• خانه
  • اخبار
  • تیفین لورادور مرحله جدیدی از حرفه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت Spaceflight آغاز می کند.

تیفین لورادور مرحله جدیدی از حرفه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت Spaceflight آغاز می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تیفین لورادور مرحله جدیدی از حرفه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت Spaceflight آغاز می کند.

تیفین لورادور مرحله جدیدی از حرفه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت Spaceflight آغاز می کند.
تیفین لورادور، مدیرعامل Spaceflight بیش از 15 سال تجربه در صنعت فضایی دارد. (عکس پرواز فضایی)

پیشکسوت صنعت فضایی تیفاین لورادور سکان هدایت شرکت Spaceflight Inc.، ارائه دهنده خدمات پرتاب و حمل و نقل فضایی مستقر در Bellevue، واشنگتن را بر عهده می گیرد.

او موفق می شود کرت بلیککه از سال 2013 مدیرعامل و رئیس Spaceflight بوده است. بلیک این شرکت را در یک دوره پویا در ظهور بازار اشتراک ماهواره ای هدایت کرد – دوره ای که شامل خرید شرکت توسط شرکت ژاپنی Mitsui & Co بود. و شرکت یاماسا در سال 2020 و توسعه یک وسیله نقلیه مداری شرپا برای استقرار ماهواره ها در مدار پایین زمین یا LEO.

لورادور دارای 25 سال تجربه به عنوان رهبر تجاری است که بیش از 15 سال از آن تجربه در صنعت هوافضا دارد. او از سال 2020 رئیس خدمات راه اندازی بین المللی بوده است – و قبلاً نقش های اجرایی مختلفی را در United Launch Alliance از جمله رئیس فروش تجاری جهانی داشته است.

لورادور در یک انتشار خبری گفت که برای پیوستن به Spaceflight Inc هیجان‌زده است. او گفت: “هدف من از رهبری این سازمان، ایجاد دستاوردهای پیشگامانه آن و گسترش ارائه خدمات برای پرتاب و در مداری فراتر از LEO است.” من بسیار مشتاقانه منتظر همکاری با این تیم و همچنین مشتریان و شرکای آن هستم تا به توسعه Spaceflight و به ویژه برنامه Sherpa OTV در مرحله بعدی رشد خود ادامه دهیم.”

از زمان تأسیس خود در سال 2011، Spaceflight در سازماندهی ماهواره های کوچک برای سوار شدن به مدار به عنوان محموله های ثانویه در طیف گسترده ای از وسایل نقلیه پرتاب پیشگام بوده است. این شرکت 55 ماموریت را از طرف مشتریان خود انجام داده است که 463 فضاپیما به فضا برده شده است. آخرین ماموریت آن شامل ارسال چهار ماهواره Kleos Space در پرتاب SpaceX Transporter 6 در ماه گذشته بود.

بازار سفرهای ماهواره ای به طور فزاینده ای رقابتی می شود، اما لورادور به brooztechnology گفت که دهه تجربه و گستره گزینه های پرتاب Spaceflight مزایای کلیدی دارد. او گفت: “من معتقدم که امروز موارد تجاری وجود دارد که شاید هنوز به طور کامل وجود نداشته باشد و ما به دلیل آنچه می توانیم ارائه دهیم و شروع به ارائه با شرپا کرده ایم، آنها را فعال کنیم.”

لورادور گفت که کلید این خواهد بود که “این خدمات و قابلیت های اضافی را برای برآورده کردن واقعی نیازهای مشتریانمان هماهنگ کنیم.”

برخی از این خدمات احتمالاً شامل Sherpa-ES، یک یدک کش فضایی با قابلیت استقرار محموله ها در مدار ماه یا مدار استوایی ژئوسنکرون خواهد بود. لورادور گفت: «آنجا بازاری هست. فعالیت‌های زیادی برای حمایت از فعالیت‌های سیسلونار در حال انجام است.»

بلیک طی چند هفته آینده از انتقال حمایت خواهد کرد. در مرحله بعد، برای گروه هوافضای Mitsui & Co. مشاوره خواهم داد. و مشاوره حقوقی و استراتژیک را به سایر شرکت های صنعت فضایی ارائه خواهد کرد.

تیفین لورادور مرحله جدیدی از حرفه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت Spaceflight آغاز می کند.
کرت بلیک از سال 2013 مدیرعامل و رئیس Spaceflight بوده است. (brooztechnology Photo/Alan Boyle)

بلیک در بیانیه ای ایمیلی گفت: طی دهه گذشته، تیم Spaceflight صنعت را در شناسایی و ایجاد خدمات پرتابی که صدها ماهواره از نهادهای تجاری، سازمان های دولتی و دانشگاه ها را قادر به رسیدن به مدار کرده است، رهبری کرده است. “تأمل در مورد اینکه چگونه کار نوآورانه و پیشگامانه تیم ما روشی را که سازمان‌ها فضاپیمای خود را به مدار می‌فرستند، تغییر داده است، خفت‌آور است.”

بلیک گفت که او و هم‌تیمی‌هایش در پرواز فضایی “کمک کردند تا سفرهای فضایی مشترک را تمرین استاندارد کنند.”

بلیک گفت: “من هیجان زده هستم که ببینم چگونه کار آنها، به ویژه در برنامه Sherpa OTV، به پیشرفت صنعت و امکان ماموریت های پیچیده و نوآورانه ادامه خواهد داد.”

کنسوکه کوبوتا، مدیر کل میتسویی و رئیس هیئت مدیره پروازهای فضایی، به کمک های بلیک ادای احترام کرد و گفت که از خوش آمدگویی به لورادور در شرکت هیجان زده است.

کوبوتا گفت: «او شور، تخصص صنعتی، مهارت‌های رهبری استراتژیک و توانایی ایجاد روابط مشترک برای ایجاد یک سازمان پرواز فضایی حتی بزرگ‌تر و موفق‌تر را دارد.»