در پرتاب دوم با باران کمی مواجه شدیم. این تیم که در Bellevue / PNW زندگی می کردند، با شروع در آب و هوای مرطوب آشنا بودند و می دانستند که چگونه از موتور و فیوز خود از زمان قبل از پرتاب محافظت کنند. در پرتاب دوم به دلیل خیس بودن موتور/فیوزها شاهد چندین DQ (رد صلاحیت) بودیم.

تیم‌هایی از 27 ایالت در فینال‌های ملی با یکدیگر رقابت کردند و مجموعاً 100000 دلار جایزه و بورسیه تحصیلی را به‌دست آوردند. این جایزه بین 10 تیم برتر، از جمله تیمی از دبیرستان کاماس در کاماس، واشنگتن، در جایگاه هفتم تقسیم شد.

تیم‌های دیگر از منطقه سیاتل و واشنگتن که در آن شرکت کردند عبارتند از: دبیرستان ارشد Bellevue (تیم 2) 50th به پایان رسید. دبیرستان Bellevue’s Interlake (تیم 2) رتبه 62 را به پایان رساند. دبیرستان Cascade در آبرن، واشنگتن، فارغ التحصیل 64th; دبیرستان Bellevue’s Interlake (تیم 2) رتبه 71 را به پایان رساند. مدارس آنی رایت در تاکوما، واشنگتن، فارغ التحصیل 72ام. دبیرستان بلویو (تیم 1) رتبه 76 را به پایان رساند. و دبیرستان جین آدامز سیاتل سال 91 بود.

از 25 فارغ التحصیل برتر دعوت می شود تا در طرح پرتاب دانشجوی ناسا شرکت کنند تا تحقیقات خود را در مورد فناوری موشک با موشک های قدرتمند و پارامترهای ماموریت چالش برانگیز ادامه دهند.

براون گفت: “ما به تعداد روزافزون تیم های ایالت واشنگتن در 100 تیم برتر و همه دانش آموزانی که تعطیلات آخر هفته خود را برای یادگیری “دانشمندان موشکی” سپری کرده اند فوق العاده افتخار می کنیم. شرکت و انرژی تیم های ملی بدون توجه به نتایج، شگفت انگیز بود. به هر حال، تا زمانی که دانش آموزان به دنبال رویاهای خود ادامه دهند، همه ما برنده هستیم.